Karadeniz Pet

BreedMax Kuş Maması ve Katkısı

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
v46dk.jpg

BREEDMAX: Doymamış Yağ Oranı Doğru Miktarda olması gereken yağ asitlerini, linolik asit ve gamma linolik asit gibi içerir. Bu yağlar doğurganlık için önemli hormon prosedürleridir. Bunlar aynı zamanda uygun cilt ve tüy yapısı için gereklidir. Yağ içeriği genç kuşların uygun büyümesini ve yetişkin kuşlarda oboziteyi garantiler. Proteinlerin hazmı kolaydır ve gerekli alınması gereken amino asitleri içerir. Lisin, Tireonin ve Metionin ( amino asitler hormon üretimi için gereklidir ) bol miktarda eklenmiştir. Breedmax blok yapı ve kuşların karbonhidratlar ve lifler için çok özel fruktosakrides (F.O.S) ile birleşerek iyi huylu bakterileri harekete geçirir, düzenli bağırsak fonksiyonu sağlar ve bağırsak flora dengesini muhafaze eder. Breedmax bağırsak flora dengesini sağlaması ile kötü huylu (E.coli ve salmonella) bakteri gelişimini engeller. Genç ve yetişkin kuşlarda muteber enfeksiyonel hastalıklara karşı direnme ve doğru mama sindiriminin yapılmasında etkilidir. Breedmax'ın hafif tanecikleri ile kuşların sevdiği hem de yumurtalı mama ve ekmek kırıkları ile kolayca karışabilecek yapıdadır.

BREEDMAX: Veteriner ve kuş severler ve evcil hayvan gıdası uzmanlarının işbirliği ile geliştirilmiş kuşlar için yem ilavesidir. Breedmax yetişkin kuşlarda iyi kondisyon ve uygun doğurganlığı sağlar. Genç Kuşlarda kusursuz ve uygun gelişmeyi ve sağlıklı kalmayı sağlar. Kuşlarınızın ihtiyacı olan bilimsel doğru orantılı bileşim, doğru miktarda protein karbonhidratlar, yağlar ve mineraller temin eder. Gerekli minerallar ve iz elementleri (kalsiyum,fosfor,magnezyum,bakır,kobalt,mangan...) yeterli miktarda içeriğinde bulunur. Breedmax iyi absorbe edilebilen kalsiyum bileşimi ve doğru oranlı kalsiyum/fosfor dengesi yumurta bağının engellenmesi için çok önemlidir. Breedmax vitamin içeriği kuşunuzun günlük ihtiyacını karşılar.
Kuşlar için önemli sayılan ek besin ve vitaminler (A,E,C,D B3 vitamini, PP) eklenmiştir. Bileşimi olması gereken en yüksek sağlık seviyesini ve doğurganlığı garanti eder.

Breedmax Tarifileri:
1) 100 gram yumurtalı mamaya 1 ölçek (10gr. breedmax) karıştırılır.
2) 150 gram yumurtalı mamaya, iyi pişmiş 1 adet katı yumurta 2 ölçek (20 gr. breedmax) karıştırılır.

BREEDMAX - Güverciler ve tropik kuşlar için yem ilavesidir Genç kuşlarınızda iyi bir büyüme ve en uygun olarak sağlıklı kalmayı sağlar Breedmax güvercinlerin ve tropikal kuşların üretim sonuçlarına ve genel durumlarına değer katar. Tropikal kuşlar ve güvercinler için iyi kondisyon ve en uygun doğurganlığı sağlar.

Kullanımı : Egzotik kuşlar; Üretim sezonu dışında; haftada 2 kere bir ölçek 100gr yumurtalı mamaya Üretim sezonunda: Haftada 1 ölçek 100gr yumurtalı mamaya eklenir.
Güvercinler : 1 yemek kaşığı bitkisel yağ ile, 5 ölçek BREEDMAX 1kg güvercin yemine karıştırılarak kullanılır. (1 ölçek =10 gr )

Saklama koşulu : Serin ve kuru yerde saklayınız. Bir kere açıldıktan sonra ağzını kapatarak saklayınız. Çocuklardan uzak tutunuz. Breedmax'ın havası alınmış folyo paketlemesi dolayısı ile raf ömrü uzatılmıştır.

İçeriği : Yağlı tohumlar ve türevleri, tahıl tanecikleri ve tahıl ürünleri, kök ve kök ürünleri, mineraller, balık ürünleri.

Ek Tamamlayıcılar vitaminler mq/kq da :
A Vitamini : 296000 IU;
B1 Vitamini:93,
B2 Vitamini :183 .
B3 Vitamini: 434 ,
B6 Vîtamini:94 ,
B12Vitamini:0,947 ;
C Vitamini:1424.
D3 Vitamlni:22.000 IU ,
E Vitamini:1406,
K Vitamlni:44,
PP/B5 Vitamini:49.
Biotin.4665
Analizi
Protein 25,7%
Yağ 8.8%
Lif 2,4%
Kalsiyum 1,88%
Fosfor 1,05%
Potasyum 0,79%
Magnezyum 0,12%
Sodyum 0,12%
Klor in 0,4%

ben kullanmıyorum gercekten bir faydası var mı ?
kullanan arkadaşlar yazarsanız sevinirim

Onuda yapıyoruz merak etme. Bu katkı sadece. İsteyen kullanır isteyen kullanmaz. Sağlık ölçüsünü neye göre belirliyorsun. Ben veterinerlik okuyorum. Sağlıksız olsa ben kullanmam. Fiyatı pahalı sadece.
Yorum sayısı olsun diye benim konuma yorum yapma.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Siz nasıl bir verim aldınız?bir deneyim var mı bu konuda?ürünü merak ediyorm

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

[MENTION=13408]mybestpetshop[/MENTION] şu vitakraft australian muhabbet yemi de stoklarınıza girse keşke :) Şaka bir yana vitakraft Türkiye'de üretimi planlıyormuş doğruysa.

Breedmax geçen sene sitemizde ki satış fiyatı 80 tl idi şuan 100 tldir.Sene içerisidne %20 lik bir artış yaptık bunun gayet normal olduğunu düşünüyoruz.Ürün bugün geldi 100 adet olarak ve şuan 20 adet kalmıştır.
King ve Versele Laga'nın muhabbet kuşu yemlerini denemenzi tavsiye ederiz Ümit bey evet Vitakraft için epey söylenenler var fakat somut bir adım yok.