Karadeniz Pet

bizim erkek sasirtti

aydin.dikal

Yeni Üye
Arkadaslar ilk once yaptigim salma sizce nasil olmus eksiklerim var biliyorum tamamlayacam insallah ama size asil sunubsormak istiyorum benim 2 seneden beri baktigim ciftin erkegi salmaya attiktan sonra yeni aldigim ciftin erkeginne kurkar yapiyor yeni erkek gagaliyor ama fayda etmedi surekli onun pesinde daha yeni yaptim 1saatte bunlar oldu acaba duzelirmi bizim erkek (mavi olan ) cunki esi olan sari kusum da onun pesi sira gezip duruyor ?
20161018_192324.jpg
20161018_192345.jpg

Kuşların durumu hakkında bişe diyemem ama
Kafesin kapısı nerde acaba ?
Ve bence yuvalık girişlerine hazır yuvalıktaki gibi tünek takın böyle girebilirlermi bilmiyorum veya nasıl girerler çok zorlanırlar girerlerse de diye düşünüyorum acemiyim üstadlar net cevap vereceklerdir ama.

Kafesin tambortasinda telle baglafin o yuzden fotoda gozukmuyodur

Kafesin tambortasinda telle baglafin o yuzden fotoda gozukmuyodur
Erkege kur yapan erkegi degistirin mumkunse. Bence salma guzel olmus. 3 cift daha kus alabilir. Alan uygun
Ancak suluk ve yemlik agizlarina tunek koyun kuslar rahat rahat su icsinler. Ayrica yuvalik girislerine de tunek koyun ki kuslar girebilsin

Degistirin derken ne yapmam gerekiyor 3 cift kus bunlar bu olay surekli devam edermi peki​

Bence yatay kullansanız daha kullanışlı olur eni az olduğu için ve tüm kuşlar yukarda durmak isteyecek güvenli olduğundan yatay olursa daha rahat uçar gezerler

Yer cok kaplar ve bayada bi isciligi var diye dikey yaptim

Bu arada erkeğe kur yapan kuşu aldıysanız muhtemelen ilk eşi kur yaptığı erkeğin renginde olabilir bu nedenle yapıyordur

Bende oyle dusundum cunki sari olan kus disi ve onun esi ama o gitti disiye benzeyen erkege kur yapiyo

Kuşların hepsi niye telde çok merak ettim. Fotoğraf çekerken birşeydenmi rahatsız oldular yoksa tüneklermi rahat değil. Aslında bencede yatay olsaymış daha kullanışlı olabilirmiş.

Maşallah bereketli olsun inşaallah güzel olmuş elinize sağlık

Geri