Böyle bir vicdansızlık olmaz ne yapmam gerekir acil!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa DEMİRALİ tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Mustafa DEMİRALİ
  Çevrimdışı

  Katılım:
  26 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  0
  Merhabalar umarım konuyu yanlış yere açmadım eğer yanlış ise herkesten özür dilerim. İstanbul bugünlerde çok soğuk ve bu akşam özellikle soğuk bir rüzgar mevcut. Diyeceksiniz ki ne diyor bu adam. Bundan yarım saat kadar önce balkona sigara içmeye çıktım inceden inceden bir ötme sesi geliyor kafamı sola çevirdiğimde ne göreyim yan komşumuz bir kafesinde iki tane kanaryayı bırakmışlar bu soğukta balkona ve çekip gitmişler. Dayanamadım apartma nın ardiye kısmına gidip badana rulolarına takılan sopalardan alıp kafesi aldım( Balkonlar yakın sayılmaz bayağı bir uğraştım kafesi oradan almak için. Neyse ki çok şükür sağ salim aldım kafesi getirdim odaya güzellerin sesi çıkmıyor tüğlerinin yan taraflarını kabartmış gibilerdi belli ki çok üşümüşler diye üşündüm. Yalnız şöyle bir detay var kafesin içine bir kontraplak gibi birşey koymuşlar kafesi ikiye ayırmışlar yani bir tarafta bir kuş diğer tarafta bir kuş. Birde ne göreyim arkadaşlar kafesi iyi güzel ikiye ayırmışlar ( bir anlam veremedim) bir tarafta suluk var diğer tarafta yok acaba kaç gündür öyle hiç mi anlamadılar diye düşünüyorum kendi kendime, yemliklerin içinde yem kalmamış bitik bir haldeydi. Neyse ben ise ortadaki kontrplağa benzeyen zımbırtıyı aldım kuşlar bir araya geldi Allahtan benim muhabbet kuşu muhabbet yemi yemiyor sadece kanarya yemi yiyor her iki tarafın yemliklerini doldurdum ve başladılar yem yemeye hele ki o suluğun olmadığı taraftaki kuş suyu görür görmez başladı hemen içmeye. Bu insanların hiç mi allah korkusu yok hiç mi düşünmezler bunu anlamıyorum. Diyeceksiniz ki konu başlığı kategori ne alaka bende bilmiyorum vallahi o kadar sinirliyim ki geldim direk buraya paylaşmak istedim. Ne yapmam gerekir sorusuna gelince ise ben bu kuşları ayrı iken tekrar yanyana koydum neden ayırdılar bir fikrim yok buyurun aşağıda resimleri ne yapmam gerekir bu saatten sonra? elbet komşular gelecek güzel bir kavga ederim ben onlarla. Beni bilgilendirebilirmisiniz muhabbet kuşu hakkında bilgiye sahibim ama kanarya hakkında hiç değilim

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  #1 Mustafa DEMİRALİ, 1 Aralık 2013
  Son düzenleme: 1 Aralık 2013
 2. Akif GÜZEN
  Çevrimdışı

  Çok anladığım bir konu değil ama kanarya çok düşük sıcaklıklarda rahatça yaşayabiliyor diye biliyorum. Hava koşullarından pek etkilenmiyor. Kafeste ayırma işi genelde ceza olarak yapılmış olabilir. Kavga durumu felan olabilir belki ama uzun vadede susuz bırakma ne içindir bir şey diyemiycem. Sahibine sormak lazım?
   
 3. Mustafa DEMİRALİ
  Çevrimdışı

  Katılım:
  26 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  0
  Şimdi baktım fakat 10 derece in altına yaşamıyorlarmış ne bileyim ben açıkçası çok üzüldüm bana göre soğuktu dışarısı. Sahibini dört gözle bekliyorum bende.
   
