Karadeniz Pet

Boş olan muhabbet kuşu yumurtasını ne yapmalıyım?

• Konbuyu başlatan kaansam
  • Başlangıç tarihi
K

kaansam

Guest
Arkadaşlar kuşum 4 yumurta yaptı ve kuluçkada. İlk yumurtanın yapıldığı tarih 15 i ikinci yumurta ise 17 si 17 sinde ve 19 unda olan yumurtalar dolu fakat 15 inde yaptığı ilk yumurta boş. Bu yumurtayı sizce almalımıyım? altındamı dursun ne yapayım? Kendisi dışarı falan atmıyor diğerlerine gösterdiği aynı itinayı bu boş olanada gösteriyor.

Ustalar bu durumda ne yapmalıyım?
cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Boş yumurta altında durduğu sürece, enerji kaybından başka işe yaramaz.

Sanmıyorum hocam, 4 yumurtanın 2 sini altından aldım yattı yine sıkıntı çıkarmadı.Enerji kaybı başka bişi değil yani.

Bu benim kuş daha önce 4 yumurta yaptı dördüde boştu fakat kuş 2-3 gün mala bağlamıştı yumurtaları alınca, zor topladı. Şimdi de alırsam psikoza girmesinden korkuyorum.İki yumurtası dolu iyice kaplamış etrafını , süper bir görüntü maşallah. Kuş aşırı anaç onda sorun yok ; elime koysam elime yatacak o derece.
Bilemedim, enerji kaybı dediğiniz gibi ama bunların davranışlarıda kestirilemiyorki :(
Alacağım sanırım. 1-2 saat beklerim baktım sinir yaptı geri koyarım altına.

Al bence kesin boş diyorsan diğer dolu olanları daha iyi ısıtır.
Benim çiftde de 5 yumurta vardı numaralamıştım ilk ikisi boşmuş onları aldım şimdi iki yavru çıktı. geriye kalanlara daha iyi bakar.

Al bence kesin boş diyorsan diğer dolu olanları daha iyi ısıtır.
Benim çiftde de 5 yumurta vardı numaralamıştım ilk ikisi boşmuş onları aldım şimdi iki yavru çıktı. geriye kalanlara daha iyi bakar.

15 inde yaptığı ilk yumurtayı fenere tuttuğumda içi bom boş,
index.php

aynen en alt soldaki yumurta gibi , diğer ikisi ise (17-19 tarihli)sağdaki gibi. Son yumurta zaten 21 sinde yapmış vakti var yani (bence oda boş).
Yumurtanın içi boştur heralde bu saatten sonra ne bileyim koşullar oluşup civciv oluşmaz sanırım. Hayvanın altını kalabalıklaştırmaya gerek yok, doğru diyorsunuz.

bence benm kusun yumurtalarıda boş :D

Arkadaşlar kuşum 4 yumurta yaptı ve kuluçkada. İlk yumurtanın yapıldığı tarih 15 i ikinci yumurta ise 17 si 17 sinde ve 19 unda olan yumurtalar dolu fakat 15 inde yaptığı ilk yumurta boş. Bu yumurtayı sizce almalımıyım? altındamı dursun ne yapayım? Kendisi dışarı falan atmıyor diğerlerine gösterdiği aynı itinayı bu boş olanada gösteriyor.

Ustalar bu durumda ne yapmalıyım?
cevaplar için şimdiden teşekkürler.

dursun kardeş genelde ilk yumurta boş olur yavrular çıkınca al yumurtayıo

Geri