Karadeniz Pet

Bst kafes

selcukiyet

Meraklı Üye
Arkadaşlar bu konu hakkında bazı yanlış anlaşılan yerleri düzeltmek istiyorum. Bu benim kendi yorumum. İlk mesajım da da belirtmiştim zaten.
1-Kafes çok güzel ve şık bir kafes
2-BST kafes yetkilileri çok ilgili ve alakali kişiler. Kendilerine teşekkür ediyorum.
3- Bst kafes sitesı üzerinden veya iletişimde yazan numaralardan merak ettiğiniz her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.
4- ben kendi arkadaşlarıma bu kafesi tavsiye ediyorum.

Bu konu gereksiz yere başka taraflara kaydığını için bunları yazmak istedim. İsteyen istediği kafesi alabilir ama ben BST kafes hakkında olumlu yorumlarını yazdığım halde konu biraz saptirildi diye düşünüyorum. Herkese iyi akşamlar.

LÜTFEN BU KONUYA ARTIK YORUM YAPMAYALIM.

KONU KİLİT OLSUN YÖNETİCİ BEY. TEŞEKKÜRLER...

d329e72239b342a2ea23da00846bb22d.jpg

bb8dbe6fe26c04d2afb465135fcaf48b.jpg

Merhaba arkadaşlar. Bu gün itibariyle yeni kafesime kavuştum. Sizinle paylaşmak istedim. İstanbuldan kargo ile geldi. Bu aksam montajını yaptım. Çok şık bir kafes. Ürün paket içinde demonte olarak geliyor. Montajını kendiniz yapıyorsunuz. Basit bir montaj. Yani söyle deyim Kesinlikle Hagen Vision kafese veya başka bir markaya para vermeyin. Bu kafes onlardan çok daha üstün ve kaliteli. Bende Hagen vision s2 vardı ama bunun kadar kullanışlı ve şık değildi. BST kafese buradan teşekkür ediyorum. Tavsiye ediyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Teşekkür ediyorum arkadaşlar.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ona karar veremedim. Yani kuşlar için ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum. Yoksa led takmasi basit bir işlem. Yani zaten gün ışığını alan bir yerde kafes. Geceyi gündüzü bilirler diye düşünüyorum. Tabi görsel acidan guzel olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:47 -->-> Daha önceki mesaj 00:46 --

Ayrıca teşekkür ederim. Sağolun.

usta ne kadara aldiniz ve nereden

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Cy50 sanırım bu. Cy60 A göre ön koruma çıksın bende sipariş verecem 4 katlısından.

Teşekkürler arkadaşlar. Evet cy 50. Tek katlı. BST kafesin kendi sayfasından s paris verdim. İstanbuldan ankaraya geldi. Tek katlı cy 50 kredi kartı ile ödeme 124 tl ye kargo dahil geldi. Cy 50 muhabbet kuşları için sanırım. Cy 6 ise kanaryalar için diye biliyorum. Yani hanim izin verse kesin 4 katlı alırdım ama 1 çift kuşu zor besliyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:59 -->-> Daha önceki mesaj 00:55 --

Bir tek kargo kaynaklı resimdeki plastik ön koruma çatlak çıktı ama yenisini gönderecekler söylediler. Kargo paketi resimdeki gibiydi. Paketi açınca kirik olduğunu gördüm.

27cec145600ae92f01c420efe24f1c33.jpg

ad4bfc3156dc019b50f246aff66feb77.jpg

Nazarı olsun oda :)
Cy60m sizinkinin en olarak Birazdaha genişi

Kargo dahil yani hersey dahil 124 tl ye aldım. Yani kargo ücreti olarak 20 tl yazıyor. İster kafes fiyatına 20 tl ekleyip odeyebiliyorsunuz. İsterseniz kargo geldiği zaman 20 tl oduyorsunuz. Ama istanbuldan alma imkanımız varsa 104 tl ye kafesi alabilirsiniz. Zaten BST kafesin sayfasına girdiğinizde tüm detayları görebilirsiniz.

Kanarya kafeslerinde yuvalik kismi şeffaf.
cy60 modelinin 4 katli ve ledli olani 10 gün once aldım.
acikcasi bekledigimi bulamadim. Olumlu ve olumsuz yönlerini
Degerlendirince tekrar ddüşünmekte fayda var.

Kanarya kafeslerinde yuvalik kismi şeffaf.
cy60 modelinin 4 katli ve ledli olani 10 gün once aldım.
acikcasi bekledigimi bulamadim. Olumlu ve olumsuz yönlerini
Degerlendirince tekrar ddüşünmekte fayda var.
evet bünyamin bey bende kullandım bir ara bayağı oluyor vazgeçelı.satıp kurtuldum :) ya 3 yada 4 bebek kaybettim bu kafeste bır tanesıde sakat kaldı.ayakları tel ve dolabın yanında kalıp kırılmış bebeklerımın.ayrıca yuva yukseklıgı çok az oldugundan yavrular tam tuylenmeden kendılerını aşagıya atıp aç kaldıklarıda çok oldu.eve her dönusumde acaba bukez ne oldu dıye korka korka gelıyordum.bırcok kullanıcıya sordum onlar boyle bır sorun yasamadıklarını belırttı.ama kesınlıkle verdıgım paraya pişman oldum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:06 -->-> Daha önceki mesaj 01:00 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:07 -->-> Daha önceki mesaj 01:06 --

bu şahşıma ait bir resim deil alıntı fakat aynı bu şekilde kaybettim yavrularımı

Doğrudur benzer tespitleri bende yaptim, amacim daha derli
toplu olmasiydi. Ama eskileri çok, dediğiniz gibi Berkay Bey yuva
derinliği cok düşük, kafesi kurduktan sonra özellikle aradaki bosluklara
baktim anlamsiz. yuvalik daha derin yapilabilirdi yer musait.
Bosluklar oluyor, benimde en korktuğum kısım kuşların ayakların
pcv tel arasinda kalabilecek olmasi. Tekerlekli modeli aldim,alt kismi
kapatılmamis acik,haşere uremesine cok uygun daha siralanirda neyse
arkadasin konusu dagilmasin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:10 --

Bu fotoğrafi gördüm, yurt dışında pişman olmuş bir ureticiye ait.
evet en sikintili durum bu olsa gerek.

