petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bitten Başka Bişey Yok :( (Yardım !)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mubiş5 tarafından 4 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Mubiş5

Mubiş5 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşum bitten kurtulamadı aksi takdirde bitler çok fena büyümeye başladı ne yapmam gerekiyor ve bizede bulaşırmı bulaşırsa nasıl kurtulucaz ? lütfen yardım edin

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Vilmectin ilaç kullanabilirsin. 12TL, yanına insülin şırıngası. ensesindeki tüyleri aralayıp derisine 1 damla damlatmalısın, fazla değil.

Tüm kafes ve ekipmanı sıcak suyla yıkamalısın.
    Biodust (10-12TL) toz alıp kafesteki gözükmeyen yerlere serpebilirsin. tava altı, yuvalık varsa folluk altı gibi..

3. Tunç ÇAĞATAY

Kafesi komple çıkar iyice yıka kaynar su ile, daha sonra ilaç söyemiş zaten arkadaş onu kullan, kafes yıkamayı her gün yap.

4. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    Bnde aynı dertle başım belada Hobihanmde bitlerle son 1 aydr uğraşıyrm ama kurtulmdm blotic, ve chrysamed hariç önerebilceğiniz bişeyler bekliyrm bide bnm pvc kafes 6 lı 2 tane var yıkymyrmm vilmectin hiç denemdim tek tek yakalayıp ense damlası biraz zor olcak gibii

#4 Yağız YAĞCI, 4 Eylül 2014
    Son düzenleme: 4 Eylül 2014
  5. Tunç ÇAĞATAY

Tek tek yakalanmaz zaten, önemli olan temizlik burada, kaynar su ile iyice her gün kafesini yıkamanız lazım.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  7. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    Endecto die bir ilaç var kullann varmı

8. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Ben kullanıyorum on numara. Kuşlar için üretilen bit ilacı. Vilmectin gibi ağır değil. Vilmectin biraz sakat bu konuda. Endecto kuşlara göre yapılan ithal ürün ama pahalı. Bendekini satıyorum 40'a almıştım 20'den satıyorum. 2 defa kullandım sadece direk kesti. Kokusu da yuvalardaki bitleri öldürüyor baya sağlam ürün.

9. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    Ne kdr şişesi ne kdr kulanıluyo 50 yakın kuş varda

10. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Ufak bir şişe zaten, pahalı bu ilaç biraz 40'a almıştım uzun zaman önce. 50'ye yakın kuş varsa bu endecto yetersiz kalabilir miktar olarak. Ardap sipreye çok iyi diyorlar bu spreyden al o zaman. Ecdecto 1 tane al her çifte 1 damla sıksan yeterli olur.Kokusuda öldürüyor zaten bitleri. Kuşada bir daha yaklaşamıyorlar. Spreylede tüm kafes diplerini vs. ilaçlarsın.

#10 Mehmet Yılmaz, 4 Eylül 2014
    Son düzenleme: 4 Eylül 2014
  11. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    Başka önerisi olan

Sayfayı Paylaş