petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bitmeyen Tüy degistirme(Ucamaz oldu)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve E-ray tarafından 14 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. E-ray

E-ray Member

Beğenileri:
    3
    Selamlar kusum 1 yasini bitirdi yaklasik 2 ay once tuy degisimi basladi kusumda.Kanat tuyleri de dusunce ucamaz oldu.Kus ureticisi bir haci abiye gosterdim normal dedi.Ancak bu degisim bu kadar uzun surer mi bu kadar etkiler mi?Bir hastalik vs olmasindan korkuyorum.Lutfen yardim ve tavsiyelerinizi esirgemeyin.Neler yapmaliyim.Vitamin ve marul takviyesi yapiyorum.Paketli yem disinda kullanmiyorum.Fis fisla serinletiyorum.

2. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    aynen bendede 1 yavru var bunun gibi sadece kanatlar döküldü

3. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    kanatlarının altına bir bakın bit olasılığını elemek için.
    verdiğiniz gıdalarda e vitamini içeren şeyler varsa çıkartın, sürekli tüye sokar.

4. E-ray

E-ray Member

Beğenileri:
    3
    avisol a kullaniyorum baktim e vitamini var.Peki vitamin kullanmali miyim hangi vitamini nasil kullanmam gerek?Kanat altina baktim bit oldugunu nasil anlayacam.Kanat diplerinde kirmiziliklar var.

#4 E-ray, 14 Ağustos 2016
    Son düzenleme: 14 Ağustos 2016
  5. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    Görünüşünde Birşey YOk Gibime Geldi Ama Bana Sorarsan Vitamin ve Ballı Kraker Filan Ver Devamli Bakımını Sık Yap Atlatması Gerek.Yada Yanında Dişi Vs Vardıda Ayırdıysan Öldüyse Ondan Filanda Yapar Diyeceğimde Orasını Bilemem Ama Pek

6. E-ray

E-ray Member

Beğenileri:
    3
    Kanat dibilerindeki bu kirmizilik nedir acaba normal mi?
    es yok alacagim ancak disi alirken yaslari ayni mi olmali?Benim kus 1 yasinda.
    Az once kafes temizligi yaptim tunek dipleri kafes koseleri tul kenari vs.bit yada larva yok.
    Kanat tuylerinin daha agrisiz ve hizli degisimine yardim etmek icin hangi ilac vitamin yem vs. kullanabilirim?

Canavarin yeme dustugu bebeklik fotografini da koyalim:)
    Elimde buyudu kerata uzuluyorum ucamamasina.

Erdal Arıcan bunu beğendi.
  7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    741
    hocam kuşunuz jumbo cinsi . bu türlerde tüy dönemi uzaya biliyor mutlak takviye şart. Normal çek kuşlarda bile yaş a girdiğindeki senelik tüy değişimi 15 günle 2 ay arası sürebiliyor . jumbo cinslerinde 4-5 ay tüy dönemi çeken bile gördüm tabi bu süreci ne kadar kolay ve kalite tüyle ne kadar sürede geçireceği tamamen sizin bakım ınız ile alakalı. bu dönem için ben size haftada 3gün yulaf içi ayrı bir kapta vermenizi. Vitamin olarak Nekton-Bio kullanmanızı cebinizi aşarsa altarnatif: Quiko Vitacombex, haftada 3-4 günde bir taze nane tarzı yeşillikler vermenizi ve sirkeli su ile banyo imkanı vermenizi tavsiye ederim kendisi banyo yapmaz ise fısfıs la serinletin kendiniz

