Karadeniz Pet

Böcek için Yardım.

flaw27

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bizim ufaklığın kafesini 3-4 günde bir temizliyorum suyunu 2 günde bir dolduruyorum 2 adet yemlik mevcut iki günde bir dolduruyorum tek başına olduğu için yeterli heralde. 1 adet kum için yemlik gagataşı bu kum şeklinde yuvarlak mineral blok mu ne ondan mevcut kafesde. bir kaç gündür kuşu elime aldığımda şeker tanesi hatta tuz tanesi boyutunda kahverengi siyah arası küçük böcekler görüyorum. kendisi dışarıya alıştığı için günde en aşşa 1 2 saat serbest bırakıyorum ve elime almak durumunda da kalıyorum hatta sürekli saçımın içine giriyor böcekler yüzünden ben günlük banyo yapıyorum ama havalardan dolayı kuşa ne yapabilirim bilmiyorum.

bit pire ilacı mı almalıyım? nasıl kullanmalıyım?
yoksa küçük bir kutu içerisine ılık su koyup gündüzleri kendisini içine mi bırakıym?
(iskenderunda yaşıyorum gündüzleri çok soğuk değil henüz)

Sürekli kaşınıyorsa bit vardır.Bit ilacı kutusunun üstünde nasıl kullanılacağı yazıyordur.

Bit ilacı kullan
banyo yaptırabilirseniz
suyuna 3 4 damla
elma sirkesi koyun

bit ilacı alın kırmızı demi böcek dedikleriniz paranız varsa 30 -40 tlye en iyisi ardap alın 200 ml kafese sıkın ve kuşa gözüne felan gelse bişi olmuyor ama çakmaları da var ona göre dikkatli olun. suyuna el sirkesi ekleyebilirsiniz iç parazitlerden korur.

Aslında ilaç kullanma taraftarı değilim ancak mecbur gibi duruyorum elma sirkesi bulursam suyuna ekleyeceğim. banyoyu yapacağını pek zannetmiyorum ama ılık su içerisine zorla koymayı deneyeceğim. [MENTION=11672]Resul OZYAMAN[/MENTION]
evet kırmızı çok küçük böcekler ben ilk kez görüyorum

onlar bit oluyor kuş için çok tehlikeli elma sirkesi içini temizler dışı için dış parazit spreyi lazım kuşları çok rahatsız ederse öldürücü de olabilir merak etmeyin o bitler size geçmez geçsede yaşayamazlar sadece kuşlarda yaşayabiliyor salmayın kuşları önce kafesi kaynar suyla ve elma sirkesiyle yıkayın sonra kafese ve kuşa bit spreyi alın sıkın kafesin her yerine ve kuşa ama dikkat edin kuşların gözüne yani kafasına gelmesin ardap alırsanız daha iyi kurtulursunuz norma lbit spreyi 10-20 tl ardap 25-30 tl 200 ml ardap en kaliteli sprey.

valla iskenderunda kaliteli ilac bulmak pek mümkün olamaz helede sınav haftası ben onu ararmıyım bilmiyorum şuan hemen iyleşmesi için ufak caplı calısıcam

Ben önceden bi çift bakıyodum havalar çok sıcaktı balkonda beslemeye başladım güneş almayan yerde,çift kuşumun follukta 4-5 yavrusu vardı bemde ozamanlar fazla anlamıyodum diyebilirim kuşlardan ,rahatsız etmeyim diye yuvalığa bakmadım,dikkatimi çekti hiç annelerini görmemiştim o gün kuşların yuvalığı açayım dedim ve inanın o masmavi kuşum hertarafı simsiyah o bitlerle kaplanmış anne kuş ölmüştü şok oldum ,kuş kömür gibi bit olmuş üstü hemen herşeyi dezenfekte ettim yavrular allahtan çok küçük değildi ,enjektörle en kaliteli pirinç unu bebek maması karışımlarıyla besledim yaklaşık 1-2 hafta kadar ondan sonra kendileri yem kırmaya başlamıştı,ama olan anne kuşa oldu işte bide çok ilgi gösteriyodum hem erkek hem dişi çok alışıktılar bana ama bu bit olayından fln haberim olmadığı için çok kötü olmuştu ozaman ,ama artık herşeyi biliyorum sayılır bilmediğim konudada siz değerli arkadaşlarımızla bilgi transferi yapıyoruz zaten..Okuduğunuz için teşekkürler..