Karadeniz Pet

Bizim Evin Hali :)

• Konbuyu başlatan Onur TÜFEKCİ
  • Başlangıç tarihi
O

Onur TÜFEKCİ

Guest
Albino Full Red Yavrularım

Sarı prenses balıklarım

Kaplumbağalarım

Biraz oburlardır, karidese hayır diyemiyorlar:)

Bu da hepsine bedel :)

Kedi mi maymun mu belirsiz :)

Ortalığı karıştırmayı sever :)

Kuşları koymaya gerek yok 2 çift :D

Allahım o kedi ne kadar güzel, şebek resmen :) maşallah

Maşallah hepsi birbirinden tatlı ama kediniz ayrı bir tatlıymış. Ne oyunlar yapıyordur kim bilir.. Bizimki bütün gün boyunca sinek kovalayıp, lazer ışığı peşinde koşardı. Oynatıyor musunuz öyle birşeyle?:)

Allahım o kedi ne kadar güzel, şebek resmen :) maşallah

Ortalama 1 hafta 10 günlükken sokakta boynunda ve karnında ısırıklar varken bulduk. Annesi yoktu, ve büyük ihtimalde erkek kedilerin saldırısına uğramıştı. Veterinere götürdük yaşaması zor, anne sütü alması lazım çok fazla da hırpalanmış dedi. Çalışmamıza rağmen her saat başı biberonla kedi süt tozunu mama yapıp vermemiz gerekti. Gündüz bir şekilde hallettik, geceleri ise nöbet misali saat başı unayıp minik yavruyu besledik. Şu kendisi 6 aylık. Aşısı vs. vs herşşeyini tamamladı 1 yıl için. 1 yıl sonra da kendisini anne yapıp kısırlaştırdık mı tamamdır :) Kurtulması zor dendi ama maşallah yerinde durmuyor :D Evin neşe kaynağı :)

Maşallah hepsi birbirinden tatlı ama kediniz ayrı bir tatlıymış. Ne oyunlar yapıyordur kim bilir.. Bizimki bütün gün boyunca sinek kovalayıp, lazer ışığı peşinde koşardı. Oynatıyor musunuz öyle birşeyle?:)

Lazerle oynatıyorum ama kazanamazsa bana saldırıyor :D Sinekleri yakalayıp gün içinde saklıyor. Akşam gelip laptopu kucağıma alınca da bilgisayarın üstüne bırakıp gidiyor :D Sende ye dermişcesine :D

Bilgisayarın üzerine bırakmasına çok güldüm, ne güzel paylaşımcıymış sineklerini paylaşıyormuş sizinle. :D Bizimki biraz uyuşuk olduğu için sineğin hızına yetişemiyordu, sadece kovalıyordu yorulunca pes ediyordu.

Bilgisayarın üzerine bırakmasına çok güldüm, ne güzel paylaşımcıymış sineklerini paylaşıyormuş sizinle. :D Bizimki biraz uyuşuk olduğu için sineğin hızına yetişemiyordu, sadece kovalıyordu yorulunca pes ediyordu.

Yok bizimki yorulmaz kincidir. İlla kazanan o olacak, asla pes etmez :D

MaşAllah ustam :) Bir zamanlar da bende 5 balık, 2 civciv, 2 kaplumbağa, 1 kuş, 1 tavşan vardı.. :) Cok eziyetli günlerdi aslında :D

Dipnot: Lepisteslerin hastasıyım.. Fakat akvaryum bakımı beni cok yoruyor.

MaşAllah ustam :) Bir zamanlar da bende 5 balık, 2 civciv, 2 kaplumbağa, 1 kuş, 1 tavşan vardı.. :) Cok eziyetli günlerdi aslında :D

Dipnot: Lepisteslerin hastasıyım.. Fakat akvaryum bakımı beni cok yoruyor.

Hepsi ayrı ayrı bakım isteyen maliyet isteyen, en çokta zaman isteyen şeylerdir. Ama naparsın seviyorum :) Yorucudur da. Akvaryum 50 litre, 100 litre ve 200 litre var. Dış filtreleri var fakat dedğiniz gibi yine de dip çekim gerekiyor. Valla zor ve yorucu iş :)

Full red candır ya :D Bi düzgün full red denk getiremedim dolayısı ile besleyemedim :/
Maşallah cok güzeller.

Lepistes hastalık dostum hastalık :D
Full Red denk getiremedim ama Albino Full Platinum denk getirmistim bi ara zaten son lepisteslerimde onlardı ondan sonra yunus, sarı prenses, ilangi baktım ve hala bakıyorum. ama lepistesin verdigi tadı veremiyor :D

Son düzenleme:
Lepistes hastalık dostum hastalık :D
Full Red denk getiremedim ama Albino Full Platinum denk getirmistim bi ara zaten son lepisteslerimde onlardı ondan sonra yunus, sarı prenses, ilangi baktım ve hala bakıyorum. ama lepistesin verdigi tadı veremiyor :D

Ama saydıklarının içinde en çabuk hastalık kapanı ve öleni de maalesef lepistes. Su değişimi bile etkiliyor. Yunus,sarıya şebeke suyunu bas hiç birşey olmuyor. Tabi sağlıklı değil fakat lepistese su değişimine akvaryumun içinde aynı sıcaklıkta olmasın hemen mantarlaşabilir balık:) Maalum kendisi pahalı :)

Valla dostum simdi elimdeki balıkların hepsini satıcam ya komple bırakıcam yada lepistese dönüş yapıcam :D

Bırakman biraz zor, tabi gerçekten kararlıysan. Birincisi lepistesler suyu yunus, sarı vb. balıklar kadar kirletmiyor. Tek sıkıntı ısı ve su değişikliğindeki sıkıntı ve erken ölümleri. Tabi erken ölümleri çokta sorun olmuyor ayda bir üredikleri için :D

16 yıldır balık besliyorum. bunun 14 senesi lepistes :D

Düşün nasıl bir hastalık bendeki :D
Son 2 senedir yunus, sarı prenses, ilangi bakıyorum :D

Hepsi ayrı ayrı bakım isteyen maliyet isteyen, en çokta zaman isteyen şeylerdir. Ama naparsın seviyorum :) Yorucudur da. Akvaryum 50 litre, 100 litre ve 200 litre var. Dış filtreleri var fakat dedğiniz gibi yine de dip çekim gerekiyor. Valla zor ve yorucu iş :)

Tabi öyle ustam katılıyorum. Gülü sevip dikenine katlanıyoruz işte :)