Karadeniz Pet

Boş yumurtada yatan kuşa ne yapmalı?

• Konbuyu başlatan Bircan Çakır
  • Başlangıç tarihi
B

Bircan Çakır

Guest
Merhaba forumunuza yeni katıldım. Forumun çoğu sayfasına göz gezdirdim ve bugüne kadar Maviş imizi çok acemi ve özensizce baktığımızı öğrendim. Hepinize bu forum için çok teşekkür ederim.
Bizim kuşumuz yaklaşık 3-4 yıllık ve tek olarak bakıyorduk, bundan 1-2 ay önce yumurtlamaya başladı. ilk 1-2 yumurta tüneğinden direk kafes tabanına yumurtladığı için kırıldı.
Biz de ona Eş aramaya başladık ama bu arada yuvalık da koydum oraya alışsın ve oraya yumurlasın diye. Ancak ben eş bulana kadar 3 adet yuvaya yumurladı onları aldım. 15 -20 gün önce eş aldım fakat bu arada gene 3 adet yumurtladı ve üstüne yattı, Bir kuşcuya sordum yok yumurtalar boş olsa bile almayın küser dedi, ancak şuan erkek ile pek ilgilenmiyor boş yumurlar üzerinde yatıyor, hayvana yazık değilmi? ne yapmak lazım? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

uzun zaman tek yaşayan kuşlar eş çok zor kabulleniyor ayrıca eş olmadan yumurtladıgını ilkez sizden duydum :s

bence yumurtaları alın.. yeni erkeğin fotograflarını görebilir miyiz?

bana kalırsa yumurtaları alın. benimkiler de boş yumurta yaptı (eşi ile çiftleşmeden 9 yumurta yaptı) yada ben çiftleştigini görmedim. boş oldukları için aldım yine yumurtladı şimdi 3 yada 4 tane dolu yumurtamız var şükürler olsun :)

Yumurtaları alın yuvalığı çıkarın 1 hafta sonra takın

Tabii ki akşama yollarım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:36 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

Yumurtaları alın yuvalığı çıkarın 1 hafta sonra takın

Peki dediğinizi uygulayacağım.

Ayrıca ilgilenen cevap yazan herkese teşekkürler. Sonucu gene yazacağım

doğası gereği.yumurtlamak yavrulamak istiyor

Kusura bakmayın resim olayı biraz gecikti, acemilik söz konusu. Bu arada birşey daha sormak istiyorum,
ben bu erkeği alırken ceresi mavi idi, ama eve gelip kafese bıraktığımda pembeye
dönmüştü, kuşçu korktuğu için dedi ancak 20 gün oldu hala düzelmedi, bir sorun teşkil edermi?

bu bizim yeni erkeğimiz boncuk
i7a3.jpg

Bu da Maviş kızımız. Onun resmini çekmek kolay değil çünkü çok hareketli
siz nereye giderseniz kafese yapışıyor :))
xmpm.jpg

Sizlerin tavsiyesi üzerine yuvalığı çıkardım, ilk gün hırçındı ve erkeğe karşı da biraz kavgacıydı. Ancak 2 gündür yanyanalar ve birbirlerini kaşıyorlar, ağız ağıza cilveleşiyorlar :D. Ayrıca Dişimiz dün kafese bir yumurta daha bıraktı ama boş tabii ki.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bizim eskiden muhabbet kuşumuz vardı oda kendi kendine yumurtladı 7 tane yumurt ladı bikaç ay sorna bi 7 tane daha yumurtlamışdı ama biz yanına eş almadımız için sitresten ölmüşdü (stresten oldunuğu tam bilmiyorum annemler öyle demişdi)

Kusura bakmayın resim olayı biraz gecikti, acemilik söz konusu. Bu arada birşey daha sormak istiyorum,
ben bu erkeği alırken ceresi mavi idi, ama eve gelip kafese bıraktığımda pembeye
dönmüştü, kuşçu korktuğu için dedi ancak 20 gün oldu hala düzelmedi, bir sorun teşkil edermi?

bu bizim yeni erkeğimiz boncuk
i7a3.jpg

Bu da Maviş kızımız. Onun resmini çekmek kolay değil çünkü çok hareketli
siz nereye giderseniz kafese yapışıyor :))
xmpm.jpg

Sizlerin tavsiyesi üzerine yuvalığı çıkardım, ilk gün hırçındı ve erkeğe karşı da biraz kavgacıydı. Ancak 2 gündür yanyanalar ve birbirlerini kaşıyorlar, ağız ağıza cilveleşiyorlar :D. Ayrıca Dişimiz dün kafese bir yumurta daha bıraktı ama boş tabii ki.

Ortam değişikliğinden dolayı oluyor böyle.. Kızgınlığı azalmış kuşun.. bakımını doğru yapmaya devam ederseniz, tekrar koyulaşır ceresi zamanla..

O kuşcu her kim bilmiyorum ama küsme olayı söz konusu olmaz yumurtaların boş oldugundan emin isen al derim benim ilk kuluckayı yaptı 6 sıda boş idi : ) Şimdi 10 gün içerisinde tekrar yumurtlucaklar sürekli çiftleşiyorlar boş yumurtaları gecen hafta kuluckadan aldım .

O kuşcu her kim bilmiyorum ama küsme olayı söz konusu olmaz yumurtaların boş oldugundan emin isen al derim benim ilk kuluckayı yaptı 6 sıda boş idi : ) Şimdi 10 gün içerisinde tekrar yumurtlucaklar sürekli çiftleşiyorlar boş yumurtaları gecen hafta kuluckadan aldım .

Ankaralı coskunu dinlettim dün aksam kuslara 3 4 kez :)

tabii ki aldım. yuva varken dişi yuvadan neredeyse hiç çıkmıyordu. Zavallı erkeğimiz de kapı önünde bekliyor bazen de gagayı yiyordu kafaya :)) ama şimdi daha önce belirttiğm gibi kaynaşma başladı. Bakalım sabırla bekleyeceğiz. Cevaplar için teşekkür ederim.

Geri