Karadeniz Pet

bu dişi yaşlı mı?

corbacibasi

Yeni Üye
8 aylik kusuma es sectim fakat bana yasli gibi geldi. Erkek yerinde durmuyor opmeye calisiyor ayagini kanatlarini gagaliyor ama disi henuz yeni oldugu icin pek yuz vermiyor. Sizce bu disi kac aylik ve ciftlesirler mi?
ubu7e7e5.jpg

7u8amuna.jpg

vu8ajudy.jpg

Son düzenleme:
10-12 aylık arasında gibi geldi bana yani çok yaşlı değil

8 aylik kusuma es sectim fakat bana yasli gibi geldi. Erkek yerinde durmuyor opmeye calisiyor ayagini kanatlarini gagaliyor ama disi henuz yeni oldugu icin pek yuz vermiyor. Sizce bu disi kac aylik ve ciftlesirler mi?
ubu7e7e5.jpg

7u8amuna.jpg

vu8ajudy.jpg

Dişiniz henüz kızışmamış ve bana genç gibi geldi. yani 6-8 aylık filan dişi kuşunuz ama erkek büyük :) dişinin ortama alışmasını ve kızışmasını bekleyiniz :)

10-12 aylık arasında gibi geldi bana yani çok yaşlı değil

Bana da 1 yasini doldurmus gibi geldi pek anlamam ama. Hasta degil ama erkegin yaptiklarina karsilik robot gibi duruyor

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:22 --

Dişiniz henüz kızışmamış ve bana genç gibi geldi. yani 6-8 aylık filan dişi kuşunuz ama erkek büyük :) dişinin ortama alışmasını ve kızışmasını bekleyiniz :)

Tesekkurler :) Kizistigini nerden anlarim?

Bana da 1 yasini doldurmus gibi geldi pek anlamam ama. Hasta degil ama erkegin yaptiklarina karsilik robot gibi duruyor

Şu anlık normal ortaya alışmadığından yapıyordur kızışıp bide ortama alışırsa yavru alırsınız inşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:22 --

Tesekkurler :) Kizistigini nerden anlarim?

Çeresi yani gagasının üstündeki o renkli yer turuncu-kırmızı-kahverengi gibi renklere yakın olunca kızışmış oluyor :)

Çeresi yani gagasının üstündeki o renkli yer turuncu-kırmızı-kahverengi gibi renklere yakın olunca kızışmış oluyor :)

Ceresinin deliklerinin yaninda fotograflarda belli olmayan hafif bi kirmizilik var. Kizisir insallah en kisa zamanda :)

4-5 aylik kuşlara benziyor.

ama daha beyazlamamis gri gibi Sanki daha yeni cikiyor ortaya göz bebekleri

Son düzenleme:
kuşun 8,9 aylık arası ve kesin...gözlerine bakarsanız iris bölgesi hafif beyaz bu 8 aylık olduğunu gösterir.Kuşun yaşlı değil , çok genç :)

ama daha beyazlamamis gri gibi Sanki daha yeni cikiyor ortaya göz bebekleri

Ben de emin degilim bilmiyorum. Fikrin icin tesekkurler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:45 -->-> Daha önceki mesaj 18:43 --

kuşun 8,9 aylık arası ve kesin...gözlerine bakarsanız iris bölgesi hafif beyaz bu 8 aylık olduğunu gösterir.Kuşun yaşlı değil , çok genç :)

Kesin dediginize gore guveniyorum size :) tesekkurler

Geri