Karadeniz Pet

Boncuk ve Fıstık :)

enescakar

Yeni Üye
Bundan 6 ay önce Maviş'imin sebepsiz ve ani ölümü beni çok sarsmıştı. Çoğu arkadaşımdan, dostumdan daha sadıktı daha çok güveniyodu bana taaki ağzından kan gelip ellerimde can verene kadar..
O günden sonra tövbe etmiştim hayvan bakmamaya, 400LT'lik akvaryumumu bile satılığa çıkartmıştım ama yapamadım. Aynı dili konuşmasakta bu kadar iyi anlaştığım bi canlıdan kendimi mahrum bırakamazdım ve hayatıma Boncuk girdi.. Aldığımda uçmayı dahi bilmezken şimdi evde girmediği yer yok. Doğru düzgün ötemeyi bilmezken şimdi 18 kelime konuşabiliyo maşallah..

Son günlerde fazla hırçınlaştı ve bulduğu her köşede uygunsuz görüntüler sergilemeye başlayınca çare olarak gelin beğenmeye gittik..

Oğlumu kuşçuya bıraktım oda uygun olan kuşların kafesine saldı ve 2 saat sonra gelmemi söyledi. 2 saat sonra gittiğimde adam, oğlumu ve yanında bir kuşu ayrı bi kafese ayırmıştı. Sorduğumda kuşumun Çekoslavak olduğunu ve yine aynı ırktan bi eş seçtiğini söyledi, paramı verdim ve eve geldim. Kuşa alırken heyecan ve mutluluktan pek dikkat etmemiştim ama eve geldiğimde dikkat ettim ki çeresi mavileşmeye başlamış.. Sizlerin kuşlarım hakkında fikirleriniz nelerdir? Şunu da belirtmek istiyorum ki oğlum yeni kuş geldikten sonra çok mutlu değil en azından eskisi gibi değil bana göre.. 6 ayımı beraber geçirdiğim kuşla şimdi ki kuş aynı değil. Bizden soğumadı yada unutma olmadı ama eşiylede pek mutlu değil sanki.. Daha alışamadığı için böyledir diyorum ama sizlerin fikirleri çok önemli benim için.. Şimdiden yorum ve fikirleriniz için teşekkürler..

Fotoğraflar için; https://imageshack.us/user/enescakar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence güzel görünüyorlar.Eş aldıktan sonra size karşı ilginin azalması doğal.
Mutlu değil demişsiniz de kaşıma,öpüşme,yem kusma varsa iyi birşey ama aksine
bir durum varsa ilgisizlik,sert davranma gibi iyi değil.

Erkek kuşum bacak atmaya çalışıyo fakat dişi izin vermiyo..Yem kusma ve kaşıma olayıyla henüz karşılaşmadım ama öpüşmeleri var dişi kuş her ne kadar istemesede erkek bi yolunu bulup öpmeyi başarıyor. :) Şunuda söylemeliyim dişi kuş eve geleli 2 gün oluyo henüz..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha yeni gelmiş dişi kuş.Biraz alışması için zaman tanımak lazım,zaten erkek de kendisi seçmiş dişiyi.Bence anormal bir durum yok biraz sabır ve zaman lazım.

Dişi diye aldığım kuş has dişi mi yani şimdi? Anlattığım gibi kuşu geri almaya gittiğimde kuşçu ayırmıştı kuşları bana kalırsa rastgele seçti attı benimkinin yanına.. Ve çerede mavilik olduğu için de erkek gibi geldi bana..

Resimlerde bir erkek bir de dişi kuş var.ikisi de mavi.Mavi cereli olan erkek,beyaz cereli olan(evet çok hafif uçuk mavilik olan)dişi.

Son düzenleme:
Geri