petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Boş yumurtada yatan kuşa ne yapmalı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Bircan Çakır tarafından 9 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Bircan Çakır

Merhaba forumunuza yeni katıldım. Forumun çoğu sayfasına göz gezdirdim ve bugüne kadar Maviş imizi çok acemi ve özensizce baktığımızı öğrendim. Hepinize bu forum için çok teşekkür ederim.
    Bizim kuşumuz yaklaşık 3-4 yıllık ve tek olarak bakıyorduk, bundan 1-2 ay önce yumurtlamaya başladı. ilk 1-2 yumurta tüneğinden direk kafes tabanına yumurtladığı için kırıldı.
    Biz de ona Eş aramaya başladık ama bu arada yuvalık da koydum oraya alışsın ve oraya yumurlasın diye. Ancak ben eş bulana kadar 3 adet yuvaya yumurladı onları aldım. 15 -20 gün önce eş aldım fakat bu arada gene 3 adet yumurtladı ve üstüne yattı, Bir kuşcuya sordum yok yumurtalar boş olsa bile almayın küser dedi, ancak şuan erkek ile pek ilgilenmiyor boş yumurlar üzerinde yatıyor, hayvana yazık değilmi? ne yapmak lazım? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

2. halilikocyigit

uzun zaman tek yaşayan kuşlar eş çok zor kabulleniyor ayrıca eş olmadan yumurtladıgını ilkez sizden duydum :s

3. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    bence yumurtaları alın.. yeni erkeğin fotograflarını görebilir miyiz?

4. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    Erkek olmadan kızgınlık yumurtası yapabiliyorlar.

5. halilikocyigit

wallah bilmiyordum öğrendim tşk ederim..

6. Gokay Akgul

bana kalırsa yumurtaları alın. benimkiler de boş yumurta yaptı (eşi ile çiftleşmeden 9 yumurta yaptı) yada ben çiftleştigini görmedim. boş oldukları için aldım yine yumurtladı şimdi 3 yada 4 tane dolu yumurtamız var şükürler olsun :)

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    230
    Yumurtaları alın yuvalığı çıkarın 1 hafta sonra takın

8. Bircan Çakır

Tabii ki akşama yollarım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:36 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

Peki dediğinizi uygulayacağım.

Ayrıca ilgilenen cevap yazan herkese teşekkürler. Sonucu gene yazacağım

9. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    doğası gereği.yumurtlamak yavrulamak istiyor

10. Bircan Çakır

Kusura bakmayın resim olayı biraz gecikti, acemilik söz konusu. Bu arada birşey daha sormak istiyorum,
    ben bu erkeği alırken ceresi mavi idi, ama eve gelip kafese bıraktığımda pembeye
    dönmüştü, kuşçu korktuğu için dedi ancak 20 gün oldu hala düzelmedi, bir sorun teşkil edermi?

bu bizim yeni erkeğimiz boncuk

Bu da Maviş kızımız. Onun resmini çekmek kolay değil çünkü çok hareketli
    siz nereye giderseniz kafese yapışıyor :))

Sizlerin tavsiyesi üzerine yuvalığı çıkardım, ilk gün hırçındı ve erkeğe karşı da biraz kavgacıydı. Ancak 2 gündür yanyanalar ve birbirlerini kaşıyorlar, ağız ağıza cilveleşiyorlar :D. Ayrıca Dişimiz dün kafese bir yumurta daha bıraktı ama boş tabii ki.

#10 Bircan Çakır, 13 Mayıs 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Mayıs 2014
  11. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    erkek olmadan kızgınlık yumurtası yaparlar bos yumurtaya yatırtmayın alın altından derim.

12. EmreSahin

EmreSahin Guest

bizim eskiden muhabbet kuşumuz vardı oda kendi kendine yumurtladı 7 tane yumurt ladı bikaç ay sorna bi 7 tane daha yumurtlamışdı ama biz yanına eş almadımız için sitresten ölmüşdü (stresten oldunuğu tam bilmiyorum annemler öyle demişdi)

13. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Ortam değişikliğinden dolayı oluyor böyle.. Kızgınlığı azalmış kuşun.. bakımını doğru yapmaya devam ederseniz, tekrar koyulaşır ceresi zamanla..

14. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    O kuşcu her kim bilmiyorum ama küsme olayı söz konusu olmaz yumurtaların boş oldugundan emin isen al derim benim ilk kuluckayı yaptı 6 sıda boş idi : ) Şimdi 10 gün içerisinde tekrar yumurtlucaklar sürekli çiftleşiyorlar boş yumurtaları gecen hafta kuluckadan aldım .

15. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Ankaralı coskunu dinlettim dün aksam kuslara 3 4 kez :)

16. Bircan Çakır

tabii ki aldım. yuva varken dişi yuvadan neredeyse hiç çıkmıyordu. Zavallı erkeğimiz de kapı önünde bekliyor bazen de gagayı yiyordu kafaya :)) ama şimdi daha önce belirttiğm gibi kaynaşma başladı. Bakalım sabırla bekleyeceğiz. Cevaplar için teşekkür ederim.

17. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    valla benmkiler bayılıyor ankaralı coskun ankaranın bağlarına :p:D

Sayfayı Paylaş