Karadeniz Pet

bit sorunu

Furkan AYDOĞDU

Paylaşımcı Üye
bir çift kuşum var şuan tüydeler ama erkek te kuşuk böcek var üzerinde geziyor o bitmidir ne yapmam gerekir bit ilacı var ama nasıl sıkıcam

AVISPRAY

Kafesteki kuşunuzun üzerine 30-40 cm uzaklıktan haftada 2-3 defa olmak
üzere püskürtülür...

Arkadaşlar bana da veteriner Avimec verdi bit için kuşun ensesine 2 damla damlat yeterli diyerekten... Avimec nasıldır? Kullananlar vardır mutlaka, fayda gördünüz mü?

ilk 2 qün arayla kanat atlarına sık 2 kere sonra 3qünde bir Erdem arkadaşımızın dedğini uygula

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:57 -->-> Daha önceki mesaj 15:54 --

yuvalık varsa kafesde çıkar yuvalığın içini boşalt yuvalığı qüzelce temizle yuvalığada o ilaçdan sık balkona koy 2 hafta dursun balkonda sonra kontrol edip tekrar takarsın kafesi baştan aşağı sıcak suyla yıka tüneklerini yemliklerini telleri herşeyi

bende onu sorucaktımben bir kere sıktım kuşun gözü kötü oldu tüyleri döküldü gözlerindeki ve kızardı ama ertesi gün geçti sıksam yine olursa

bende provit var 30 40 cm ilerden sıksam kuşun gözüne gelse zarar olurmu

Kafesteki kuşunuzun üzerine 30-40 cm uzaklıktan haftada 2-3 defa olmak üzere püskürtülür. Başına , varsa açık yaralarına sıkmayınız.

Kafesteki kuşunuzun üzerine 30-40 cm uzaklıktan haftada 2-3 defa olmak üzere püskürtülür. Başına , varsa açık yaralarına sıkmayınız.

yara falan yok çok şükür sadece bazı yerlerde gözüne gelince zarar gördüğünü yazdığını okumuştum sorun olmaz dimi gözüne gelse de

yara falan yok çok şükür sadece bazı yerlerde gözüne gelince zarar gördüğünü yazdığını okumuştum sorun olmaz dimi gözüne gelse de

Daha Önce Hiç kullanmadım...Sorun olacağını düşünmüyorum ama tecrübeli arkadaşlar değerlendirise daha sağlıklı olacaktır...

Geçmiş Olsun...

avimec kullanan yok mu yav?? etkili midir? bit için kesin çözüm müdür?

veteriner verdi zaten de, ne bileyim normal ilaçların ambalajlarına bakıp birde bu pet ilaçlarına bakınca ambalajları çok basit görünüyor çok güvensiz görünüyor... içindeki de renksiz kokusuz bebek yağına benziyor... çok güvenemedim ama kullanıyorum bakalım görecez... fiyatı 10 tl bu arada. veterinerlerde var... pet shop'larda da vardır herhalde...

Daha Önce Hiç kullanmadım...Sorun olacağını düşünmüyorum ama tecrübeli arkadaşlar değerlendirise daha sağlıklı olacaktır...

Geçmiş Olsun...

dediğiniz gibi 30 40 cm uzaktan sıktıma ama sıkmadan önce yinede gözüne gelmemesi için ona bilmediği bi cismi gösterdim ve yere koydum oyere bakarken bende sıkıverdim 2 3 kez

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:19 -->-> Daha önceki mesaj 16:42 --

veteriner verdi zaten de, ne bileyim normal ilaçların ambalajlarına bakıp birde bu pet ilaçlarına bakınca ambalajları çok basit görünüyor çok güvensiz görünüyor... içindeki de renksiz kokusuz bebek yağına benziyor... çok güvenemedim ama kullanıyorum bakalım görecez... fiyatı 10 tl bu arada. veterinerlerde var... pet shop'larda da vardır herhalde...

petshoplarda da bulunuyor