Karadeniz Pet

bu dişi niye yumurtlamaz?

Kadir GÖY

Meraklı Üye
Arkadaşlar yeğenimin bi çift kuşu var dişi kaç yaşında bilmiyoruz erkek daha 8-9 aylık 2 aydır beraberler
Dişi 3-4 yıldır onlarda ama hiç yumurtladığını görmemişler..

http://i.hizliresim.com/z235vY.jpg

püşüyolarda , yuvaya beraberde giriyolar arada dişi erkeği bazen erkek dişiyi yuvadan atıyomuş dişi çok inatçı ele gelmiyo mecburen avuçluyoruz mizacı öyle anlayacağınız..

http://i.hizliresim.com/k1bBYq.jpg

Dişi neden yumurtlamaz , yavru almak için ne yapmak gerekir ?
Ben nijer tohumu önerdim..:confused:

Mama vitamin sessiz ortam. Ayrica ne kadar yuksege asilirsa kafes o kadar iyi. Simdiye kadar kizginlik yumurtasi gelmesi gerekirdi hayret! Baska bir grupta kisnis de oneriyorlar. Nijer sagliksiz ve yag yapiyor diyorlar.

Mama vitamin sessiz ortam. Ayrica ne kadar yuksege asilirsa kafes o kadar iyi. Simdiye kadar kizginlik yumurtasi gelmesi gerekirdi hayret! Baska bir grupta kisnis de oneriyorlar. Nijer sagliksiz ve yag yapiyor diyorlar.

Bi ara dişi olduğundan bile şüphe ettik :eek:

kuşlarınızın cinsi aynı olabilir kuşlar eşcinsel olabiliyorlar o nedenle 1 hafta hiç ellenmeden onları rahatsız etmeden bulunduğu konuma yaklaşmadan uzaktan gözlemleyin eğer halen aynı şekilde devam ediyorsa çifti ayırıp dişiyi yada erkeğinizi değiştirmenizi öneririm

kuşlarınızın cinsi aynı olabilir kuşlar eşcinsel olabiliyorlar o nedenle 1 hafta hiç ellenmeden onları rahatsız etmeden bulunduğu konuma yaklaşmadan uzaktan gözlemleyin eğer halen aynı şekilde devam ediyorsa çifti ayırıp dişiyi yada erkeğinizi değiştirmenizi öneririm

Eşmi cinsel :eek:

malesef benim başıma 1 defa geldi kuşlar öpüşüyo herşey iyi dişi girip çıkıyo derken iki kuşunda 1 ay sonra aynı cinsten olduğunu öğrendim :)

neyse bende bi erkek var olmadı dişiyi ben sahiplenirim

Ben bu fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla ikisininde dişi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca erkek ve dişi ise sabretmek lazım. Maşaallah kuşlara

Abi erkek dediğinin net fotosunu atsana. Ben mavilik göremedim. Bi de flaşsız.çekersen daha iyi olur. Şu fotoğrafta ikisi de dişi görünüyor. Benim de başıma gelmişti. İki erkek eş.gibi anlaşıyorlardı. Küçük olan büyüdükçe anladım ki o da erkekmiş. Umarım biz yanılıyorduruz. Ama cere bildiğin beyaz duruyor.

İkisi de dişii biri kızışmış öteki de genç bi dişi. Erkeğin ceresinin masmavi hatta koyu mavi olması lazım her yeri.

valla foto atabilirsem atıcam kkuşlar benim değil...

Bana da dişi gibi geldi ikiside sadece biri kızışmış

Geri