Karadeniz Pet

Böyle bir dışkı gören var mı?

Muhammet BAYDEMİR

Meraklı Üye
Merhabalar,

Bir kaç gün önce konusunu açtığım çiftleşen ve yumurtası gelmesini beklediğim poposu şişkin dişimin bugün ilk defa gördüğüm koyu kahverengi ve akışkan şekilde yaptığı dışkıyı fark ettim. Açıkçası korktum daha çıkarmadan içerisinde yumurtalara bir şey mi oldu diye. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Dışkının ve kuşun son halini fotoğraflarla paylaşıyorum.

Kuşum şuan yuvalıkta yatıyor görünürde sıkıntı yok gibi. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

mLjrWY.jpg

EJnz4v.jpg

jnPvG9.jpg

nrV5Ba.jpg

Ooo tmm kardesim hayırlı olsun yumurta gelmis bile sabah aksam yumurtlar diyelim

Ooo tmm kardesim hayırlı olsun yumurta gelmis bile sabah aksam yumurtlar diyelim

Yuvalığını kirletmemek için dışkısını tutup dişarıya büyük büyük yaptığına şahit oluyordum ama onlar normal sıvımsı ve yeşilimsi renkteydi. Bu göründüğü gibi koyu kahve ve yapışkan biçimde yumurtadan kaynaklı mı diyorsunuz?

Yok normal hersey benimkindede vardi ama tecrubeli abilerimiz daha iyi bilir tabi ben sana hayırlı olsun derim

Fotoğrafta sağ taraftaki normal yani yuvaya yapmayıp biriktirdigi için toplu yapar dediğibiz gibi.
Ama sol taraftaki kaferengi anormal gibi ishal olma aşamasında gibi sanki bilemedim.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusu rahatsiz etme yumurtasi var kusun. Strese girmesin diskisi gayet normal.

Son düzenleme:
Yuvada oturdugunu okumamistim düzelttim yorumu ben de. Dun de benimki yumurtladi. Heyecanlandiriyor sipalar :) Sen yine rahatsiz etmemeye bak :) hayirli olsun

kahverengi akışkan şeklinde dışkıyı daha önce benim erkek kuşum da yapmıştı bir kaç defa ama sonradan geçti. pek endişelenecek bir şey olduğunu sanmıyorum. yumurtalar hayırlı olsun.

normal kardeşim biriktiriyior dişi sıkıntı yapacak birşey yok zaten sonradan da atmısın resmini yumurta gelmiş . sorunsuz şekilde kuluçkasını tamamlar inş. beslenmeye dikkat bu süreçte

Geri