Karadeniz Pet

boyle mama olur mu ?

• Konbuyu başlatan Ali DOĞAN
  • Başlangıç tarihi
A

Ali DOĞAN

Guest
250 gr irmik
250 gr pirinc unu
1 paket cici bebe
1 paket etimek
Bunlari robotta un.haline.getirip buz dolabina.koydumkoydum.
1 adet cok haslanmİs yumurta
Yarim boy havuc rendeleyip ve suyunu alip yukarda onceden hazirlamis oldugum karisimdan bir kasik ekleyip az miktarda tarcin koysam ve birazda nijer acaba yavrucuklarim bu.mamayi sever mi ?

severler inş. deneyin. bazı kuşlar mama yemiyor bazıları yiyor

Yahu varsa mama yemelerini saglayacak birsey yapayim 3 ve ve2 aylik kuslarimin mama yemesi lazim ;(

benimkilerde yemiyor yav .s 2 kere yaptım yok dokunmuyorlar bile.

Allah nasip ederse ilerleyen zamanlarda videolu bir şekilde mamanın içerisine katılan malzemelerden tutunda, hazırlanışından, kafese koyduğum ana kadar anlatım yapıp sizlerle paylaşacağım :)

İnsallah ya cok uzuluyorum.iyi beslenmeleri gerek cok kucukler .

Benim ki de yemiyordu hem boşa gidiyordu artık boşa gitmesin diye kendim yiyordum. Sonra artık çok sinirlendim yem kabını çıkarttım içine mamayı koydum üstüne de yemle kamufle ettim, sonra geldi yedi mamanın tadını alınca çok sevdi artık haftada bir veya iki kere yapıyorum.

200 250 gr bunlar yüksek rakamlar ben 750 gr çiğköfte yapınca 3kişi tıkanıyor düşürün ölçüleri :D

Sabah erkenden yemliklerini kaldirip mama verdim sadece ustundeki yemleri yediler bakalim insallah bu kez yerler mamalarini yoksa ben onlari pisirip yicem ;)

Benim kuşlarda yemiyor bende yemliği 1-2 saat çıkartıyorum sadece yumurtayı ezip üzerine de havuç rendeliyorum onu yiyorlar ikinci seferde biraz irmik attım onuda yediler yani yumurtadan başlayıp yavaş yavaş alıştırıyorum şimdilik iyi gidiyor.

Geri