Karadeniz Pet

Boncuğun Irkı ve Yaşı

FEthi SAĞOL

Yeni Üye

Sevimli Boncuğu 2 hafta oldu alalı emin olamadim ırkı ve kaç günlük pek petshoptan güven olmuyor o yuzen foruma soralım diye düşündüm :)

3-4 aylik civari erkek. Irki yerli irisi. Yavrulugu geride birakip ergenlige girmek uzere. Renkleri cok guzel masallah. Gule gule besleyin boncugu

Eminmisin doğukan hocam

Petshoptan Çekoslovak muhabbet kuşu diye aldım meğerki yerli irisi:)

Bu aylıkta konuşma ve oyun oynama eğitimi uygun mu ?

4 günde elime alıştırdım parmağı tünek yaparak bazen ısırıyor ama omuzuma ve kafama gelmiyor gelmesi için yapmalıyım.

Çek kırığı yaklaşık 3 aylık ve erkek. Güle güle besleyin.

Eğitimlere sabırla devam edilirse sonuç alınacaktır. Güle güle besleyin.

benim kuşun aynısı bu maşallah erkek hangi pet shoptan almıştınız

Cek irkiyla yerli arasinda boyut farki yok. Sadece biraz daha uzun yapili olanlara cek diyolar. biraz tombulca olana hollanda deniyor. Jumbo diye satip, olmadigi surece fazla takilmamak lazim bu irk olayina. hollanda-yerli-cek hepsi ayni kuslar. Satan kisinin verdigi sifata gore isim alan bu kuslarin geneli zaten yerli. Guzel bir kus sahiplenmissiniz gule gule besleyin

ilk aldığım zaman zayıf ve uzun yapılı olarak aldım zayıf kalınca haline kıyamadım.
Sürekli haşlanmış yumurta havuç-elma karışımı yem yaparak veriyorum. iyi bir yem (Bonie, Vitakraft) Dal darı veriyorum ve düzenli uyku ile şişmanlatim :D Kanatları kuvvetlensin diye arada bir uçuş egzersizi yaptırıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:03 -->-> Daha önceki mesaj 12:00 --

benim kuşun aynısı bu maşallah erkek hangi pet shoptan almıştınız

Teşekkürler :)

Antalya Kuş pazarıdan aldim

Yumurta mamasini haftada 2 keze dusurun kendini toplamis epey saglikli gozukuyor. Sismanlamasin simdi de.Yaglanirsa o da zarar olur kusa.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:07 -->-> Daha önceki mesaj 13:07 --

Dal dariyi da haftada 1 kez verin.fazlasi zarar

Geri