Karadeniz Pet

Bit ve iç parazitler için baymec kullanımı

Uğur GENÇ

Moderatör
Bit ve iç parazitler için baymec kullanıyorum kullanım şeklim...

1- Kümese yeni gelen kuşun ensesine bir damla damlatıyorum

2- İçme suyuna karışırarak (bu hem dış hemde içparazitleri temizler)
Yapılış ; Geceden tüm sulukları topluyorum, 2 lt suya 2 ml baymec karştırıyorum ve sabah erkenden sulukları doldurup takıyorum... Suluklar 48 saat kalıyor kuşlar içebildigi kadar içiyor. Sonra sulukları toplayıp çalkalıyor ve temiz su koyyorum ve bunu ayda bir tekrarlıyorum...

3- Banyoya katıyorum içme suyuna karıştırdıgım oranda (2lt suya 2 ml) katıyorum ve banyoyu bu suyla veriyorum...

4- kafesi temizledikden sonra fısfıs ile son desenfekde olarak yine içme suyuna karıştırdığım oranda (2lt suya 2ml) katıp sıkıyorum...

Kullanıcı Notu : Bu ilacı tüy zamanı, çiftde, yumurtada, yavruda kullanmakda hiçbir sakınca yok. Ayrıca yavru zamanı özellikle veriyorumki anne içtiginde yavruyada dolaylı olarak geçeçek ve bitden dolayı yavru ölümü olmayaçaktır... Saygılar

Alıntıdır

Yapılış ; Geceden tüm sulukları topluyorum, 2 lt suya 2 ml baymec karştırıyorum ve sabah erkenden sulukları doldurup takıyorum... Suluklar 48 saat kalıyor kuşlar içebildigi kadar içiyor. Sonra sulukları toplayıp çalkalıyor ve temiz su koyyorum ve bunu ayda bir tekrarlıyorum...

3- Banyoya katıyorum içme suyuna karıştırdıgım oranda (2lt suya 2 ml) katıyorum ve banyoyu bu suyla veriyorum...

4- kafesi temizledikden sonra fısfıs ile son desenfekde olarak yine içme suyuna karıştırdığım oranda (2lt suya 2ml) katıp sıkıyorum...

Kullanıcı Notu : Bu ilacı tüy zamanı, çiftde, yumurtada, yavruda kullanmakda hiçbir sakınca yok. Ayrıca yavru zamanı özellikle veriyorumki anne içtiginde yavruyada dolaylı olarak geçeçek ve bitden dolayı yavru ölümü olmayaçaktır... Saygılar

Alıntıdır
yararlı bilgi teşekkürler

[MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] baymec alabileceğimiz online biryer varmı ne tür yerlerde satılır bu ilaç tek tip bir ilaçmıdır deneyip kullandınızmı ?

petshoplarda bulunmaz genellikle ziraat malzemesi satan yerlerde bulunur bende öyle biryerden almıştım online alabilecek bir yeri araştırmadım yakınımda ziraai ilaç satan bir yerden almıştım nette bulamazsanız yardımcı olmaya çalışırım

Son düzenleme:
tek çeşit bir ürün dimi ? sprey olarakta kullanılabiliyor anladıgım kadarıyla?

tek çeşit. sıvı bir üründür. sprey olarak kuşlara direk kullanmaktansa kafes ve malzemeler temizlenebilir. göz kısmına gelirse istenmeyen sonuçlar olabilir. ben suluklara ilave ederek kullanıyorum. bit parazit çok ise enseye 1 damla olarak etkisi hızlandırılır.

Son düzenleme:
bugün vilmacin aldım buradaki dernek başkanınıdan kendi kullandıgını aldım zaten başka yoktu , etrafta bit yuvaları oldugundan süpheli oldugum icin spreyede ihtiyacım var o yüzden sordum

sprey şeklinde kullanılacaksa kuşa direk sıkılması yerine kafes temizliği sprey yardımıyla yapılabilir. aldığınız ürün çözüm olmazsa elimdekinden bölerek gönderebilirim.

vilmacin kuşlara gelmesini engelleyecek anladığım kadaryla ama folluklarda vb. yerlerdede bit yuvaları oluşmuş birkaçtane gördüklerimi kendim infilak ediyorum tabiki ama göremediklerimde olabilir :) o yüzden ardap almayı düşünüyorym

tek çeşit. sıvı bir üründür. sprey olarak kuşlara direk kullanmaktansa kafes ve malzemeler temizlenebilir. göz kısmına gelirse istenmeyen sonuçlar olabilir. ben suluklara ilave ederek kullanıyorum. bit parazit çok ise enseye 1 damla olarak etkisi hızlandırılır.

fiyatı nedir.pahalı diye duymuştum?avimec sadece dış parazit içindi deği mi?enseye 1 damla

Alıntıdır

Ne zamandır sizin yöntemi yapacaktım ama fırsatım olmamış dı. Ama bugün veteriner bi arkadaşa gittim baymeci sizin Dediğiniz gibi kullanacağımı söyledim. O da küçük baş büyük baş hayvanlara bile 3-4 ayda bir kullanıyoruz. Onlarda normal otlak olan yerlerde olduğu için dedi. Yani ensesine damlatmada bi sorun yok ama içme sularına bu şekilde kullanılmaz dedi. Bilgi olması açısında söyledim . Hayvanın sağlığı ile oynamayalım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne zamandır sizin yöntemi yapacaktım ama fırsatım olmamış dı. Ama bugün veteriner bi arkadaşa gittim baymeci sizin Dediğiniz gibi kullanacağımı söyledim. O da küçük baş büyük baş hayvanlara bile 3-4 ayda bir kullanıyoruz. Onlarda normal otlak olan yerlerde olduğu için dedi. Yani ensesine damlatmada bi sorun yok ama içme sularına bu şekilde kullanılmaz dedi. Bilgi olması açısında söyledim . Hayvanın sağlığı ile oynamayalım

Sent from my iPhone using Tapatalk
İvermectin etken maddeli ilaçlar malesef suda çözünmez. Suda çözünmediği için de suya katıldığında tek kafes varsa kuş ya hiç içmemiş olacak yada gereğinden fazla içecek. Kümeslerde ise yine kimi kuşlar hiç içmeyebilecekken bazıları da gereğinden fazla dozda içebilecektir. Dolayısıyla suya katılarak verilmesi sadece tedavi uygulayanı psikolojik olarak rahatlatır.

Doğru Kullanımı : Parazit varsa Ense derisine 1 damla birer hafta arayla 3 seans uygulanır. Parazit yoksa önlem amaçlı ayda bir defa yine 1 damla şeklinde uygulanır. Bu yöntem hem iç hem de dış parazitlere etkili olacaktır.

Geri