petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu Çift Hakkında Yorum Yaparmısınız ? (Dişi Hollanda mı ?)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ferman tarafından 10 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Ferman

Ferman New Member

Beğenileri:
    0
    Yaklaşık 2 ay önce aldığım erkek muhabbetime dün bir dişi aldım , kafese ilk koyduğumda ikiside korktular doğal olarak , ama 10 dk sonrasında benim erkek maşallah çıldırdı resmen dişinin etrafında pervane oldu her türlü şekilde kur yaptı , yem kustu , ayak attı , dişinin kanadını çekiştirdi vs.. şuan hala devam ediyor hatta:)
    ama bunlara karşılık dişi ya tepkisiz kaldı yada bazen erkeğe gagasıyla vurdu. Bunun dışında 3-4 kez erkeğin kustuğu yemi kabul ettiğini gördüm ama bunu sanki isteyerek değil refleks olarak yapıyor. Çünkü sonrasında tekrar vurmaya veya kaçmaya çalışıyor. Sizce bu durumda beklemelimiyim yoksa dişiyi farklı bir kafese alıp kafesleri yanyana mı koymalıyım? Kafesin iki kuş için çok küçük olduğunu biliyorum 1-2 güne büyük bir kafes alıcam.

Ve son olarak kuşların ırkı ve yaşı hakkında bilgi verirmisiniz .Dişi hollanda kırığı gibi duruyor ama emin değilim. Dişinin göz bebeğinin etrafında pek belli olmayan koyu gri iris var , erkeğinde aynı şekilde ama dişiye göre daha belirsiz bir iris , büyük ihtimalle erkek biraz daha küçük bu sorun yaratırmı ?

#1 Ferman, 10 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 10 Ağustos 2014
  2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kavga yoksa bence ayirmayin.

3. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    daha yeni almıssınız olur böyle şeyler .gene çok çabuk alışmış ben 6 aydır yumurta bekliyorum ama olacak inşallah

4. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    daha yeni gelmiş bikaç güne rahat anlaşırlar bu arada kafesi değiştirince kesin tünekleride değiştirin tahta tünek alın

5. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    Hollanda değiller ama çek olabilirler.

6. Ferman

Ferman New Member

Beğenileri:
    0
    yorumlar için teşekkürler arkadaşlar , tahta tünek alıcam o aklımda . Irkları ve yaşları konusunda ne dersiniz ??

7. halil dogan

Kuslarin guzelmis ama disi daha kizismamis erkek te bi 4 5 ay beklemelisin citflesmeleri icin

Sayfayı Paylaş