Doğrudur benzer tespitleri bende yaptim, amacim daha derli
toplu olmasiydi. Ama eskileri çok, dediğiniz gibi Berkay Bey yuva
derinliği cok düşük, kafesi kurduktan sonra özellikle aradaki bosluklara
baktim anlamsiz. yuvalik daha derin yapilabilirdi yer musait.
Bosluklar oluyor, benimde en korktuğum kısım kuşların ayakların
pcv tel arasinda kalabilecek olmasi. Tekerlekli modeli aldim,alt kismi
kapatılmamis acik,haşere uremesine cok uygun daha siralanirda neyse
arkadasin konusu dagilmasin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:10 --

Bu fotoğrafi gördüm, yurt dışında pişman olmuş bir ureticiye ait.
evet en sikintili durum bu olsa gerek.
aynen dogru hatta bugun sohbet ettik kafeslerle ılgılı kendısıyle.neyse konu fazla dagıtmayalım.
inş. sizde konu sahibi selçuk beyde sorun yaşamadan umdugunu bulur.

Forumda da baya övgüyle bahseden oldu ilgili kafesten, birazda ona
inandim acikcasi, inşallah dediğiniz gibi sikinti çıkmaz.
ama şunu soyliyebilirim bana hitap etmedi.
konuyu açan arkadaş icin de tekrar hayirli olsun diyelim.

Selamlar bende aynisinin iki katlisını aldım çok güzel ama daha elime geçmedi bu gün imalatı yapilacakti bende heyecanlı bir şekilde bekliyorum son mesaja da cevap vermek istiyorum kardes bst kafes yaz siteye git ordan kafes sectiginde seceneklerde suluk yemlık mamalik tekerlek tunek kargo hepsi orda isaretlidir siz istemediklerinizi secmiyorsunuz istediklerinizi seciyorsunuz aşağıda da size fiyat çıkartıyor ben iki katlı istedim istanbuldan hakkariye 30 tl kargo ödedim ikinci sayfadaki yorumlari yorum yazdiktan sonra okudum arkadaslar ben adamlari sahsen telefon ile aradim adamlar esnaf gercekten ve kafesin eksiklerini kullanicilarindan talep edip bu dogrultuda eksiklerini tamamliyorlar kus severlere yardimci olmak acisindan sizlerde sikayetlerinizi iletirseniz daha sonra alacak arkadaslar ayni sikintilari cekmeyebilir ve bir suru marka var sorun yasadiklariniz bst.com kafeslerimi belirtirseniz daha cok yardimci olabilirsiniz bizlere.benimde kafesimin resmi bu..[url=http://hizliresim.com/O77D5P][/URL]

Son düzenleme:
Bende çift katlısını kullanıyorum. Şuana kadar herhangi sorun yaşamadım. 2 çiftiminde altı dolu. Üretim için en iyi kafeslerden.

Merhaba.

Bst kafes kullanıcı olarak pvc kafes olarak piyasadaki en iyi kafeslerden diyebilirim.
Ancak eksikleri saymakla bitmez.Malesef yuvalık tamamen sorun.Benim üretim yapacaklara önerim salma tipi çifthane alıp hem salma hemde üretim olarak değerlendirebilecekleri bir kafes sağlanabilir.Yuvalık kesinlikle dışarıdan takılmalıdır.
Bir diğer konu pvc malzeme ısıdan kaynaklı genleşme yaşıyor.Buda zamanla sarkma ve açıklıklara sebep oluyor.
3. tespit ettiğim eksiklik ise ön tellerin tam oturmuyor olması.Ön tel oturmadığı için tünekleri sabitlemek çok zor.Biliyorsunuz ki çiftleşme esnasında dölleme için en önemli unsur tüneklerin pozisyonu.
Ve bence sizlere söyleyeceğim en önemli husus ise pvc maddenin hijyen ve sağlık açısından hem insanlara hem de içinde yaşayan hayvanlara ciddi zararları var.Bu konuyu araştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.Ben sırf bu yüzden kafeslerimi değiştiriyorum.Sadece aldığım kafesin yuvalığı bu kadar para.Gelince siz değerli forum üyeleri ile paylaşacağım can hobihanem sayfamda.

Son olarak ise Hagen kafeslerin bu kafesten daha kötü olduğu söylenmiş.
Buna katılmıyorum.En sağlıklı kafesler 4 tarafı tel kafeslerdir.Ayrıca hagen kafeslerin tel kalitesi çok çok iyidir.
Ayrıca hagen kafeslerde temizlik daha kolay ve kuş yemi kafes tabanında yediği için pislik bu kafeslere nazaran daha azdır.Hagen kafeslerin tek sıkıntısı dışarıdan yuvalık takılması problemidir.
Sözün kısası bana göre bst kafes en iyi pvc kafes yapanlardan biri ise de şahsi fikrim üretim amacıyla düşünülüyorsa iyi araştırılmalıdır.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
Geri