petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bit spreyi hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve GözdeŞen tarafından 2 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. GözdeŞen

GözdeŞen New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşumda bit olduğu için pazartesi günü Avispray adlı bir sprey aldım, kafesi iyice dezenfekte ettikten sonra kafese sıktım, kuşuma da sıktım. Daha demin kuşumla oynarken yeniden bir bit buldum ve bu sefer sirke ile iyice yıkadıktan sonra spreyi uygulayacağım lakin yemliğe ve suluğa uygulamam doğru olur mu? Bir de kuşuma uygulamama rağmen halen kaşınıyor, tüylerini kontrol ediyorum ama bir şey yok, kendi mi didikliyor acaba? :(

2. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Hiç kullanmadım fakat yemine suyuna sıkma ne olur ne olmaz

3. Mücahit ÇOLAK
    Gizli

Aman Diyim Yemine Suyuna Sıkma... Kafesi Dezenfekte ederken yemini suyunu çıkart. kuşunda gözüne gelmesin sprey. Avisprey'i bende kullanıyorum, memnunum. Sizin dediğiniz kaşınma mı yoksa tüylerini mi düzeltiyor ? Tüylerine bakım yapabilir. Bizim kuş dışardan kafese girdimi 1-2 dk içerde oyun oynuyor. sonra bir kenera çekilip tüylerine bakım yapıyor.

#3 Mücahit ÇOLAK, 3 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Temmuz 2014
  4. GözdeŞen

GözdeŞen New Member

Beğenileri:
    0
    Mücahit Bey sanki kendini temizliyor gibi ama bazen kafasını ve gagasını tellere, sert yerlere sürtüyor. Şimdi yerine koydum, yemliklere suluğa falan sıkmadım. Şu anda kendini didikliyor. Umarım bu sefer cidden bitlerden kurtulmuşuzdur. Peki bir sorum daha var, kuşum hep evin her odasında gezer ve omzumda, saçımda da falan, bitler eve yahut bana yayılır mı?

5. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kafese bir parça pamuk koyun ışığı sondurun ve 15 dk sonra o pamuğa bakın

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu biti eve yayılır mı