Karadeniz Pet

Boş yumurta ?

Ferdi NAMLI

Paylaşımcı Üye
Merhaba tüm herkese böyle bir ortamı oluşturanlara teşekkür ediyorum. Yeni üyeyim ilk defa tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.
Yıllardır hepimizde olduğu gibi muhabbet kuşu bakma ve üretme hevesi vardır bir çoğumuzda. Benimde yıllardır bu hevesle geçen yaz en sonunda tekrardan bir çift aldım o kadar para verip. Aldığımdan yakın bir süre sonra yumurta aldım ve bir tane yavru çıktı sadece 6-7 yumurtadan oda ezildi öldü.
Ardından 2-3 seri yumurta yaptılar fakat hepsi boş çıktı ve kırıp yediler.
Lütfen bir çözüm önerisinde bulunun sebebi nedir neden boş çıkar ?
Erkek kısır olabilir deniyor fakat ilk yavru çıktı kısır olabilir mi ?
Çifti bozmak istemiyorum zor buldum yıllar sonra yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kalın sağlıcakla.

Eğer çiftleştiklerini görüyorsanız ya tünekler sağlam değildir. Tünekler tahta olmalı ve sallanmamalı. Ya da dişi veya erkeğin tüyleri uzundur, döllenme olmuyordur.

Dişi kuş yaşlanmış olabilir

Eğer çiftleştiklerini görüyorsanız ya tünekler sağlam değildir. Tünekler tahta olmalı ve sallanmamalı. Ya da dişi veya erkeğin tüyleri uzundur, döllenme olmuyordur.

Sürekli çiftleşiyorlar görüyorum. Tünekleri milim kıpırdamıyor sabit oynama ihtimali yok. Fakat plastik tünekleri. Tüy dökümü vs. birşey de yok normal tüylerinin boyutu sanırım.

Rüstem beye katılıyorum
Yusuf beyin dediği gibi yaşlanmış da olabilir
birde şöylke bişey var kuşları bir ay boyunca çiftleştiğini görüp yumurta alamayanlarda var onlardada aynı sorun var galiba

Son düzenleme:
Dişi kuş yaşlanmış olabilir

Dişinin yaşlı olacağını zannetmiyorum daha genç .
10950068_10205709806694473_28433164_n.jpg

Bi ihtimalde dişi yaşlıdır tohum tutmuyor boşa yatıyordur.. Fakat arkadaşımız yavru almış kısır olamazlar ve genç olduklarını söyledi bilemedim

Bi ihtimalde dişi yaşlıdır tohum tutmuyor boşa yatıyordur.. Fakat arkadaşımız yavru almış kısır olamazlar ve genç olduklarını söyledi bilemedim

Dişi sürekli yumurtluyor seri olarak bir süre boş kalıyor tekrar yumurta yapıyor. İlk aldığımda yazın bir tane yavruda çıktı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:52 -->-> Daha önceki mesaj 23:51 --

Mama takviyesi yapior msunuz

Yemlerini değiştirmemeye çalışıyorum hep aynı yem bonie ayrıca ballı ve yumurtalı kraker takviyesi yapıyorum. Ayrıca mama takviyesi yapmıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:00 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

10941306_10205709997619246_2031594687_n.jpg
10951496_10205709998019256_718601285_n.jpg
10954049_10205709998179260_688108753_n.jpg
10947549_10205709997419241_796430202_n.jpg

Yumurtayi kirip yediklerini söyledi niz kalsiyum eksikligi olabilir

O ihtimali göz önünde bulundurarak kalamar mürekkep balığı kemiği takviyesi yaptım onu kemiriyorlar sürekli faydası olacağını söylediler yaklaşık 1 yada 1.5 aydır oda var.

O ihtimali göz önünde bulundurarak kalamar mürekkep balığı kemiği takviyesi yaptım onu kemiriyorlar sürekli faydası olacağını söylediler yaklaşık 1 yada 1.5 aydır oda var.
Mama nin icine yumurtanin kabugunu da rendele dostum. Faydasi olacaktir.

Arkadaşların dediği gibi kalsiyum takviyesi yapıp gözlemleyin , inşallah en kısa sürede yavrular alırsınız.

arkadaşım yumurtaları kırıyorlarsa yiyorlarsa kalsiyum eksikdir diye biliyorum kalamar gemigi varmı kafesde

Arkadaşların dediği gibi kalsiyum takviyesi yapıp gözlemleyin , inşallah en kısa sürede yavrular alırsınız.

Kalamar ayrıca yumurta rendeleyin dedi diğer arkadaş bunun dışında ne olabilir ? Tüyleri uzun mu sizce yumurtaların döllenmesine engel olabilir mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:29 -->-> Daha önceki mesaj 00:27 --

arkadaşım yumurtaları kırıyorlarsa yiyorlarsa kalsiyum eksikdir diye biliyorum kalamar gemigi varmı kafesde
Kalamar var evet. Kasıtlı olarak kırdıklarını sanmıyorum yani şu şekilde boş olduğu için bir süre sonra kırıyorlar.

Hayır mamanın içine tavuk yumurtasının kabuklarını demek istemiş yeme değil
Dediğim gibi mama vermiyorum yemlerin dışında ayrıca bundan mı kaynaklanıyor acaba ? Kendim mi hazırlamalıyım yoksa hazır mı almalıyım hangisini önerirsizin yada nasıl olmalı hazır ise?
Teşekkürler.

dolu yumurta oranını artırmak için Evitse kullanılabilir

Geri