Karadeniz Pet

Boş Yumurta !

yolgezer

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Şöyle bir problemim var çiftlerimden bir tanesi 2 defa yumurtladı birinci seferinde 4 adet ikicisinde de 5 adet yumurta oldu ama hepsi boş çıktı.Ne yapmam gerekiyor sizce ?

Haftada 3 defa mama veriyorum.Mamalarında ayrıca Breedmax var.
Suluklarına Ferti-Vit yumurta olana kadar sonra haftada 3 defa Omni-Vit.Suları hergün temizleniyor ve yenileniyor.
Kalamar,mineral blok ve kuş kumu.

Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürler.

tam çiftleşme olmuyor olabilirmi

Hocam biraz dinlendir istersen kuşlarını yuvalıgı sök bi kaç hafta öyle kalsın yada ayrı kuşları.

sanırım erkek kuşunuz yumurtaları dölleyemiyor

Hocam biraz dinlendir istersen kuşlarını yuvalıgı sök bi kaç hafta öyle kalsın yada ayrı kuşları.

İlk 4 yumurtadan sonra yaklaşık 1 ay dinlendirdim ama gene olmadı !

Erkeği değiştireceğim ama bu sefer dişi uyum sağlarmı yeni erkeğe bilemiyorum,sorun erkektemi onuda bilemiyorum.

çiftleşme tam olmuyor olabilir yada dişi kuş yumurtalara yatmıyor olabilir son aklıma gelen de kuşlarda kısırlık olabilir

çiftleşme tam olmuyor olabilir yada dişi kuş yumurtalara yatmıyor olabilir son aklıma gelen de kuşlarda kısırlık olabilir

Dişi kuş yumurtalara yatıyor bundan eminim,bunda bir sıkıntı yok,garibim sadece hacet gidermek için çıkıp geri giriyor.Kısır değilse nasıl tam çiftleşme sağlanabilir , varmıdır bunun bir yolu ?

erkek kuşunuzda problem sanırım kısır olabilir dölleyemiyor gibi geldi bana

Geri