8. E-ray

E-ray Member

Beğenileri:
    3
    Tesekkur ederim tavsiyelerinize uyacagim.Kusa gozum gibi bakarim hocam sorun olmaz yeterki dogru bilgi ve malzeme kullanayim.Bu amacla daha detayli bilgilendirirsrniz sevinirim.
    1.Fis fis hergun mu ve gunde kac kez olacak?
    2.Vitamin ne kadar verilecek.Hergun degistirilecek mi?Sulukta ne kadar sure kalacak.Arada normal su verilecek mi?
    3.Marul yapragi veriyorum nane vermemistim.Baska Hangi yesillikleri verebilirim?
    4.Evde hazirladigim basit mamalari verebili miyim(yumurta havuc ceviz vs...)
    5.Cocuklar illa es alalim diye tutturdu.Bu donem es alsam sorun olur mu?
    6.Esini de yine jumbo mu alayim?Bu irkla en iyi anlasabilecek hangi irk olabilir?En guzel yavru icin disiyi hangi renk almaliyim?
    7.Es seciminde delikanlinin yasina uygun 1 yasinda bir disi mi yoksa daha kucuk mu almaliyim?Kuscuya goturup kafese koyarak mi es secmeliyim?Bu durumda hangi davranislara dikkat etmek gerekir?
    Hosgorunuze siginarak,Hata yapmak istemedigim icin detayli soruyorum.
    Simdiden tesekkurler.

9. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    741
    banyo 1-2 günde bir yaptırabilirsin zararı olmaz. vitamin aldığın ürüne göre değişir aldığın ürünün kullanımını araştır. en çok tercih edilen nane - fesleğen - maydanozdur . marul fazla tercih etme çabul isal eder. hazır yaptığın yumurta mamasını verebilirsin haftada 2 günden fazla verme kuşun yağlanır. eş almanızda fayda vardır ama tüy dönemini atlatsın önce bu sancılı dönemde onla ilgilenmez. eşini kendine uygun eş değer ırk alın imkanınız varsa üretcilerden kendisi seçmesini sağlayın. alacağınız dişi en az 7-8 aylık olsun en fazla 1.5 yaş

10. E-ray

E-ray Member

Beğenileri:
    3
    nekton bio aldim ama nasil kullanilacagi ile ilgili net biseyler bulamadim internette.
    Bu urunu azaltarak sadece 2 hafta mi kullanmaliyim?Spnrasinda bir daha kullanmayacak miyim?Suluga ne olcu koyacagim acaba?Kullanimi konusunda bilgi verebilir misiniz?

11. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    741
    ürün orjinal 0 ambalaj ise kendi içinden ölçü kaşığı çıkmıştır kullanımını;
    Nekton-BIO tüy oluşum sürecinde ve hasar görmüş tüylerin tedavisi esnasında uzun süreli olarak verilmesi gerekmektedir. Kuşların zedelenmiş veya zarar görmüş tüyleri oluşumunda ilk tüylerin oluştuğu üretici tarafından görülene kadar dozaj ayarı 2 veya 3 kat attırılarak verilmesi gerekir. İlk tüylerin oluştuğu görüldüğünde normal dozaj ayarı ile devam edilir ve tüm tüylerin çıkması ile Nekton-BIO kullanımına son verilir. Dikkat edilmesi gereken;Yavru döneminde, çiftleşme döneminde kuşlara Nekton-BIO verilmemesi önemle dikkat edilmesi gereken husustur. Hata sonucu verilirse kuvvetli vitamin içeriğinden dolayı kuşlar çiftleşmeyi keser ve metabolizma problemleri yaşar. Nekton-BIO asla D vitamini ile (Nekton MSA) birlikte verilmemelidir. Nekton-BIO, kuru ve ışık görmeyecek bir yerde 15 ile 25 derecede arasında saklanması gerekir. Kullanimi: Suda eriyebilir, mamalara ve çimlendirmeye konulabilir;1 litre suya 4 gr şeklindedir. (Ürünlerin içerisinden çıkan kaşıklar ölçü kaşığıdır ve her bir kaşık 1 gr’dır.) Günlük içilecek kadar ve taze verilmesi gereklidir. Suluklar her değişimde iyice yıkanmalıdır. Bu katkı yem temel yemlere kıyasla daha yüksek oranlarda Vitamin D ve eser elementler içerdiğinden dolayı kuşlara günlük 5% oranda verilmelidir. (NEKTON ÜRÜNLERINI ASLA BUZDOLABINDA SAKLAMAYIN.)

Sayfayı Paylaş