petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Boş sandığım yumurtalar doluymuş :D

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Mehmet KOÇTÜRK tarafından 6 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Mehmet KOÇTÜRK

Mehmet KOÇTÜRK New Member

Beğenileri:
    0
    Maceramı daha önceki konularda yazmıştım.Memlekete giderken kuşlarımı bakması için tanıdık bir petshopa vermiştim. Geldiğimde 5 yumurtası olmuştu. Rahatsız olmasın diye almamıştım. Yumurtaların da günü geçmişti petshopa göre ve çıkmamıştı. Ben de yuvaığı ayrı kuşları ayrı getirdim eve. Yumurtaları ilk başta biraz ısıttım ve yuvalığı kafese taktım. Adam bana bu kuş daha yatmaz yumurtalar da ölü büyük ihtimalle demişti. Ama Allah tan ümit kesilmezmiş. Yuvalığın kancalarını takmadan anne girip topladı yattı yumurtalara. Akşamında ise kesin boş olan 2 yumurtayı attım dişim çok bitkindi. Bugün ise kesin olarak bakayım dedim. Karanlıkta flashı tuttum. Resmen yavru oynuyodu içinde. Allahu Ekber. İnanamadım. Birinde embriyo yan yatmış o ölmüş galiba. Çok üzüldüm. Diğerinde ise hareket tam göremedim ama kırmızı damarlar ve yavru göründü. Daha da rahatsız etmeyecem. Anne baya bakıcı gibi geldi bana. Yuvalıkta pislik yok tüyden başka yumurtalar ilk günkü gibi tertemiz. Elim yuvalıktayken bile çıkmıyo içinde bekliyor. Allah a çok şükür. Maşallah öldürmeyen Allah öldürmüyor. [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] abi tavsiyelerin neler ?

2. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Hadi Hayırlısı inş çıkarlar,bende karışmadım pazara kontrol düşünüyorum,1 yavrum çıktı,inş sağlıklı büyür. [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] ustam baksın

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Çok sevindim rahatsız etme yeterince yıprandilar yuvada kalsın yumurtalar tek bir tane dolu diye sadece onu bırakma ölü dediğin yumurtada kalsın gerçekten senin içinde Cihan ustam içinde çok sevindim Rabbim olmayanlara da nasip eylesin

4. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim abim. Evet çok yıprandı zavallılarım. Hayırlısıyla çıkarlar inşallah benimki de cihan abininki de. Çıkarmıyorum kaldı yumurtalar. Daha da rahatsız etmiyecem. Mama vitamim dal darı normal yem hepsini veriyorum. 2 günde fark etti hayvanlar kendine geldi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:21 -->-> Daha önceki mesaj 00:17 --

Âmin abim Allah herkese nasip etsin. O kadar güzel bir duygu ki. Anlatılmaz...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:23 -->-> Daha önceki mesaj 00:21 --

Maşallah abi inşallah hepsi çıkar ve tüyleri kadar ömür nasip etsin Allah...

#4 Mehmet KOÇTÜRK, 7 Mart 2015
    Son düzenleme: 7 Mart 2015
  5. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun Mehmet kardeşim, inşaallah yumurtadan çıktıklarını da uçtuklarını da görürsün. [MENTION=853]Mustafa BÜYÜK[/MENTION] hocam da yumurtalar boş diye atarken yumurtadan kalp atışını hissetmiş, öyle kurtulmuş yavrucak, bir konusunda okumuştum. Çok sevindim...

6. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Eyvallah kardeşim benim. Teşekkürler. İnsan mutluluktan uçuyo valla. Darısı olmayan herkese :)

7. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  9. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Levent abi bir saat kadar önce yavru çıktı. Allah a hamd olsun :) Hayatı veren Allah. Birkez daha anladım ki O`ndan ümit kesilmez. Boş sandığım soğukta 15 dakka getirdiğim daha dişi yatmaz denilen yumurta bugün canlandı Allah ın izniyle :)

10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah. Gözün aydın güzel kardeşim.

11. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim abim. Allah razı olsun.

12. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun renk renk yavrular olsun

13. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Allah razı olsun kardeşim. Amin...

14. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    aynen öyle oldu kardeşim dikkatli olmak lazım. o yavru büyüdü 45 günlük oldu şimdi :)

15. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Maaşallah kocaman olmuş. Allah yavrularını da nasip etsin kardeşim :) Tabii tek beslemeyi veya satmayı düşünmüyorsan. [MENTION=13900]Mehmet KOÇTÜRK[/MENTION] kardeşime de tekrar hayırlı olsun diyelim bu vesileyle :)

16. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Allah razı olsun abi:D nasipse 2. yolda :D

17. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Gözün aydın olsun inşaallah sevindirici haber :)

18. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Saol abi Allah razı olsun :D

19. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Yumurta atma konusu beni çok geriyor bu tarz şeyler olabilir mi diye. Geçmiş olsun.

20. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Artık beni de çok geriyor kardeşim.

Sayfayı Paylaş