 4. Hakan VATANSEVER
  Çevrimdışı

  Hakan VATANSEVER Süper Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2013
  Mesajlar:
  147
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  İstanbul
  hava kosullarına alısık diye biliyorum, belki kafalarınca ayırıp çifthane falan mı yapmaya çalıştılar ama yem ve suluk koymamaları canilik
   
 5. Akif GÜZEN
  Çevrimdışı

  Benim bildiğim kadarı ile yavruları dahi 5 ila 20 derecelik sıcaklıklarda rahatça yaşayabiliyor ama 20 derece üzeri sıcaklıklarda çok daha rahat büyüyorlar diye biliyorum. Tabi çok emin değilim ayrı mesele.

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

  Kışı kış, yazı yaz gibi yaşamalı KANARYA

  Bu habere bir göz atın isterseniz.
   
 6. nanelimon
  Çevrimdışı

  nanelimon Guest

  hay ALLAH YAAA çok üzüldüm.iyi yapmışsınız tebrik ederim :((
   
 7. Mehmet YALÇINKAYA
  Çevrimdışı

  Mehmet YALÇINKAYA Profesyonel

  Katılım:
  1 Şubat 2013
  Mesajlar:
  494
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Adana
  ne olursa olsun yapılan çok yanlış..iyi yapmışsınız kuşları alarak bence de geri vermeyin kuşları bmyle vicdansızlık olmaz!
   
 8. Mustafa DEMİRALİ
  Çevrimdışı

  Katılım:
  26 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  0
  İkisi neden yan yana durmuyorlar belli oldu kavga ediyorlar çünkü
   
 9. Akif GÜZEN
  Çevrimdışı

  Muhtemel araya konulan tahta bu kavgaları kesmek için. Sanırım birbirilerine alıştırmaya çalışıyorlar ama yemi suyu eksik koymak pek bir çözüm gibime gelmiyor.
   
 10. müge
  Çevrimdışı

  müge Guest

  Çok iyi yapmışsınız onları oradan almakla tebrik ederim. Böyle bir canilik neden yapılır aklım almıyor gerçekten. Bence de sahipleri gelsin güzelce bir konuşun. Madem kavga ediyor bu kuşlar diyelim o zaman bir kafes daha al kardeşim onları öyle ayırıp birini susuz bırakmaktansa. Hayır diyelim soğukta yaşayabiliyorlar olsun evde hiç yer yok sanki de küçücük kuşlar için balkon kaldı. Neyse ben de çok sinirlendim şu an tekrar tebrik ederim. Komşularınız geldikten sonra burada da gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim. İyi akşamlar..
   
 11. yusufkral06
  Çevrimdışı

  cok ii yapmışsınız almakla ve soğuk yaşar diyenlere diyorum insanlarda elbisesi oluca o kadar soğukta dura bilirler o insan neden o soğukta oraya kanepe koyup oturmuyor sıcacık evinde oturuyor. hayvan alıpta o le bakarsan ben hayvan bakıyor demem o insana hayvalara eziet ediyor benim görüşüm .hemde hayvan bakacak yerin yoksa, ver bir sorumluk sahibi hayvan sever insan gibi insan bir kişiye hem o sevinsin hemde hayvanlara eziyet olmasın .......
   
 12. Mustafa BÜYÜK
  Çevrimdışı

  Mustafa BÜYÜK Profesyonel

  Katılım:
  22 Mart 2013
  Mesajlar:
  2.312
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  Aydıncık/YOZGAT
  sanki kuşlar kışın kasten balkona konulmuş biraz araştırdım kanaryalar tropikal hayvanlar olmadığı için güzel ses için mevsimleri normal yaşamalılarmış. komşunuz size kızacak sanırım biraz ama yem ve su işine anlam veremedim. iyi yapmışınız bu yönden
   
 13. İsmail YILDIRIM
  Çevrimdışı

  İsmail YILDIRIM Profesyonel

  Katılım:
  28 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  489
  Beğenileri:
  7
  Yer:
  Konya
  Aslında böyle insanlara bu kuşlara yaptıklarının aynısını yapmak lazım.
   
