Karadeniz Pet

Bitlimi Kuşum

Fehmi Erdoğan

Yeni Üye
beyler kuşum kendini kapartıyor bir kaç dakika arayla kendi silkeliyor sonra knadını açıp ayağını altına felen götürüyo bazen ufak ufak sesler çıkarıyo isal felen yok hapşuruyo ama bide tüy döküyor yavru bitlimi biri bana desin çünkü odamda tutuyorum :( bana felende bulaşırsa

o zaman kafesi iyice bi temizle kuşada bit spreyi sık geçmezse kuştan anlayan birine göster

o zaman kafesi iyice bi temizle kuşada bit spreyi sık geçmezse kuştan anlayan birine göster

hayvanı alanı daha yeni üçgün oldu ve üçgün önce zaten en iyi şekilde temizledik acaba aldığım yerden bulaşmış olabilirmi

Kuşun fotoğrafını eklersen bakalım.
Tüy değiştiriyorsa kaşınması normaldir.

arada bi mırıldanıyor acı çekiyor gibi ve hep de kabarık duruyor

Son düzenleme:
foto eklede bakalm tüy değişim dönemi olabilir

kafasının üst tüyleri diken gibimi

tüy dökümüdür o zaman sen foto koy yinede

Petsshoptan kuş alırsanız bitte olur mantarda çok normal ;)

Resim koy tuydede olabilir.bitlenmiste olabilir.ayrica petshoplardan da kus almayin.bakin sitede birsuru satis yapan arklarimiz var.petshoplar.size hastalikli kus satabilir.petshoplar kuslarla pek ilgilenmez.sadece yemini suyunu koyar

İlk önce bilinmelidir ki muhabbetler günün çoğunu tüylerini düzelterek geçiren dostlarıımızdir. İlk defa kuş besliyorsanız, yeterli tecrübeniz yoksa ''Kuşum bitlendi.'' kanısına varmak doğru bir yaklaşım değildir. Tüylerini düzeltiyor olabilir!

Bitlenen dostumuz tüm gün kaşınır. Hareketli olur. Yerinde huzursuzluktan duramaz. Bit yani parazit temizliğin iyi ya da yeterince yapılmaması, yeni alınan kuş vb diğer yöntemlerle geçer.

Kuşunuzda bit olup olmadığnı anlamak için akşam vakti ışıklar kapatılmalı kafesin üzerine beyaz bir örtü atılmalıdır. 10 dk sonra kafesten örtü alınıp incelendiği taktirde kuşunuzda bit olup olmadığı anlaşılır. Bu bitler insanlarda yaşayamazlar!

Bu tür olumsuzlukların önüne baştan geçmek için iki haftada bir önlem amaçlı koruyucu spreyler kullanılabılır.

Geri