Karadeniz Pet

boncuğa dişi aldım :)

• Konbuyu başlatan Bengiözcan
  • Başlangıç tarihi
B

Bengiözcan

Guest
Bugün gittim dişi aldım :) Boncuk rahat bırakmıyor kaşımaya çalışıyor dişi yemliğe iniyor yanına gidiyor :) Daha 2 saat oldu ikiside 4 5 aylık civarı. Bazende Boncuk üstüne uçuyor kavga ediyorlar.Kendi kendine sinirleniyor. Daha önce hep tek kuş baktım. O yüzden anlaşırlar mı diye endişeliyim.
oQkZv2.jpg
[/url][/IMG]

jJW20r.jpg
[/url][/IMG]
ZNEVGa.jpg
[/url][/IMG]

sanki o dişi erkekten daha büyük gibi sorun olabilir eger kendi seçmediyse dişi üstünlük kurmak isteyebilir bence :( birde dişi 4 aylık mı? kızışmış sanki 8 aylıktan büyük gibi pek anlamam ama ustalar ii bilir

Dişi çok büyük kızışmış yetişkin olmuş7_8 aylık var gibi sonra erkeği dövmesin

Gözlerinin irisi yeni belli oluyor ama gagasida yeni kızarıyor .aynı yerden aldım boncukla aynı dedi . Dişiden yana bi korkum yok benim boncuk dovecek neredeyse :)

GT-S7560 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ceresi kızışmış olduğunu gösteriyor.4 aylik kuşun ceresi öyle olmaz

Yanlış olabilir boncukta 5 aylik civarı galiba . Irisleri aynı boyutta . Boncugunda cere mavilesti . Tüy dokumunde suan . Oyuncagina yem kusuyodu yeni yeni . Ay konusunda yanlisim olabilir . Boncukta görünüyor fotonun birinde

maşalah güzel kuşlar dişi büyük olduğu için eş tutma problemiyle karşılaşabilirsin

Maşallah, dünya güzeli bir dişi. Benim bademime alayım onu :)

Dişi süper :) Ben boncuğu vereyim kız kanadını kaldırsa kızıyor maço erkek :)
Boncuğun yaşındanda emin değilim martın başında aldım . İlk foto aldığımdan 2 hafta fln sonraydı. Diğerinide şimdi flaşla çektim irisleri belli olsun diye. Önce boncuğun kaç aylık olduğunu tartışmak gerekiyor galiba:)
b8GM7Z.jpg
[/url][/IMG]
qqW8Zd.jpg
[/url][/IMG]

Erkekte diside 8 ayliktan buyuk bence ve tam ciftlesme durumundalar ikiside kizmis yuvalik yoksa takin kalamar kemiginide koyum

Yaşları yakın olsunda. İrisleri tam beyaz değil flaştan öyle. Erkek kuşum çok asabi dişi geldi diye mutlu olur sanmıştım. Sürekli kızgın ses çıkarıyor. Alışır herhalde bekliyecem . Normalde dişi sinirli olur bende tam tersi :)

ikiside 1 yaşına yakın yavru almak istiyosan turp tohumu yedir .)

Dişinin maşaallah'ı var güzel kuş.İnşaallah kısa sürede eş tutarlar.

Kua yetiskin kanatlar dusmus popo ustu kambur daha onceden yavru alinmis aklima gelen disi kusta onceki yumurtlama doneminde yavrulara bakmadigi vr kusun iskarataya cikartilip bu arkadasa satildigi

Kuşun 8 ayliktan büyük olduğunu sanmıyorum Irisleri beyazlamamis .

Geri