Karadeniz Pet

Bitten Başka Bişey Yok :( (Yardım !)

Mubiş5

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum bitten kurtulamadı aksi takdirde bitler çok fena büyümeye başladı ne yapmam gerekiyor ve bizede bulaşırmı bulaşırsa nasıl kurtulucaz ? lütfen yardım edin

Vilmectin ilaç kullanabilirsin. 12TL, yanına insülin şırıngası. ensesindeki tüyleri aralayıp derisine 1 damla damlatmalısın, fazla değil.

Tüm kafes ve ekipmanı sıcak suyla yıkamalısın.
Biodust (10-12TL) toz alıp kafesteki gözükmeyen yerlere serpebilirsin. tava altı, yuvalık varsa folluk altı gibi..

Kafesi komple çıkar iyice yıka kaynar su ile, daha sonra ilaç söyemiş zaten arkadaş onu kullan, kafes yıkamayı her gün yap.

Bnde aynı dertle başım belada Hobihanmde bitlerle son 1 aydr uğraşıyrm ama kurtulmdm blotic, ve chrysamed hariç önerebilceğiniz bişeyler bekliyrm bide bnm pvc kafes 6 lı 2 tane var yıkymyrmm vilmectin hiç denemdim tek tek yakalayıp ense damlası biraz zor olcak gibii

Son düzenleme:
Bnde aynı dertle başım belada Hobihanmde bitlerle son 1 aydr uğraşıyrm ama kurtulmdm blotic, ve chrysamed hariç önerebilceğiniz bişeyler bekliyrm bide bnm pvc kafes 6 lı 2 tane var yıkymyrmm vilmectin hiç denemdim tek tek yakalayıp ense damlası biraz zor olcak gibii

Tek tek yakalanmaz zaten, önemli olan temizlik burada, kaynar su ile iyice her gün kafesini yıkamanız lazım.

Endecto die bir ilaç var kullann varmı

Endecto die bir ilaç var kullann varmı
Ben kullanıyorum on numara. Kuşlar için üretilen bit ilacı. Vilmectin gibi ağır değil. Vilmectin biraz sakat bu konuda. Endecto kuşlara göre yapılan ithal ürün ama pahalı. Bendekini satıyorum 40'a almıştım 20'den satıyorum. 2 defa kullandım sadece direk kesti. Kokusu da yuvalardaki bitleri öldürüyor baya sağlam ürün.

Ne kdr şişesi ne kdr kulanıluyo 50 yakın kuş varda

Ne kdr şişesi ne kdr kulanıluyo 50 yakın kuş varda
Ufak bir şişe zaten, pahalı bu ilaç biraz 40'a almıştım uzun zaman önce. 50'ye yakın kuş varsa bu endecto yetersiz kalabilir miktar olarak. Ardap sipreye çok iyi diyorlar bu spreyden al o zaman. Ecdecto 1 tane al her çifte 1 damla sıksan yeterli olur.Kokusuda öldürüyor zaten bitleri. Kuşada bir daha yaklaşamıyorlar. Spreylede tüm kafes diplerini vs. ilaçlarsın.

Son düzenleme:
Başka önerisi olan

Geri