petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Boş Odadan, Hobihaneye

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Kalolumbo tarafından 30 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Kalolumbo

Kalolumbo New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba Sevgili Hobidaşlar;
    Benim boş bir odam bulunmakta, bayağıda büyük bir oda.
    Ben burada muhabbet kuşu bakıp, üretmek niyetindeyim ama bunu yaparken sizin engin tecrübelerinize de ihtiyaç duyuyorum.

Çatısı muşamba gibi birşey, yani beton bir tavanı yok.

Çift demir kapısı var ama eşik yok, bayağı bir açık kapının alt kısmı.

Oda zemini beton, duvarlarda ufak çatlaklar da olsa çok da kötü değil.

Odada dolaplı bir tezgah bulunmakta fakat suyu akmıyor ve borunun içinden sıçanlar odaya giriyor.

Odaya, kapının alt boşluğundan ve tezgaha giden borudan birçok fare giriyor.

Kapıda çok boşluk var ve bu nedenle hava girişi çok.

Yaşadığımız bölgede kaçak elektrik kullananlar çok olduğundan, kışın elektrikleri çok kesiyorlar.

Umarım oda hakkında yeterli bilgiyi alabilmişsinizdir. Bu odaya neler yapılabilir ve kışın nasıl sıcak tutulabilir, önerilerinizi almak istedim.

NOT: Odaya mantolama yapabileceğimi sanmıyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:51 -->-> Daha önceki mesaj 20:42 --

Yağlı radyatör alabilirim ama nasıl kullanacağım?

2. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Hevesini kırmak istemem de bence şartları düzeltmeden aceleci olma. Yavaş yavaşta olsa bu saydığın olumsuzluklara çözüm bul. Yalıtım vs. için fikir verirler diye düşünüyorum. Elektrik sıkıntı olacaksa radyatöre alternatifin olmalı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:27 --

Işık için pencere var mı? O sıçanlar varken lütfen tekrar tekrar düşün. :D Çözüm bulmadan kuş koyma oraya lütfen.

3. Kalolumbo

Kalolumbo New Member

Beğenileri:
    0
    Böyle bir odayı nasıl kuşlara uygun hale getirebilirim?

Kapıyı düzeltip, yeni güzel bir kapı takabilir ve eşik yapabilirim.

İnşa Allah mantolama da yaparım ama kışın nasıl sıcak tutacağım odayı ve sıçan girmesini nasıl engelleyeceğim odaya?

Sayfayı Paylaş