Karadeniz Pet

Bu çiftte problemmi var tecrübeli arkadaşlar yardım edin lütfen

• Konbuyu başlatan Şerafettin SARI
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şerafettin SARI

Guest
merhaba arkadaşlar yeni aldığım 1 çift damızlık kuşumu takip ettiğimde erkeğin dişi ile ilgilenmediğini birbirlerine kur yapmadıklarını gördüm iki side ayrı tüneklerde duruyor kuşlar birkaç gün önce eve geldi erkek kuş kendi kendine bicirdayıp duruyor daha yeni ortamlarına alışamadıklarından olabilir mi aldığım arkadaş tanıdık eş olduklarını söyledi hatta kafesine yavruluk bile takmıştı birkaç gün sonra yumurtlayacak diye tecrübeli arkadaşların yadımına ihtiyacım var acaba bu durum normal mi ne yapmalıyım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:37 -->-> Daha önceki mesaj 01:17 --

akadaşlar konu hakkında bilgisi olan yok mu?

Aslında cevabı vermissiniz , bir olasılık daha var kuslar es deil arkadasınız olayı tam anlamamis olabilir...

Şerafettin bey merhabalar,
Kuşlarınızın fotoğraflarını koyma gibi bir şansınız var ise ekler misiniz?

Kuşlar eş olmayabilir fakat yeni ortamlarına alışamamış da olabilirler. Yavruluk yumurtlama konusu için resim gerek.

şu anda becerebilirsen resimlerini koymaya çalışacağım

Hatalı resim kaldırıldı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:04 -->-> Daha önceki mesaj 02:03 --

[/COLOR]
ekLAvq.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:06 -->-> Daha önceki mesaj 02:04 --

KdZoXD.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:07 -->-> Daha önceki mesaj 02:06 --

telefonla ancak bukadar becerebildim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oy oy bu kuşlar bebek ya maşAllah çok hoşuma gittiler :) Dişi kızışmaya başlamış gibi. Cere kahverengiye dönüyorsa çiftleşme yakındır :) tabi yeni ortamlarına alıştıktan sonra.

özür dilerim üstteki resim deki kuşlar görsellerden alınmaydı beceremedim acemiliğime verin

Dişi yavaş yavaş kızışmaya doğru ilerliyor .....

üstteki ilk resim hatalı şimdi tekrar eklemeye çalışacağım resimleri yeşil dişi mavi erkek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:24 -->-> Daha önceki mesaj 02:23 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:25 -->-> Daha önceki mesaj 02:24 --

e5m4Nl.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:26 -->-> Daha önceki mesaj 02:25 --

wLg2Gb.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:27 -->-> Daha önceki mesaj 02:26 --

Arkadaşlar kusura bakmayın acemilik işte beceremedim affınıza sığınıyorum pek net değil ama yardımcı olabilirmisini

Moderatör tarafında düzenlendi:
özür dilerim üstteki resim deki kuşlar görsellerden alınmaydı beceremedim acemiliğime verin

Mesajı görmeden önce bu kuşlar farklı yazacaktım gerek kalmadı.
Yavru için resim net değil ama dişi tam kızışmamış olabilir.
Ancak arkadaşınızın dediği gibi eşlerse elbet birşeyler olacaktır.

Ayrıca kuşları ne zaman aldınız? Yeni ortamlarına alışık olmadıkları ve gelirken ürktükleri için farklı davranabilirler.
Arkadaşınızın dediği gibi eşlerse 1 hafta sonunda kendilerini belli ederler.

kesinlikle sabırsız değilim ama peki şimdi kuşların ortama alışması için biraz zaman gerekli ve kızışmaları içinde biraz zamana ihtiyaç var kuşları kızıştırmak için nijer tohumu vs. vermeye başlayabilirmiyim yavru alımı için ve alışmaları için bu sureyi kısaltmış olumuyum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:46 -->-> Daha önceki mesaj 13:42 --

kesinlikle sabırsız değilim ama peki şimdi kuşların ortama alışması için biraz zaman gerekli ve kızışmaları içinde biraz zamana ihtiyaç var kuşları kızıştırmak için nijer tohumu vs. vermeye başlayabilirmiyim yavru alımı için ve alışmaları için bu sureyi kısaltmış olumuyum

birde bugün kuşları aldğım arkadaşla konuştum kesinlikle eş olduklarını bir problem olmadığını hatta bu çiftten 5 yavru aldığını bu yavrularınıda sattığını söyledi....

Geri