Karadeniz Pet

Böyle bir yuva tabanı nasıl yapılır?

yasin51

Meraklı Üye
0Vd4MB.jpg

Arkadaşlar yuvalığın tabanını böyle oymak için herhangi bir aparat kulanılıyor mu?

marangozlarda ona uygun bir cihaz var ama evde yapılacaksa bu kadar düzgün oyamazsın, baya bir uğraştırır ama yapılabilir.

hımm anladım teşekkürler arkadaşlar.

Yuvalık yapımında en uygun malzeme nedir?

İçine plastik yuvalığa gerek var mıdır?

Taşla Filan Olurda Tahta Kalın Dayanıklı Olmali Filan Uzun İş Üstüne Bİrde Zımbıra Filan Atılacak

0Vd4MB.jpg

Arkadaşlar yuvalığın tabanını böyle oymak için herhangi bir aparat kulanılıyor mu?

Takipteyim bende yaptıracam bu şekil bir taban. Alırsanız veya yaptırırsanız bilgi verirsiniz bizde faydalanmış oluruz. Kolay gelsin.

0Vd4MB.jpg

mesleğiniz ne eliniz ne kadar yatkın bu işlere bilmiyrm ama sana en basit yolunu anlatayım ılk önce spiralin olmalı sonra spirale zımpara almalısın bu ıkısıni edındıkten sonra oyugu acacagın agacı bır yere sabitlemelisin.oyugu acacagın yeri bı pergel yada yuvarlak bı cısımle markalayıp zımparanın sadece ucu deyecek sekılde bosaltma işlemine baslamalısın yani spirali 75 80 derecelik bir acıyla tutmalısın.bu yöntemle resimdeki gıbı çok düzgün ve simetrik bir şekilde açamazsın oyuğu tabi nekadar düzgün olacagı kabılıyetınle alakalı.elin yatkınsa bu tip işlere dene bırkacı bozulur ama sonunda guzel birsey cıkar dediğm gıbı elın yatkınsa.elim hiçyatkın deıl dıyorsan deneme bile allah korusun kendını sakatlıya bılırsın.resimdeki agacı frezede özel bıcakla acmıslar bunuda her marangozda bulamazsın.sonuc olarak yuvalıgın içinde görunmedıgınden göze hıtap eden bırsey olmadıgından simetrı pek onemli deıl bence amac belli yumurtalar saga sola dagılmasın ve kus yumurtalar uzerınde rahat oturabilsin yeter simetri ve düzgünlük ıkıncı planda bence asagıya gerekli takımların resmini attım.kolay gelsın

yuvalık

bu yuvalıkları sivasta ben yapıyorum aparat var onunlada oymasını yapıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:47 -->-> Daha önceki mesaj 09:46 --

elmas aparat var dik sütünlu matkaba bağlıyoruz başka olmaz

wood_0502_arden_router_uclar%C4%B1-e31-p04361_9.png

Arkadaşlar Yukarıdaki aparattan bulabilirseniz cok rahatlıkla yapabiliyorsunuz.tabi birde freze lazım veya sütun matkap da olur.bi marangozcu abimden sordum bu aparattan lazımmış.

İçinde pvc folluk olanlar en iyileri. Hem temizlik açısından, hem de yavruların sağlığı açısından.

Ben soyleyyim jet tasinin agzina zimpara ucundan tak bunun kadar estetik olmaz ama yavas yavas oy ayni sonucu alamasansa yardimci olur yada buyuk panc matkabi ile ince suntayi del sonra 2ci ince delinmemis suntayla yapistir umarim yardimci olmusumdur

Bende Böyle Bişey Yapmiştım.

Önce Canavarın Ucuna Tel Taktım.
2ce49eaefa764cfee6a173fcddddd57c.jpg

90a36b065c12239e03aa5ac27f44bbe9.jpg

Daha Sonra Ufak Taş Taktım (Kullana Kullana Ufalmış Olması Daha Kullanışlı Olur)
f6bc67b4f65ffd5f0bb9a7353a046e61.jpg

76cb96679be886cf8da63b61837ea8d3.jpg

dc1cc55941c3ebc99d7fb55a6a38cd49.jpg

Yada Hiç Ugraşmayın, 5-10 Liraya Hazırını Alın :)

Son düzenleme:
yahu değermi şuncacık şey için uğraşmaya hem öncelikle yapılacak yuva önemli..o yapıldıktan sonra al içine plastik folluk koy..

Geri