Karadeniz Pet

Böbrek taşı ?

• Konbuyu başlatan Ahmet Atdag
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Atdag

Guest
Ablalarım abilerim kardeşlerim hepinize hayırlı günler diliyorum.
Daha once iki defa böbrek tası düşürdüm ve bugünlerden üçüncünün belirtileri gösteriyor kendini.
Bir aya kalmaz sancılarım baslar. Soracağım soru ise su daha once tas düşürmüş olan var mi bunun çaresi nedir ne yapmak lazım ?

Bir çift muhabbet.
Ama hep bir çift :(

bu bobrek tası ıle ılgılı cok deneyımım var agrısı hıc bıseye beyzemez allah yardımcın olsun yapman gereken ultrason cektır boyutuna gore ıse urolojıye gıt kırıcaktır lazerle bellı olmaz boyunun cok onemı var bu konularda cok su ıcmeye bak aynı zamanda senın vucudunun neden tas yaptıgını ogrenmek lazım onun ıcın ıse arastırma hastanelerı yapıyor galıba sıgortayla 300 tl di ama arastır derım tıbbı olarak pek bı caresı yok yapman gereken bıtkısele yonelmen bana fayda etmedı ama gılaburu denılen bısey var aktarlarda cok ıyı gelecektır ben harıc herkeze fayda ettı nerdeyse

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:22 -->-> Daha önceki mesaj 14:20 --

eskına tası
glaburu
kıraz sapı
yogurt suyu
hakıkı zeytın yagı

Inanın cok su içen bir ınsanım hani sadece yemek yerken bile 1 buçuk litre su icerim en az su hep benim yanımda olur sofrada.
Bünye meselesi galiba gecen sene de bu zamanlar olmuştu. Kiraz sapıyla yoğurt suyunu denedim bir de böğürtlen koku diyorlar sizce onun faydası var mi ?

Bir çift muhabbet.

Inanın cok su içen bir ınsanım hani sadece yemek yerken bile 1 buçuk litre su icerim en az su hep benim yanımda olur sofrada.
Bünye meselesi galiba gecen sene de bu zamanlar olmuştu. Kiraz sapıyla yoğurt suyunu denedim bir de böğürtlen koku diyorlar sizce onun faydası var mi ?

Bir çift muhabbet.

sitelerdeki toz haline getirilmiş eşkina taşını alma,içine kimbilir neler katıyorlar.deniz kıyısı bir yerdeysen,balıkçılar tane olarak satıyorlar.hazırlanışını zaten internet üzerinden veriyorlar

sitelerdeki toz haline getirilmiş eşkina taşını alma,içine kimbilir neler katıyorlar.deniz kıyısı bir yerdeysen,balıkçılar tane olarak satıyorlar.hazırlanışını zaten internet üzerinden veriyorlar

Teşekkür ederim Okan abi Adana'da yaşıyorum ama kıyıya pek yakın degil bi ara oralara gidersem alırım faydası olursa ne ala yoksa çekilecek ağrı degil inan

Bir çift muhabbet.

Teşekkür ederim Okan abi Adana'da yaşıyorum ama kıyıya pek yakın degil bi ara oralara gidersem alırım faydası olursa ne ala yoksa çekilecek ağrı degil inan

Bir çift muhabbet.

kardeşim oralarda bulamazsan buradan yardımcı olmaya çalışırım

taş değil ama kum döktüm..bazı insanlar bira iç düşürürsün derler sakın bira içme..maydonos suyu iç tadı güzel değil ama acaip derecede döküyor..bende de belirtileri var yine kum dökebilirim sol böbreğimde varmış yine bişeyler..sağdakinde yok dedi doktor..ve en büyük püf noktasını vereyim bol bol su iç..günde 2,5 litre su içmen gerekiyor çok geçmiş olsun çok zor bu..erkekler daha zor kum veya taş dökerler böbrek ağrısı acaip bişeydir ben 1 hafta 10 gün boyunca ruh gibi dolaşmıştım majezik ağrı kesici adeta kurtarıcım olmuştu

Son düzenleme:
avakado da faydalıymış ve limonlu su tüket bol bol

Hocam bol bol su tüket günlük 3 lt. kadar falan valla ben üniversitedek kum vardı , sabah 5 de sancı bi başladı 2 dk kadar geçer dedim. Allah 5-10 dk geçti ben delirdim beni dövseler ondan daha iyi , hemen akrabanın evi vardı montu aldım evden çıktım. Gittim kapısını çaldım arabaya atladık doğru acile serum falan yaptılar yine aynı sonra 1 - 2 inne vurdular sancı geçti. 1 - 2 gün ara ile yine oldu ilaç falan vermişti şimdi çok şükür geçti. Yani o sancı ile düz duvara bile tırmanırsın. :)

öncelikle geçmiş olsun benim baldiz da senin gibi böbrek taşı sorunu çekiyordu ve ameliyat olmasi gerekiyordu bende bu suyu denemesi için 1 damacana su verdim ve 1 hafta içinde neredeyse agrisi bile kalmamışti 1 ay boyunca sadece o suyu içti ve muayeneye gittiğinde dr. ler bile şaşırmış okadar tasin 1 ay içinde neredeyse % 78 i temizlenmiş ve idrar yollarındaki kumlar dahi temizlenmişti internetten de araştırabilirsin ist de olsan yardımcı olurdum herturlu ama adana dasin malesef genede istersen yardimci olmaya çalışırım

NOT: Karamandere de ulupınar v.s 2,3 tane daha yer var ama o sulara iski el koyduktan sonra kaynak suyu olmaktan çikti normal su oldu
doğru olan çatalca / karamandere koyu merkezinde caminin yanında