Karadeniz Pet

biteral tablet tedavi eder mi

muhabbet_kuşu755

Meraklı Üye
karnına dokununca elime keskin çok sert bir kemik geliyor internette biteral tablet verin diyordu biteral tablet kurumayı tedavi eder mi

Kuruma denilen şey kuşun zayıflamasıdır. Pek çok hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabilir. Gele anlamda mega bakteri denilen şey yüzünden kuşlar zayıflıyor. Bu tabletin de bakteriyi yok ettiği söyleniyor. Başıma gelmedi hiç kullanmadım.

Kuruma denilen şey kuşun zayıflamasıdır. Pek çok hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabilir. Gele anlamda mega bakteri denilen şey yüzünden kuşlar zayıflıyor. Bu tabletin de bakteriyi yok ettiği söyleniyor. Başıma gelmedi hiç kullanmadım.
eczaneye gittik doktor raporu olmadığı için vermiyorlar

Ben kullandım işe yaramıyor, kurumaya neden olan hastalığın tespit edilip tedavinin ona göre yapılması gerekiyor.Aksi taktirde kuş daha çok yıpranıyor ve ölüm daha kısa sürede gerçekleşiyor...

Kuluçkadaki çiftimin erkeğinin zayıf olduğunu son 4. gününde farkettim. Kuluçkada oldukları için korkutmamak amaçlı elime almak istememiştim. Biteral tedavinin 4. gününde kuşu kaybettim. Ölmeden bir gün öncesine kadar çiftleşti ve dişiyi besledi. Kafeste tak kaldığı için üzülüyor diye düşünmüştüm. Son gününde yem yememişti ve enjektörle mama yedirmek için elime aldığımda deri kemik ve tüyleri haricinde birşeyi kalmamıştı. Geçmiş olsun.

Kuluçkadaki çiftimin erkeğinin zayıf olduğunu son 4. gününde farkettim. Kuluçkada oldukları için korkutmamak amaçlı elime almak istememiştim. Biteral tedavinin 4. gününde kuşu kaybettim. Ölmeden bir gün öncesine kadar çiftleşti ve dişiyi besledi. Kafeste tak kaldığı için üzülüyor diye düşünmüştüm. Son gününde yem yememişti ve enjektörle mama yedirmek için elime aldığımda deri kemik ve tüyleri haricinde birşeyi kalmamıştı. Geçmiş olsun.
zaten kuşlarda deri tüy ve kemik haricinde bir şey yoktur

Biteral insanlarda barsak bakterileri (ishal) için kullanılan bir antibiyotikdir.Kuşlarda kuruma hastalığına yol açan şey bu antibiyotiğin etkili olduğu bir barsak bakterisi ise etkili olur. Ancak doz ayarlaması nasıl yapılır bilmiyorum

zaten kuşlarda deri tüy ve kemik haricinde bir şey yoktur

Kas et ya da yağ yok mu yani? Benim diğer sağlıklı kuşlar da deri tüy ve kemik haricinde kaslar da var. Tombik yağlı olan da var. Eğer kuşlarınız sadece tüy deri kemikten ibaret ise onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.

Son düzenleme:
Kas et ya da yağ yok mu yani? Benim diğer sağlıklı kuşlar da deri tüy ve kemik haricinde kaslar da var. Tombik yağlı olan da var. Eğer kuşlarınız sadece tüy deri kemikten ibaret ise onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.

hayır sadece tüy deri kemik değil her canlıda kas vardır

karnına dokununca elime keskin çok sert bir kemik geliyor internette biteral tablet verin diyordu biteral tablet kurumayı tedavi eder mi

Kuruma yanlış bilmiyorsam kuşun boğazında yada taşlığında mantar oluşumu gibi birşeydi. [MENTION=4069]Berkay[/MENTION] Erdinç ustanın kuruma belirtisi durumlarında bana önerisi, 3 gün antibiyotik 1 gün vitamin 3 gün mikostatin(mantar ilacı) şeklinde uyguladığını bu şekilde kurumaya giren kuşlarını kurtardığını söylemişti. Mikostatin eczanelerde recetesiz alınabiliyor vitamin olarakta yine eczaneden supravit kullanıyorum ama antibiyotikler recetesiz verilmiyor. Onun için mecburen bir sağlık ocağından yazdıracaksınız. Açıkcası Antibiyotik olarak ne kullanmam gerektiğinin notunu almamışım forumlarda en çok okuduğum baytrildir ama ağır bir ilaç olduğunu ve dozajı fazla kaçırılmaması gerektiğini okumuştum. Biteral tabletinde 4 e bölünüp suluğa atılacak diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Mikostatin kullanım şeklide 1 lt suya 1 cc şeklinde ölçeklendirmiş berkay hocam. Şimdiden geçmiş olsun hastalık daha fazla ilerlemeden mutlaka tedavilere başlamanızı öneririm.

Geri