petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

boyle mama olur mu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ali DOĞAN tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Ali DOĞAN

250 gr irmik
    250 gr pirinc unu
    1 paket cici bebe
    1 paket etimek
    Bunlari robotta un.haline.getirip buz dolabina.koydumkoydum.
    1 adet cok haslanmİs yumurta
    Yarim boy havuc rendeleyip ve suyunu alip yukarda onceden hazirlamis oldugum karisimdan bir kasik ekleyip az miktarda tarcin koysam ve birazda nijer acaba yavrucuklarim bu.mamayi sever mi ?

2. Mehmet ŞEKER

severler inş. deneyin. bazı kuşlar mama yemiyor bazıları yiyor

3. Ali DOĞAN

Yahu varsa mama yemelerini saglayacak birsey yapayim 3 ve ve2 aylik kuslarimin mama yemesi lazim ;(

4. Gokay Akgul

benimkilerde yemiyor yav .s 2 kere yaptım yok dokunmuyorlar bile.

5. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Allah nasip ederse ilerleyen zamanlarda videolu bir şekilde mamanın içerisine katılan malzemelerden tutunda, hazırlanışından, kafese koyduğum ana kadar anlatım yapıp sizlerle paylaşacağım :)

6. Ali DOĞAN

Benim yukarda koyacagim.malzemeleri yemezler mi ?

7. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Yerler elbette.

8. Ali DOĞAN

İnsallah ya cok uzuluyorum.iyi beslenmeleri gerek cok kucukler .

9. Eren Temiz

Benim ki de yemiyordu hem boşa gidiyordu artık boşa gitmesin diye kendim yiyordum. Sonra artık çok sinirlendim yem kabını çıkarttım içine mamayı koydum üstüne de yemle kamufle ettim, sonra geldi yedi mamanın tadını alınca çok sevdi artık haftada bir veya iki kere yapıyorum.

10. MuhammetKüçük

200 250 gr bunlar yüksek rakamlar ben 750 gr çiğköfte yapınca 3kişi tıkanıyor düşürün ölçüleri :D

11. Ali DOĞAN

Sabah erkenden yemliklerini kaldirip mama verdim sadece ustundeki yemleri yediler bakalim insallah bu kez yerler mamalarini yoksa ben onlari pisirip yicem ;)

12. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuşlarda yemiyor bende yemliği 1-2 saat çıkartıyorum sadece yumurtayı ezip üzerine de havuç rendeliyorum onu yiyorlar ikinci seferde biraz irmik attım onuda yediler yani yumurtadan başlayıp yavaş yavaş alıştırıyorum şimdilik iyi gidiyor.

13. Ali DOĞAN

Bende oyle yapayim artik ya cok uyuz oldum kuslara ;)

Sayfayı Paylaş