Karadeniz Pet

Boş sandığım yumurtalar doluymuş :D

Mehmet KOÇTÜRK

Meraklı Üye
Maceramı daha önceki konularda yazmıştım.Memlekete giderken kuşlarımı bakması için tanıdık bir petshopa vermiştim. Geldiğimde 5 yumurtası olmuştu. Rahatsız olmasın diye almamıştım. Yumurtaların da günü geçmişti petshopa göre ve çıkmamıştı. Ben de yuvaığı ayrı kuşları ayrı getirdim eve. Yumurtaları ilk başta biraz ısıttım ve yuvalığı kafese taktım. Adam bana bu kuş daha yatmaz yumurtalar da ölü büyük ihtimalle demişti. Ama Allah tan ümit kesilmezmiş. Yuvalığın kancalarını takmadan anne girip topladı yattı yumurtalara. Akşamında ise kesin boş olan 2 yumurtayı attım dişim çok bitkindi. Bugün ise kesin olarak bakayım dedim. Karanlıkta flashı tuttum. Resmen yavru oynuyodu içinde. Allahu Ekber. İnanamadım. Birinde embriyo yan yatmış o ölmüş galiba. Çok üzüldüm. Diğerinde ise hareket tam göremedim ama kırmızı damarlar ve yavru göründü. Daha da rahatsız etmeyecem. Anne baya bakıcı gibi geldi bana. Yuvalıkta pislik yok tüyden başka yumurtalar ilk günkü gibi tertemiz. Elim yuvalıktayken bile çıkmıyo içinde bekliyor. Allah a çok şükür. Maşallah öldürmeyen Allah öldürmüyor. [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] abi tavsiyelerin neler ?

Hadi Hayırlısı inş çıkarlar,bende karışmadım pazara kontrol düşünüyorum,1 yavrum çıktı,inş sağlıklı büyür. [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] ustam baksın

Çok sevindim rahatsız etme yeterince yıprandilar yuvada kalsın yumurtalar tek bir tane dolu diye sadece onu bırakma ölü dediğin yumurtada kalsın gerçekten senin içinde Cihan ustam içinde çok sevindim Rabbim olmayanlara da nasip eylesin

Çok sevindim rahatsız etme yeterince yıprandilar yuvada kalsın yumurtalar tek bir tane dolu diye sadece onu bırakma ölü dediğin yumurtada kalsın gerçekten senin içinde Cihan ustam içinde çok sevindim Rabbim olmayanlara da nasip eylesin

Çok teşekkür ederim abim. Evet çok yıprandı zavallılarım. Hayırlısıyla çıkarlar inşallah benimki de cihan abininki de. Çıkarmıyorum kaldı yumurtalar. Daha da rahatsız etmiyecem. Mama vitamim dal darı normal yem hepsini veriyorum. 2 günde fark etti hayvanlar kendine geldi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:21 -->-> Daha önceki mesaj 00:17 --

Âmin abim Allah herkese nasip etsin. O kadar güzel bir duygu ki. Anlatılmaz...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:23 -->-> Daha önceki mesaj 00:21 --

Hadi Hayırlısı inş çıkarlar,bende karışmadım pazara kontrol düşünüyorum,1 yavrum çıktı,inş sağlıklı büyür. [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] ustam baksın

Maşallah abi inşallah hepsi çıkar ve tüyleri kadar ömür nasip etsin Allah...

Son düzenleme:
Hayırlı olsun Mehmet kardeşim, inşaallah yumurtadan çıktıklarını da uçtuklarını da görürsün. [MENTION=853]Mustafa BÜYÜK[/MENTION] hocam da yumurtalar boş diye atarken yumurtadan kalp atışını hissetmiş, öyle kurtulmuş yavrucak, bir konusunda okumuştum. Çok sevindim...

Eyvallah kardeşim benim. Teşekkürler. İnsan mutluluktan uçuyo valla. Darısı olmayan herkese :)

Hayırlı üretimler olsun.. Şansa bak. :)

Levent abi bir saat kadar önce yavru çıktı. Allah a hamd olsun :) Hayatı veren Allah. Birkez daha anladım ki O`ndan ümit kesilmez. Boş sandığım soğukta 15 dakka getirdiğim daha dişi yatmaz denilen yumurta bugün canlandı Allah ın izniyle :)

Hayırlı olsun renk renk yavrular olsun

Hayırlı olsun Mehmet kardeşim, inşaallah yumurtadan çıktıklarını da uçtuklarını da görürsün. [MENTION=853]Mustafa BÜYÜK[/MENTION] hocam da yumurtalar boş diye atarken yumurtadan kalp atışını hissetmiş, öyle kurtulmuş yavrucak, bir konusunda okumuştum. Çok sevindim...

aynen öyle oldu kardeşim dikkatli olmak lazım. o yavru büyüdü 45 günlük oldu şimdi :)

aynen öyle oldu kardeşim dikkatli olmak lazım. o yavru büyüdü 45 günlük oldu şimdi :)
Maaşallah kocaman olmuş. Allah yavrularını da nasip etsin kardeşim :) Tabii tek beslemeyi veya satmayı düşünmüyorsan. [MENTION=13900]Mehmet KOÇTÜRK[/MENTION] kardeşime de tekrar hayırlı olsun diyelim bu vesileyle :)

Maaşallah kocaman olmuş. Allah yavrularını da nasip etsin kardeşim :) Tabii tek beslemeyi veya satmayı düşünmüyorsan. [MENTION=13900]Mehmet KOÇTÜRK[/MENTION] kardeşime de tekrar hayırlı olsun diyelim bu vesileyle :)

Allah razı olsun abi:D nasipse 2. yolda :D

Gözün aydın olsun inşaallah sevindirici haber :)

Yumurta atma konusu beni çok geriyor bu tarz şeyler olabilir mi diye. Geçmiş olsun.

Geri