petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Boncuğum vik vik diye ses çıkarıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Agent7 tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Agent7

Agent7 Guest

Arkadaşlar merhaba iyi geceler. Benim sizlere bir sorum olacak. Benim kuşum 2.5 aylık yavru. 1 ay oldu alalı. Çok iyi alıştı bana. Okadar alıştı ki nerdeyse bana olan sevgisinden bayılıcak . Gelelim asıl konumuza. Benim kuşum arada bi vik vik vik vik 4 defa bu şekilde ötüyor. Yavru kedi gibi. Çok tatlı ötüyor. Bazen normal ötüyor , normal kuş gibi... Ama arada bir de vik vik diyor. Nedemek , ne anlama geliyor bu. Endişelendiğim için konu açmadım , merak ettim acaba neden böyle ötüyor diye. Maşallah kuşum çok sağlıklı durduğu yerde duramıyor. Zıplıyor , kafa sallıyor. Nerdeyse ismini sölücek. Bu vik vik beni şaşırttı ve güldürdü. Nedenini bilen arkadaşları bekliyorum.. Teşekkürler...

2. Yücel YETİMOĞLU

Hareketlerinde yeme içmesnde sıkntı yoksa problem yok demektir ( benim kuşumda , kuşkuşkuşkuş , cicikuş,yaşar,paşa,bekir,şakirt,"ıslık çalma", vs. vs. ) taklit ettme ve iç güdüsel ses çıkarttıkları için beklenmedik veya garip gelen sesler çıkartabilir ;)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşum vik vik sesler çıkarıyor neden

,
  2. Muhabbet kuşu vik vik diye ötmesi