Karadeniz Pet

Bit spreyi hakkında

GözdeŞen

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumda bit olduğu için pazartesi günü Avispray adlı bir sprey aldım, kafesi iyice dezenfekte ettikten sonra kafese sıktım, kuşuma da sıktım. Daha demin kuşumla oynarken yeniden bir bit buldum ve bu sefer sirke ile iyice yıkadıktan sonra spreyi uygulayacağım lakin yemliğe ve suluğa uygulamam doğru olur mu? Bir de kuşuma uygulamama rağmen halen kaşınıyor, tüylerini kontrol ediyorum ama bir şey yok, kendi mi didikliyor acaba? :(

Hiç kullanmadım fakat yemine suyuna sıkma ne olur ne olmaz

Aman Diyim Yemine Suyuna Sıkma... Kafesi Dezenfekte ederken yemini suyunu çıkart. kuşunda gözüne gelmesin sprey. Avisprey'i bende kullanıyorum, memnunum. Sizin dediğiniz kaşınma mı yoksa tüylerini mi düzeltiyor ? Tüylerine bakım yapabilir. Bizim kuş dışardan kafese girdimi 1-2 dk içerde oyun oynuyor. sonra bir kenera çekilip tüylerine bakım yapıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mücahit Bey sanki kendini temizliyor gibi ama bazen kafasını ve gagasını tellere, sert yerlere sürtüyor. Şimdi yerine koydum, yemliklere suluğa falan sıkmadım. Şu anda kendini didikliyor. Umarım bu sefer cidden bitlerden kurtulmuşuzdur. Peki bir sorum daha var, kuşum hep evin her odasında gezer ve omzumda, saçımda da falan, bitler eve yahut bana yayılır mı?

Kafese bir parça pamuk koyun ışığı sondurun ve 15 dk sonra o pamuğa bakın

Geri