Karadeniz Pet

bit spreyi kullanımı

Robin

Meraklı Üye
Merhabalar. Muhabbet kuşum için bu bit spreyini aldım ama kullanma konusunda emin olamadım. Hem bu ürün kaliteli sağlıklı bir ürün mü onu merak ettim hemde kuşumda bit olup olmadigindan emin olamiyorum gün icerisinde kendini kasiyor illa ki ama tuylerini duzeltiyor olabilir. Yinede bu urunu önlem olarak kullanmali miyim yardimci olabilir misiniz
O9A7yA.png

Son düzenleme:
Spreyin fotografi gorunmuyor. Bana sorarsaniz, kusunuzu yeni aldiysaniz onlem amacli kullanmalisiniz.

10-15 cm mesafeden suratına gelmiyecek şekilde 6-7 defa sık mümkünse elinde tutup yap kafes içinde suyuna yemine gelmesin

Merhabalar. Muhabbet kuşum için bu bit spreyini aldım ama kullanma konusunda emin olamadım. Hem bu ürün kaliteli sağlıklı bir ürün mü onu merak ettim hemde kuşumda bit olup olmadigindan emin olamiyorum gün icerisinde kendini kasiyor illa ki ama tuylerini duzeltiyor olabilir. Yinede bu urunu önlem olarak kullanmali miyim yardimci olabilir misiniz
O9A7yA.png

Bit pire spray yada ilacını kullanmaktan ziyade,bit ve pire oluşumunu sağlayacak faktörleri ortadan kaldırmak gerekir,nedir bu faktörler :

1- kafes temizliği ve düzenli bakımı,kuşların kendi pislikleri ile temasının olmaması.

2-kafeste bulunan yemlik suluk,mamlık ,tünek gibi araç gereçlerin temizliği ve dezenfekte edilmesi

3-yavru zamanı yuvalıklarda talaş bulundurulması plastik folluk kullanılıp,2-3 günde bir talaşın değiştirilmesi.

4-kuşların sularının hergün tazelenmesi,haftada bir gün 5 damla elma sirkesi damlatılması.

5-kuşların mama ile birlikte bira mayası ve probiyotik verilip metobilizmalarının dirençli kalmasını sağlamak.

6-kaliteli yem kullanmak,banyo ihtiyacı gösterdiklerinde kafese banyoluk takmak.

7-kuşlara ilgi ve sevgi göstermek.

Son düzenleme:
Geri