Karadeniz Pet

Boncuğun alıştırılması

mervekoc

Meraklı Üye
Arkadaşlar yeni aldığım kuş çok ürkek , petshopta baya kötü davranmışlar sanırım müşteri falan gelince kuşu avuçlayarak alıyorlar.. kuşun kafesine hafifçe elimi uzattığımda etrafa savuruyor kendini. kendime kısa sürede nasıl alıştırabilirim ? küçük bir kuş değil yetişkin.

Yapacak birşey yok mu :/ birde çok kirli sanırım kaşınıyor ama ürkek olduğu için biraz daha bekleme gereği duydum alışmadan yıkamak istemedim

Son düzenleme:
birde yuvalığı bu şekilde sizce uygun mu? ama folluğu yok
yuva1004.jpg

hayır bursa :/ uygun değil mi kuşlar açısından

Almissiniz kullanin
bu arada bu pazar yada haftaya pazar bursa kus pazarına gezmeye gelme niyetim var:) bursa pazarini bir gorelim bakalim:)

Son düzenleme:
şu anda ayrı ayrı kafeslerdeler yeni aldığım yavaş yavaş ilgi göstermeye başladı diğerine , kaç gün beklemeliyim bir araya getirmek için daha dün aldım
güzeldir bursa iyi gezmeler :))

Maşallah kuşlarınıza siz banyoluk takın ve gerisine karismayin ayrıca zamanla daha sakin olacaktır Güle güle besleyin

Bende yavru diye 1yasnda bi kus almstm. Forumda cogu kisi alismasi zor olur dedi. Simdi elime geliyor. Her gece ve sabah oterek uyandiriyor :) biseyler mirildanmayada basladi. Imkansiz diye bisey yok tamamen senin ilgine bagli. Ama ciftlestrmek icin aldigin kusu alistirmak pek mantikli gelmedi bana

Son düzenleme:
ahaha hayır yeni aldığım kuş pis sanırım fazla kaşınıyor o yüzden yıkamak istedim.
birde aldığım yuvalık kafese uymadı yuvarlak girme kısmı kafesin yarısına denk geliyor gidip değiştiricem bugün :)

Geri