 14. Yusuf YALÇINKAYA
  Çevrimdışı

  Yusuf YALÇINKAYA Profesyonel

  Katılım:
  26 Ocak 2013
  Mesajlar:
  685
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  Ankara
  Son durum nedir merak ettim kanaryaların yaşam tarzı vs gibi şeylerle ilgili bilgim olmadığı için birşey diyemiyorum ama yem ve su işi için hayıra girmişsiniz..Bilinçsiz insanların elinde harap oluyorlar..
   
 15. Okan Şenol
  Çevrimdışı

  Okan Şenol Profesyonel

  Katılım:
  2 Ekim 2013
  Mesajlar:
  2.406
  Beğenileri:
  1
  herhangi bir kanarya sitesine girerseniz kanaryaların çok narin hayvanlar olduğunu en ufak yel bile olsa hasta olabilcekleri muhakkak yazar
   
 16. kartall82
  Çevrimdışı

  kartall82 Guest

  öncelikle kanarya hakkında bilgim yok su ve yemi de hangi akla hizmet ederek vermemişler bilemem ama
  1-) insanlik olarak doğru olani yapmışsınız
  2-)komşumuzun balkonundan kuslarini aldığınız için sizden şikayetçi olama haklari var (bu olaydan birşey çıkmaz merak etmeyin)
  3-)bazi arkadaşlarin dedigi gibi kusları vermemek gibi bir sey düşünmeniz hata olur her şeye rağmen sonuçta kuşların sahipleri onlar ve nedenini bilmeden onlarida yargılamamak gerekli belki acil birşey oldu apar topar gittiler v.s
  4-)dediğim gibi insanlık adına doğru olani yapmışsin
   
 17. Mustafa DEMİRALİ
  Çevrimdışı

  Katılım:
  26 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  0
  Evet arkadaşlar ev sahipleri saat 22:00 civarında eve geldiler muhabbet aynen şöyle

  Ben: Cengiz sizin kanaryalar nerede?
  Cengiz: Bilmem nerede ağbi?
  Eşi : Balkondan aşağı mı düşmüş yoksa? (5.Kat balkonundan bahsediyoruz.)
  Ben : Size diyecek bir söz bulamıyorum arkadaş bakamayacaksınız o saate kadar bunlarda can dışarıda bekletilir mi?
  Eşi : Ağbi vallahi sahibi geldi bıraktı gitti. (Sahibi dedikleri kişide cengizin kardeşi)


  Hayretler içinde kaldım belkide gidip sormasam hala akıllarına gelmeyecekti. Tamam ağbi haklısın ver sen alalım içeri dediler olay kapandı.

  Forum kirliliği yarattıysam affola!!! Sadece böyle bir olay yaşadım sizlerle paylaşmak istedim. Okuyup yorumlarda bulunanlara teşekkür ederim.
   
 18. Ahmet TOPRAK
  Çevrimdışı

  Ahmet TOPRAK Profesyonel

  Katılım:
  23 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  621
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  ankara
  eyvallah kardeş fakat tabi hava akının olmadığı yerde kanaryalar 0 derecede bile sorunsuz yaşar
   
 19. Emre TURAN
  Çevrimdışı

  Valla insan ne diyeceğini bilemiyor. Vermeseydiniz keşke diyeceğim ama bu sefer de olay farklı boyutlarda anlaşılabilirdi. Bu tarz insanlara hiçbir şey anlatamazsınız. İyi yapmışsınız. En azından yarın bir gün onlara bir şey emanet etmeye kalktığınızda bu olay aklınıza gelir de vazgeçersiniz. Tek artısı bu işte.
   
 20. Okan Şenol
  Çevrimdışı

  Okan Şenol Profesyonel

  Katılım:
  2 Ekim 2013
  Mesajlar:
  2.406
  Beğenileri:
  1


  yanlış yapmışsın.götürecektin yanında beyzbol sopası,verecektin ayarı :)
   

Sayfayı Paylaş