Karadeniz Pet

Bitmeyen tüy değişimi.

Emir KECECI

Meraklı Üye
Kuşum 4 aylıkken tüye girdi önce kafasındaki çizgiler açıldı sonra göğüsünteki tüyleri, ardından kuyruğunu ve şuanda uzun kanat tüylerini değiştirmede sona yaklaştı diyebilirim. 2 ayı bulan bu süreçten sonra kuş 6-7 aylık civarı oldu ve tüy değişimi bitmeden tekrar kafasında ve boynunda kapsüller belirdi kanadının üzeri ve sırt kısmındaki tüylerini değiştirmeye başladı bu normalmi diye sizlere danışmak istedim.

Not:kuşumun cinsi jumbo. önceden sadece haftada 1 vitamin veriyordum mamayı sevdiğini görünce bu hafta mama yaptım artık haftada birde mama vereceğim.

Resim ilk kafadaki tüy değişimi bittikten sonra çekilmiştir.

Son düzenleme:
Kuslarda tüğ değişimi mevsimseldir.
Fakat bulundujları ortamda hayvanları tüğ değişimine ite bilir yanı bulundukları ortam gereğinden sıcak veya soguksa buda tug degısımını tetikler.Bunlara dikkat etmeniz gerekiyor.
Tavsiye olarak kusunuzun yemıne soyulmus yulaf ılave edınız tuğ değişinde kusa yardımcı olacaktır saygılarımla.

Insallah problem çözülür fakat ben bir sey sorucam kuşun ayağında bir problemmi var yoksa siz cekerken mi öyle denk geldi? Merakimdan soruyorum

Insallah problem çözülür fakat ben bir sey sorucam kuşun ayağında bir problemmi var yoksa siz cekerken mi öyle denk geldi? Merakimdan soruyorum

ilk geldiğinden beri öyle tırmanmasına yürümesine koşmasına pek engel teşkil etmediği için önemsemedim ama resimde baya içe basmış normalde okadar değil.

Son düzenleme:
B vitamini takviyesi tüy dökümünden çıkmasına yardımcı olur

birşey soracam benim kuşumun yanağındaki siyah benekleri yok Bi tane var sadece kendisi 3-4 aylık acaba tut değiştirdikten sonra çıkacak mı dersiniz

Jumbolarda tüy değişimi uzun sürer, ayrıca kuşa normalden fazla Nijer, mama veya protein verilirse kuş sürekli tüye girer veya tüyden çıkamaz...

Jumbolarda tüy değişimi uzun sürer, ayrıca kuşa normalden fazla Nijer, mama veya protein verilirse kuş sürekli tüye girer veya tüyden çıkamaz...
Tüye girince mama takviyesi tavsiye ediyorlar. Sizde tam tersini söylüyorsunuz?

Mobilden gönderildi.

Yemde nijerr oranı sıfır daha önceden hiç mama vermiyordum ileride üretmek istersem alıştiriyim dedim ilk defa bu pazartesi verdim yedi yemem demedi :D bundan sonra haftada bir mama verme kararı aldım. Haftada bir normal bir ölçüdür heralde Benim garibime giden ilk tüy değişimi bitmeden ikinciye başladı sanırım. Heralde dediğiniz gibi ırkından dolayı.

önceden varmıydı bilmiyorum aldığım daha bir ay olmadı

Geri