petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Boş yumurta problemi çözemiyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve kurtcan tarafından 20 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. kurtcan

kurtcan New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba.Şu anda yaklaşık 8-9 çift kuşlarım var.bundan önce 2-3 kuluçka geçirdiler.
    Çiftlerimin bir kaçında bu boş yumurta sıkıntısı ile karşılaşmıyorum.Hatta yumurtaların hepsi manşallah dolular.
    Ama bir kaçı 3-4 adet yumurta yaptlar ve hepsi boş.Çiftleşme var,haftanın 2-3 günü yumurta mamalarını yapıyorum.E vitamini için yer fıstığı veriyorum.A vitamini için ise zaten havuç yeterli oluyor.Ama hala boş yumurtlama problemi ile boğuşuyorum.
    Önerisi olan var mı?

Yardım yok mu?

#1 kurtcan, 20 Şubat 2015
    Son düzenleme: 20 Şubat 2015
  2. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    kardeşim bendede aynı sorun var çozum kolay aslında bak yvalık çok önemli bulabilirsen içi plastık folluklu yuvalık kullanrsan yumurtalar boş çıkmaz aslında çiftleşme varsa doludur bi o yana bi bu yana gittiği için bozuluyor dene bak faydasını görürsün egerki kullandında olmuyorsa kuslarda bişi vardır yada beslemende

3. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    Erke kisir ola bilir...kic tiuleriniqkasla kisalt

4. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    bende de aynı sorun vardı üretici bi arkadaş plastik folluklu yuvalık al dedi, ayrıca mamaya keçiboynuzu tozu da ekliyorum bakalım işe yarayacak mı

Sayfayı Paylaş