petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Boncuk azdı :))

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve enescakar tarafından 16 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. enescakar

enescakar New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese merhabalar,

Videoda göreceğiniz gibi 9 aylık Boncuk tabiri caizse kudurmuş durumda. Yanına yaklaşık 2 ay önce 1.5-2 aylık eş almıştım(kendi seçimiyle) ilk başlarda eşe daha doğrusu kendi türünden bi canlıya alışması doğal olarak biraz zaman aldı ve aynı zaman içinde de eve yeni gelmiş olan dişi kuşunda ortama ve bizlere alışma süresi geçti..
    Videoda gözüken aslında hiç bir şey değil.. Çok fazla coşmuş durumda. el-ayak parmakları, kulaklar, duvar köşeleri, yastık kenarları, kumandalar.. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeye kabarmaya, sürtünmeye başladı. Hayvanın haline acıyorum artık eş aldım ama kendi seçmesine rağmen tık yok. Yavruda yavru demiyorum yaparlarsa başım gözüm üstüne yapmazlarsa da silah zoruyla birbirlerine atlatacak halim yok ama hayvanın bu hali gerçekten normal değil.
    Daha ne yapabilirim?
    Kızgınlık döneminden çiftleşmeden çıkartma gibi bi durum söz konusu olabilir mi?

[YOUTUBE]bIpBg17i7Ao[/YOUTUBE]

2. Umut SON

Umut SON Member

Beğenileri:
    1
    Dışı Daha Kızmamş Gibi Geldi Bana Ama erkek onu ilerde İkna eder gibi :) Maşallah

3. enescakar

enescakar New Member

Beğenileri:
    0
    Evet dişim henüz kızışmadı ve kızışmayada niyeti pek yok gibi.. :)

4. Umut SON

Umut SON Member

Beğenileri:
    1
    Kuşunuzun kızışmasına yardımcı olabilirsiniz Nijer Tohumu Kullanın.

5. enescakar

enescakar New Member

Beğenileri:
    0
    Onu da kullanıyorum.. Ekstra olarak sularına bal ilavesi bile yapıyorum.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  7. enescakar

enescakar New Member

Beğenileri:
    0
    Levent Abi, senin fikrin önemliydi benim için.
    Dediğim gibi bu hayvanları makine gibi durmadan üretip, çoğaltıp işin ticaretini yapmak istemiyorum. Bana kalsa eş bile almazdım ama bahsi geçen varlık bi canlı ve üremeye ihtiyaç duyuyor, sırf bu yüzden eş aldım.. Kafes kapısı 7/24 açık, hiç bir zaman hapis, esir hayatı yaşatmamaya özen gösterdim. Şimdiye kadar kafeslerine (eş geleli 2 ay oldu) yuvalık dahi takmadım.. Bazı arkadaşlar kafese kapatıp, yuvalık takmam gerektiğini söylüyorlar bu konuda senin fikrin nedir? Ne yapmalıyım? Benim isteklerimden çok hayvanların mutluluğu, rahatlığı önemli..
    Ve son olarak Çek cinsi muhabbet kuşları diğer cinslere nazaran daha kilolu, yapılı mı oluyorlar? Benim Boncuk maşallah bastığı yeri hissettiriyor ve korkuyorum açıkçası ilerleyen yaşlarında yağlanmaya, kiloya bağlı hastalık yaşamasından. Bizimle birlikte sabah-akşam insan gibi her şeyden hafife alınmayacak kadar yer, kuru yeminden(darı) yer, taze yemde(ekilmiş sarı darı) yiyo, tabii bunların yanında şunu da söylemem gerekir ki çok hareketli maşallah. Sürekli hareket ve ötüş halinde. :)

8. muhabbet_kuşu755

Beğenileri:
    0
    erkek şimdiden dişiyi öpmeye başlamış en kısa zamanda yumurtlarlar

9. mstftrk

mstftrk New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah yakında eş tutar bunlar

Sayfayı Paylaş