Karadeniz Pet

Bu eşlemeden Rainbow yavru alma ihtimalim nedir?

Rainbow Yavru Alma Yüzdesi Sizce Kaçtır?

• %0 - %50

Kullanılan: 2 66.7%
  • %50 - %99

Kullanılan: 1 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    3
Ü

Üye silindi 29645

Guest
Herkese merhaba. Sitede yeniyim. Büyüklerimle, küçüklerimle tecrübeleri üzerine faydalı bilgi alış verişleri yapmak istiyorum. Üretimi ev ortamında 2 çift ile yapıyorum. Bir çiftim bu. Henüz 2 veya 3 aylıklar. Bir çiftim ise altlarından yavru aldığım deneyimli albino dişi ile klasik yeşil erkek. Amacım kaliteyi giderek yükseltmek. Kaliteden kastım da iriliği artırıp renk paletini genişletmek. Umarım bilgileriniz ve tecrübelerinizle amacıma ulaşırım. Herkese bol üretimler. İyi gunler dilerim.

Ekli dosyalar

• IMG-20181005-WA0004.jpg
    IMG-20181005-WA0004.jpg
    241 KB · Görüntüleme: 187
Merhabalar, siteye hoşgeldiniz :) Bu konular hakkında çok bir bilgim olduğunu söyleyemem çünkü üretim yapmıyorum fakat, bunlar yanılmıyorsam rainbow zaten.. Sadece tüye girmeleri gerekiyor sonrasında parlak ve daha renkli tüyleri çıkacak. Bana sorarsanız bu eşleşmeden rainbow alma ihtimaliniz hayli yüksek.. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar, siteye hoşgeldiniz :) Bu konular hakkında çok bir bilgim olduğunu söyleyemem çünkü üretim yapmıyorum fakat, bunlar yanılmıyorsam rainbow zaten.. Sadece tüye girmeleri gerekiyor sonrasında parlak ve daha renkli tüyleri çıkacak. Bana sorarsanız bu eşleşmeden rainbow alma ihtimaliniz hayli yüksek.. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkürler görüşünüz için. Hoşbuldum. Rainbow kolay kolay denk gelen bi mutasyon değil maalesef. Cihan Aytan abi gibi üstadlar bu konuda çok çalışma yaptı mesela. Onlar daha iyi bilirler ama benim bildiğim kadarıyla kuşlarım painted. Youtubeda Hayatım Hayvanlar kanalının sahibi Onur Hocam da aynı şekilde painted demişti. Rainbow özelliklerinin de kanlarında olabileceğini belirtmişti. Yeni olduğum için pek aşina değilim. Cihan abiyi etiketleyebilir misiniz konuya?

Resimdeki kuşlar zaten Spangle rainbow. Eşlemeden DF spangle % 25, % 50 Spangle (tek faktör) yani aynı resimdekiler gibi. % 25 de Normal yavrular gelecektir. Normal yavrularınız rainbow olabilir mi bilemiyorum.

Resimdeki kuşlar zaten Spangle rainbow. Eşlemeden DF spangle % 25, % 50 Spangle (tek faktör) yani aynı resimdekiler gibi. % 25 de Normal yavrular gelecektir. Normal yavrularınız rainbow olabilir mi bilemiyorum.
Eyvallah Ayhan abi. Peki fotoğrafta arkada duran dişi ile bu beyfendiyi eşlesem sonuç yine aynı mı olur?

Ekli dosyalar

• IMG-20180515-WA0004.jpg
    IMG-20180515-WA0004.jpg
    190.1 KB · Görüntüleme: 148
Eyvallah Ayhan abi. Peki fotoğrafta arkada duran dişi ile bu beyfendiyi eşlesem sonuç yine aynı mı olur?
Bu kuşunuzu varsa opal, sarı surat, mavi bir dişi ile eşlerseniz belki bir şans olabilir. Ama spangle rainbow olanlara bu kuş baskınlık kurabilir çünkü Baskın alacalı spangle pek eşleme bilgileri arasında ilgili yayınlarda geçmiyor.

Bu kuşunuzu varsa opal, sarı surat, mavi bir dişi ile eşlerseniz belki bir şans olabilir. Ama spangle rainbow olanlara bu kuş baskınlık kurabilir çünkü Baskın alacalı spangle pek eşleme bilgileri arasında ilgili yayınlarda geçmiyor.
Ne yazık ki bu kuşları alırken sarı surat 2 opal mavi bulamamıştım. Rainbow calismalarinda en etkililerden biri bildigim kadariyla. Elde olanlar da bunlar olunca mecbur değerlendirmeye çalışıyorum. Tavsiyeler için çok teşekkür ederim çok faydalı oldular ☺

Geri