Boş yumurta problemi çözemiyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve kurtcan tarafından 20 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. kurtcan

kurtcan Süper Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba.Şu anda yaklaşık 8-9 çift kuşlarım var.bundan önce 2-3 kuluçka geçirdiler.
    Çiftlerimin bir kaçında bu boş yumurta sıkıntısı ile karşılaşmıyorum.Hatta yumurtaların hepsi manşallah dolular.
    Ama bir kaçı 3-4 adet yumurta yaptlar ve hepsi boş.Çiftleşme var,haftanın 2-3 günü yumurta mamalarını yapıyorum.E vitamini için yer fıstığı veriyorum.A vitamini için ise zaten havuç yeterli oluyor.Ama hala boş yumurtlama problemi ile boğuşuyorum.
    Önerisi olan var mı?

Yardım yok mu?

#1 kurtcan, 20 Şubat 2015
    Son düzenleme: 20 Şubat 2015
  2. korkmaz256

korkmaz256 Profesyonel

Beğenileri:
    0
    Yer:
    ADANA
    kardeşim bendede aynı sorun var çozum kolay aslında bak yvalık çok önemli bulabilirsen içi plastık folluklu yuvalık kullanrsan yumurtalar boş çıkmaz aslında çiftleşme varsa doludur bi o yana bi bu yana gittiği için bozuluyor dene bak faydasını görürsün egerki kullandında olmuyorsa kuslarda bişi vardır yada beslemende

3. yusufkral

yusufkral Profesyonel

Beğenileri:
    3
    Yer:
    ANGARA
    Erke kisir ola bilir...kic tiuleriniqkasla kisalt

4. Murat NUR

Murat NUR Profesyonel

Beğenileri:
    17
    Yer:
    27 - 31
    bende de aynı sorun vardı üretici bi arkadaş plastik folluklu yuvalık al dedi, ayrıca mamaya keçiboynuzu tozu da ekliyorum bakalım işe yarayacak mı

Sayfayı Paylaş