Karadeniz Pet

bol bol yumurta almak istiyorum kafes düzeni uygun mu ?

Beyaz tüneklerin olduğu yerlere boydan boya ahşap tünek takın. Hatta bulabilirseniz sekizgen tüneklerden olsun. Kuşların daha iyi kavradığını, daha sağlam tutunduklarını bizzat tecrübe ettim. Pembe tüneğe gerek yok.
Acaba eşleşme için kare tünek mi sekizgen tünek mi iyidir?

Acaba eşleşme için kare tünek mi sekizgen tünek mi iyidir?
Kare tünek kullanmadım. Çok da mantıklı gelmiyor bana.Ben hep tırtıklı kavaleyi uygun boyutlarda keserek kullanıyordum ama sekizgen tüneğin tırtıklı kavaleye göre bile daha iyi tutunma sağladığını gözümle gördüm. Bu yüzden tavsiye edebiliyorum.

Kare tünek kullanmadım. Çok da mantıklı gelmiyor bana.Ben hep tırtıklı kavaleyi uygun boyutlarda keserek kullanıyordum ama sekizgen tüneğin tırtıklı kavaleye göre bile daha iyi tutunma sağladığını gözümle gördüm. Bu yüzden tavsiye edebiliyorum.
1518961675832473703663.jpg
kafes düzenini azcık degiistirdim ama 1 tane tahta tünek alabildim sizce olmuşmu ?

1 tane daha bulabilirseniz daha iyi olur . Kendiniz de yapabilirsiniz.

Diğerinin yerine de bir ahşap tünek koyarsanız daha iyi olacaktır. Fotoğrafları biraz daha aydınlık çekin bence. Ayrıca kalamar kemiği göremedim. Yerde de mamalık var sanırım
Kalamar kemigi var o beyaz sey birde petshopcu bit yapiyor dedigi icin 1 tane aldim evet yerdeki mama

Keşke herkes böyle olsa günümzde kuşları ek gelir olarak görüp alıp çifleştirmeye çalışırken öldürenler var.
Bir hayvanın doğumundan büyümesine olan her adımda izlemek dünyanın en keyifli hobi si bende ticari amaç gitmiyorum onun zevkini almak paha biçilmez bir şey inşallah benim kiler mubişler de bu davada beni yanlız bırakmaz [emoji38][emoji38][emoji38]

SM-T332 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu petshoplar da ne kadar çok biliyor. Bit durduk yere oluşmaz. Pislikten parazit oluşabilir. Kendisinin de böyle bir tecrübesi varsa bilemem tabi. O beyaz şey yanlış görmüyorsam kalamar kemiği değil gaga taşı. Mutlaka kalamar kemiği edinmeniz ve plastik tünekleri çıkararak ahşap tünek kullanmanız gerekiyor.