Karadeniz Pet

boş yumurtalar

yusufkral

Onursal Üye
slm kuşlarım ilk kuluçkasıydı boş çıktı biraz araştırma yaptım ve ilk kuluçkada böle oluyormuş ilk kuluçkada sorun erkekte mi dişiden mi kaynaklanıyor. Birde erkeğin kıç bölgesindeki tüyleri alıyorlarmış siperimin geçişini kolaylaşsın diye doğrumu

tecrübesizler çiftleşme konusunda ondandır :) erkeğin popo kısmındaki tüylerinin alındığını ilk defa duydum.

Plastik tünek falan varsa ondan da olur

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

slm kuşlarım ilk kuluçkasıydı boş çıktı biraz araştırma yaptım ve ilk kuluçkada böle oluyormuş ilk kuluçkada sorun erkekte mi dişiden mi kaynaklanıyor. Birde erkeğin kıç bölgesindeki tüyleri alıyorlarmış siperimin geçişini kolaylaşsın diye doğrumu

niye aynı konuyu birden fazla açma gereği duyuyorsunuz merak içerisindeyim????

Verdiğimiz cevaplar yetmedi sanırım arkadaşa.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:38 --

Bu sorun genelinde var kuşların hemen herkes yaşıyor bu durumu dişi veya erkek de diyemeyiz çiftleşe çiftleşe öğrenecekler bir daha ki yumurtalar dolu çıkacak.

Tüneklerini tahta yapın ayrıca sakın o tüyleri almayın.. mama takviyesi yapın kuşlarınıza

bnmde ilk kuluçkada boş cıktı sonra hep dolu geldi tabi aralarında boşlarda cıktı orası ayrı ama yarısından fazlası dolu idi

erkek kuştan kaynaklanan bir durum dişiyi dölleyemediğinden kaynaklanıyor...çiftleşirken gördünüzmü kuşlarınızı...

1-kuşların cinsiyetinden kaynaklanıyor olabilir.
2-kuşlardan birisi kısır olabilir.(çifleşebilirler)
3-bakım yeterli gelmeye bilir.
4-kuş kızgınlık yumurtası yumurtlamıs olabilir.

_________-

mama ve vitamin takviyesi yaparak kuşları tekrar kızıstırıp çiftleşmelerini sağlayıp beklemekten başka çözüm yok gibi...bol muhabbetler dilerim.

çiftleşirken gördüm tam 2 dk

ilk kuluçkada genelde boş çıkıyor benimkilerde boş çıktı...ikinci kuluçkada kuş uzun süredir çiftleşiyor şu an 5 yumurta var sanırım ilk 3 yumurta boş kontrol ettim. suni dölleme yapayım dedim erkek kuş kısır olabilir çünkü sperm gelmiyor hiç..

Geri