Karadeniz Pet

Bizim durum biraz garip:)

• Konbuyu başlatan ferhat yöndemli
  • Başlangıç tarihi
F

ferhat yöndemli

Guest
Merhabalar arkadaşlar herkese iyi forumlar, benim aşırı kızışmış erkek bir kuşum vardı ve ona eş aldım ama bir ay falan geçmesine rağmen eşine birtürlü alışamadı kafeste sürekli kavga oluyordu bende dişiyi verip yerine ceresi toprak gibi kızarmış bir dişi aldım daha önceki konumda da belirtmiştim.Dişi asırı istekli sürekli erkeğin bulunduğu tüneğe falan gidiyor hatta onu kıstırıp öpmeye çalışıyor ama erkekte tık yok:) Önceki dişiye yaklasan erkekti aslında sürekli kur yapıyordu ama bu sefer hiç oralı bile değil (sanırım zoru seviyor bizimki).
Kafeslerini ayırmayı denedim bir hafta kadar ayrı kaldılar bugun tekrar birleştirdim ama durum gene aynı.Buarada yeni dişiyi alalı 3 hafta oldu.Sizce ne yapmalıyım, nijer-havuç veriyorum mama yemiyor ikiside ama ben arada bir yapıp genede koyuyorum kafese.Yuvalık takılı kafeste ve 3 tünek var.

Bir sorum da kızışma illa cere rengiyle mi olur(erkeğin ceresi nerdeyse lacivert cünkü) ve kızışma gecici bir durum mudur eper öyleyse kaç gün sürer?

Cevabınız için teşekkür ederim Levent bey, peki ben şimdi ne yapmalıyım amacım hemen çiftleşsinler falan değil kesinlikle zaten biliyorum ki sabretmek gerekiyor bu işlerde.Merak ettiğim durum anladığım kadarıyla erkek dişiyi beğenmedi(görseniz dişide okadar güzelki:))bu beğenmeme sürekli devam eder mi?Erkeğin dişiyi normalde eş olmaya ikna ettiği gibi dişide erkeği ikna edibiliyor mu?Birde kzışma süresi ile ilgili sorum cevabını biliyor musunuz?

aralarında kavga yoksa vurma ısırma vs zamanla düzelir

Geri