petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu aksesuarı bilen var mı?

Konusu 'Bakım Beslenme Üretim ve Yetiştirilmesi' forumundadır ve Mana tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Mana

Mana Guest

bu ağaç dalı satılıyor kafese monte ediliyor bilginiz olsun arkadaşlar bilmeyenler varsa eğer

2. armand0

armand0 Guest

Türkiyede böyle bir sistem yok daha :) Benim gezdiğim petshoplarda bulamadım

3. Mana

Mana Guest

burda petshoplarda ilk verilen aksesuar bu kafes için. TR de var mı bilmiyordum o yüzden paylaşmak istedim.

4. armand0

armand0 Guest

Yok bizim petshoplar plastik tüneği veriyor parasını verdikten sonra tahta tüneği öneriyor :D Olmadı ağaç dalından yapıyoruz :) Ama güzel bir tünek daha doğal görünüyor

5. Mana

Mana Guest

evet dalın ince ve kalın kısımları var kuşlar ayaklarının durumuna göre ince veya kalın kısmında duruyor. tırnakları uzayınca ince kısımda duramıyorlar çünkü.

6. kartall82

kartall82 Guest

güzelmis ama burada tahta nunek bile bulamıyorum senin dediğin tunek ise imkansız en iyisi kendi tunegini kendin yapmak

7. Mana

Mana Guest

evet aslında kendiniz yapabilirsiniz ama ağaç dalının iyi olması lazım

8. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    bunları ekstra satın alıyoruz internetde oyuncak satanlardan

9. Mana

Mana Guest

oyuncak değil ama bu gerçek ağaç dalı merak ettim TR de var mı diye.

10. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    sizin kullandığınız aparat ağaç dalına benziyor veya ağaç dalı...kuşlar için daha doğal olsun,kendilerini doğal bir ortamda hissetsinler diye vermişler anlaşılan...plastik tünek yerine ağaç veya ahşap tünek kuşlar için daha sağlıklıdır...
    :) en son yazdığınız mesaja gelince , siz kaç senedir avustralya'da yaşıyosunuz merak ettim...hiç Türkiye'de bulundunuz mu acaba ? Türkiye uzaktan hiç ağaç yok veya basit bir ağaç tünek dahi akıllara gelmeyecek bir yer gibi mi görünüyor :) anlayamadım...tabiki de Türkiye'de de bu tarz şeylar var...mesela benim kendi kuşlarıma çam ağacının dallarından yaptığım tünekleri kullanıyorum...:) çevremizde bir sürü ağaç var,uygun bir dal bulup onu kafese göre ayarlayıp da takmak çok zor olmasa gerek :)

11. armand0

armand0 Guest

Kendiside belirtmiş zaten burda petshoplarda satılıyor diye türkiyede satılıyormu acaba diye sormuş sen kendin yaparsın orda hazır satılır yanlış birşey söylememiş yani :)

12. Mana

Mana Guest

TRde ağaç yok dediğimi hatırlamıyorum. ya da siz yapamazsınız dediğimi de... ben Trde bundan var mı acaba dedim yani satıyorlar mı pet shoplarda? ağaç dalının iyiliğine gelince. muhabbet kuşlarının vatanı avustralyadır ve burdaki belli ağaçları çok severler. bu ağaçlardan tünekler yapılır. anlatmak istediğim buydu.kendi ülkemi yadırgayacak gibi beni yargılamayın lütfen.

#12 Mana, 26 Eylül 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 26 Eylül 2013
  13. yigit72

yigit72 Member

Beğenileri:
    0
    Agzina saglik murat akyurek

14. Yağız Bulut

Yağız Bulut New Member

Beğenileri:
    0
    ankarada oturuyosan migros ankamall de bir petshop var FAMILY PAT diye cok güzel tünekleri var bunların değişikleri var bnce uğramanı tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. tünek olarak ağaç dalı mı plastik mi kullanmalıyız