petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bize Bunlarla Gel Diyeceğiniz 2 Soru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Savaş CAN tarafından 25 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Savaş CAN

Savaş CAN Member

Beğenileri:
    4
    Merhaba Abiler,Ablalar,ve küçük kardeşlerim
    Muhabbet kuşlarım yumurta hazırlığı yapıyorlar ve bütün belirtileri hemen hemen gösteriyorlar

SORU 1-) Dişi kuş yuvalığa girip uğraşırken erkek hiç girmiyor sadece kapıdan bakıyor dişi kuş kapıya çıkınca yem yediriyor ve biraz kur yapınca dişi kuş dövüyor gibi .. Sizce erkeğin girmemesi normalmidir .

SORU 2-) Kuşlarımı akşam vakti biraz daha ortam görsünler yuvalıkla ilgilensinler diye benim odamında lambası yanmadığı için salona masaya getiriyorum doğrumu

CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :cool::confused:;):):D
    +++++++
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

#1 Savaş CAN, 25 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 25 Ağustos 2015
  2. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam yerini değiştirmeyin ve erkeğin girmemesi normal dişi sokmaz ama yavru olduğunda 2 si birlikte girer :)

3. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    1. Simdilik girmemesi normal. Kulucka basladiginda disiyi ve yvrulari beslemek icin yuvaya girecektir

2. Kulucka doneminde kafesin yerini degistirmek dogru degil. Kuslar huzursuz olabilir. Yerleri sabit olsun. Istersen Bulunduklari odaya bir gece lambasi takabilirsin.

Hayirli uretimler olsun...

4. Savaş CAN

Savaş CAN Member

Beğenileri:
    4
    Teşekkür Ederrim

5. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Aslında lambaya gerek yok sonuçta bunalr doğada daha iyi yavruluyorlar doğada saten akşam ışıkta olmuyor yani gerek yok ışığa :)

6. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    cevap 1 : erkek kuşlar yuvalığa girmezler genelde böyledir kapının önünde beklerler dişiyi doyururlar

cevap 2 : eğer kuşlar bebişler için hazırlık yapıyorlarsa sakın mekan değişikliği yapmayın huzursuz olurlar geri adım atarlar

7. Savaş CAN

Savaş CAN Member

Beğenileri:
    4
    Merhaba Selen hanım(ABLAM) :) cevabınız için teşekkürler Kafes çalışma masamın üstünde duruyor onu çalışma masamın üstüne kitaplığa koyayımmı hem daha sessiz olur ve rahatsız olmazlar diye düşünyorum vede daha fazla güneş alırlar gibi :)

8. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    merhaba ablacım koy ama bir daha rahatsız etme çünkü hassas kuşlardır mubişler en ufak korkutmada kalp krizi geçirebilirler (bizim mubiş kalp krizi geçirdi) öldü

9. Savaş CAN

Savaş CAN Member

Beğenileri:
    4
    Teşekkürler Selen abla Zaten benim afedersiniz dangalak kuzenim kuşlara pet şişeyle vurmuş kafeslerine mubişcağızlar abartmıyorum 6-7 dakika tabanda öyle durdular Bu arada çok üzüldüm

#9 Savaş CAN, 25 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 25 Ağustos 2015
  10. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    ablacım bir daha sakın öyle birşey olmasın

Sayfayı Paylaş