petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu bitki kuşlara zarar verir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ArdiaroS tarafından 6 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. ArdiaroS
    Gizli

ArdiaroS Guest

Şans bambusu denen bu bitkiden aldım. Muhabbet kuşlarım var bu bitkinin yapraklarını yerlerse ya da gövdesini kemirirlerse kuşlara zarar verir mi acaba? Teşekkürler.

2. Yücel YETİMOĞLU
    Gizli

hocam yaprağından bi parça al ağzına :) sana bişey olmuyorsa büyük ihtimal onlarada olmaz ^^

3. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Zararı olur,lifli bir yapıya sahip bu bambular.Sindiremezler büyük ihtimalle :)

4. Yücel YETİMOĞLU
    Gizli

:) ali kardeşim o kadar yiemez zaten kuşlar artı kemirceklerinide sanmıyorum ^^

5. ArdiaroS
    Gizli

ArdiaroS Guest

Anladım teşekkürler. Benim kuş kafayı yemiş ya normal değil işkembe çorbası içtiğini bile gördüm ben yokken bulup mideye indirmez umarım :(

6. Yücel YETİMOĞLU
    Gizli

olmaz hocam :) yanlız bu bitki afilli duruyor kökü felan varmı bunun yoksa öyle sudamı duruyor^^

7. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Zaten mideyi doldurmalarına gerek yok,bir parçası dahi zararlıdır :) Lifli olan bitkileri sindirmemekten daha çok mideye yapışma özellikleri vardır.Aynı beyindeki nohut kadar bir tümör,gırtlaktaki bir kılçık gibi küçük ama zararı büyük :)

8. Yücel YETİMOĞLU
    Gizli

müdür sen kaldır onu ordan alinin gönlü ferah değil :)

9. ArdiaroS
    Gizli

ArdiaroS Guest

Yok yok iyi oldu bu lifli yiyeceklerin zararlı olduğunu öğrendim neler lifli onu araştırıyım şimdi ben
    + şu an kökü yok ama zamanla çıkıyormuş cam şişede suda boş boş duruyor öyle :D

10. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Her lifli bitki zararlı değildir onuda not düşeyim tabi :) Ama bambudan eminim

Sayfayı Paylaş