petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bitlenme Sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve yamangiller tarafından 27 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. yamangiller

yamangiller New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese merhaba. Bakimsiz bir cift muhabbet kusunu yakin zamanda alip eve getirmistim. Evde de bir cift benim kusum vardi. Malesef ayni ortama koydum. Kuslar bitliymis. Benim kuslarima da gecti. Yapmadigim sey kalmadi kurtulmak icin bitlerden. Kafeslerde yuvalik takili. Bitler yuvaliklarda hic yok. Kafesin sagina soluna bakiyorum yine yoklar. Hep kuslarin uzerinde rast geldim. Kafesleri de degistirdim. Yani yuva yaptiklari bi yeri yakalasam bitlerin hemen engellicem ama yok goremiyorum. Fakat kuslarin uzerindeler. Yani bunlarbit degil mi diye de dusunmeye basladim. Veterinere goturme imkanim hic yok. Var mi boyle bisey basina gelen.

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Bitler gece karanlıkta ortaya çıkarlar. Kafes tabanına beyaz peçete veya pamuk koyup akşam ışığı açın bit varsa peçete/pamukta görürsünüz. Bit için en etkili ilaç vilmectin veya baymec tir.

3. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    72
    Evet bende baymec kullanıyorum

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    vilmectin kullanabilirsin enseden ama kafes ve yuvalık dezenfektesi sağlamak lazım sadece kuşlarda kullanırsan bitiremezsin bu bitleri mutlaka yumurtlamışlardır kafes ve yuvalık köşelerine

Sayfayı Paylaş