petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

boş yumurta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ugur33 tarafından 13 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. ugur33

ugur33 Guest

arkadaşlar merhaba. kuşlarım 20 gun önce yumurtla bugun kontrol ettım 5 yumurta da boş. sizce yumurtaları ben mı alayım yoksa dişi atarmı. bundan sonra yumurtlar mı. yumurtlarsa yıne bos cıkarmı. yardım lütfen

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yumurtaları almazsan yatmaya devam edecektir.
    O nedenle yumurtaları alman gerek.
    Tekrar yumurtlar, eşleşirse yumurtalar dolu olur.

3. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kusun popo tuyleri ve tunekleri kontrol et. Tunekler saglam olsun. Tuyler de asiri siki olmasin ki yumurta dollensin.

4. ugur33

ugur33 Guest

tünekler plastık tünek. erkek cıflesırken dusmustu. sebeb bu olabılır mı?

5. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Tahta olmasi daha iyi olur. Sanmiyorum.

6. ugur33

ugur33 Guest

yumurtaları alırsam dişi strese girer mi ? birde tekrar ne kadar süre geçer çiftlerşmeleri için

7. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Sanmam. Ciftlesme kuslara bagli. Hemende olabilir aylar sonrada. Nijer ve mama verin ki islem hizlansin.

8. ugur33

ugur33 Guest

bugun bos yumurtaları alacam altından. inşallah strese girmezler.

9. rüyaperii

kuşun nasıl

10. ugur33

ugur33 Guest

Dişi yine yumurtladı ama kontrol ettim yine boş. Erkekşe anlaşıyolar. Eğiliyor ama erkek tam çıkamıyor üstüne yada sonunu getiremiyor. Fiziksel olarak kuşlarda bir sorun yok. Sizce ne yapmalıyım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:34 -->-> Daha önceki mesaj 13:22 --

cevaplarınızı bekliyorum acil

11. Tunç ÇAĞATAY

Hocam resim atsana bi 2 kuşunda

12. ogretmen

ogretmen Guest

arkadaşlar benım kusun altındada bes yumurta var.ıkısı dolu.erkek kusu yumurta kırdığı ıcın ayırdım.daha sonra hergun yarım saat bırlestırdım bu sırada cıftlestıler.çıftlesmeden sonrakı yumurtalar dolu cıktı.son uc yumurtada cıftlesmme olmaadıgı ıcın boslar.her yumurtadan sonra kuşların cıftlesmesı doluluk oranını yukseltıyor.

Sayfayı Paylaş