Karadeniz Pet

Boş yumurta sorunu

mervekoc

Meraklı Üye
Disi kuş bir buçuk senedir bizimle . Ciftlestirmek için yanına erkek kuş aldım disi yumurtladi 3 yumurta vardi ancak ılkinde yumurtalar boş çıktı ikincisinde 5 tane yumurtladi ancak onlarda boş çıktı üstünde oturmaya devam ediyordu yumurtalar duruyordu bugün tekrar yumurtladi yumurtaların hepsini aldım yuvalıgi kaldırdım kuşları ayırdım siteden bi kaç kişi erkek kuşun kısır olabileceğini söyledi bu nasıl anlaşılır yada başka sorun ne olabilir . Yardımcı olursanız sevinirim

Mecburen deneyerek bu işi çözebilirsin. Erkeği değiştirmelisin söyleyen arkadaşlar doğru demiş.

Sadece kisirlik degildir. Erkegin yada disinin ureme bolgesinde fazla tuy varsa buda engel olabilir. Ama iyisi erkek degistirerek sonuca ulasmak arkadasinda dedigi gibi.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hiç kuşlarınızı çiftleşirken gördünüz mü ? Dişi kuş çiftleşme olmadan da yumurtlayabiliyor. Benim başıma gelmişti, 3 sefer yumurtalar hep boş çıkmıştı.

Merve keciboynuzu tozu serp istersen mama ustune.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erkek kus icin iyi diye biliyorum bos dollenmemesi icin yumurtanin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bildiğim kadarıyla dişinin yumurtluyor olması kısır olmadığı anlamına gelmiyor.Yani sorun dişide de olabilir.

Geri