Karadeniz Pet

Boncuk'un karnı neden böyle şişkin.

• Konbuyu başlatan Boncuğun abisi
  • Başlangıç tarihi
B

Boncuğun abisi

Guest
Yağ bezesi veya ur. Bununla ilgili istanbulda işi bilen bir Veteriner Hekim önerisine ihtiyacımız var.

Internet konuyla ilgili makale dolu. Ama gel gör ki makalelerde geçen o bilgili şahıslardan bir tane bulamadık.

1-2 veteriner ne yazık ki para tuzağı çıktı. Birçoğu kuşlardan anlamıyor zaten.

Resim ekleyebilsem daha iyi olacak belkide.

YENI RESİMLER;

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fotoğraf ekledim. Arkadaşlar duştan sonra en belirgin hali ile çektiğim bir fotoğraf. Belki tecrübesi olan biri denk gelirde bizi bu dertten kurtarır.

:(( kotu duruyor ıns onemlı bıse yoktur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:24 -->-> Daha önceki mesaj 23:22 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:31 -->-> Daha önceki mesaj 23:24 --

Bence sız bı veterıner bulun oraya goturun yazık olmesın :(

Son düzenleme:
duştan sonra ki resim yanıltıcı olabilir. kuruyunca bir resim daha ekleyin yeşil ve siyah damarlanma var mı o şiş kısım da ?

En yakın zamanda vereterinere göstermenizi tavsiye ederim dıştan teşhis koyulabilecek gibi durmuyor

veterinere zatem götürmüş galiba antibiyotik verdi demiş

Veterinerlerin tamamına yakını muhabbet kuşlarından anlamıyor. Bir taneside ultrasonla yalandan bakıp sıvı var dedi. Kırmızı renk antibiyotik verdi ama bir faydası olmadı. 60 lira para verdik çıktık.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:48 -->-> Daha önceki mesaj 06:47 --

Ağırlık dışında performansında problem yok bu arada.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:50 -->-> Daha önceki mesaj 06:48 --

Arkadaşlar birkaç yıldır böyle zaten bu en kilolu hali ve duştan sonra çekildi. Çok kötü bir durumda değil. Tabi çok yiyip karnı şiştiği dönemlerde orada gerilme olduğu için kelleşme oluyor muhtemelen.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:52 -->-> Daha önceki mesaj 06:50 --

duştan sonra ki resim yanıltıcı olabilir. kuruyunca bir resim daha ekleyin yeşil ve siyah damarlanma var mı o şiş kısım da ?

Dediğiniz türde birşey ben görmedim. Kesin olması açısından o şekilde bir fotoğrafta çekip sizinle paylaşacağim. Teşekkürler.

Birkaç yıldır böyle yasayabildigine göre başka bir şey var bu kuşta sanki kursa gi aşağıya sarkmış veya düşmüş gibi gözüküyor alla alla çok ilginç forumda hergun değişik durumlar görüyorum

Sıkı rejim uyguladığımız zaman şişkinlik iniyor ancak bu defada fındık gibi ortaya çıkıyor. Fotoğrafları yine buradan paylaşıyor olacağım.

yağ bezesi olmuş.Ak darıdan başka bir yem vermeyin.Bunu işinin ehli veteriner alabilir sadece.Yağ bezesi bu ama git gide büyüyen bir şey eğer sürekli büyürse hareket kabiliyetini sınırlar ve sağlıklı kalmasını sağlayamazsınız.Bunu veteriner almak zorunda aşka tüylü çözülemez.

Kesik atıyorlar değil mi? Dayanamazki. Ak darı dediğiniz şeyden de alayım o zaman.Belki faydası olur. Yem olarak birkac yıldır Tropifit veriyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:27 -->-> Daha önceki mesaj 20:38 --

Güncel konu.

Geri