Karadeniz Pet

Bu garip şey hastalik midir?

H

hulk94

Guest
Merhaba arkafaslar, bu kusu babam disardan bulmus, yakaladik getirdik her sey iyi guzel. Kafasi bulduğumuzda da boyleydi, ama sanki o zamandan bu zamana az daha acilmis gibi. Bizim tahminleriniz kacmadan onceki yuvasinda diğer kuslar tarafindan istenmeyip, dovulduguydu.
Tamam dedik duzelir, 2 hafta oldu, hic tuy cikmadi ustune sanki az daha acildi. Gecen elime aldim severkende hic cekmeme ragmen kuyruk tuyleri elimde kaliverdi sanki cansizmis gibi.
Arkadaslar bu nedir hastalik mi yara ki nedir yahu yardim edin bize

[/url

[url=http://hizliresim.com/jzR4Vr]

Arkadaslar o kafasindaki ufak sey yara ama tuye yakin olan sanki kan toplamis gibi, orasi yara degil.

Yeni tuyler 1 ayda cikiyor diye biliyorum. Muhtemelen disarida saldiriya ugramistir. Mama ve vitaminle besleyin. Guzel bir disi.

Yeni tuyler 1 ayda cikiyor diye biliyorum. Muhtemelen disarida saldiriya ugramistir. Mama ve vitaminle besleyin. Guzel bir disi.

Hocam erkek degil mi? Daha yabru ve gagasi sanki morumsu, maviye donecek gibi.
disimiz var zaten, onunla opusup duruyorlar :)
umarim erkektir bu

Morsa erkektir. Ben beyaz gordum. Isterseniz flassiz, cereyi tam karsidan goren foto koyun.

Son düzenleme:
evinizde teramycin gibi antiseptik bir krem vardıysa çok hafif hergün bi kere kullansaydınız iyi olurdu..

Yavrum benim. Kim bilir neler yaşadı. Eminönünde çok oluyo bu tarz kuşlardan. Tıkış tepiş kafeslerde baktıkları için kuşlar birbirini yoluyor. Aktardan kantron yağı alın. Eczaneden de bactroban krem alın. Krem ama merhem değil. Bi gün birini öteki gün diğerini yaraya sürün. İkisi de yaranın hızlı iyileşmesini sağlar.

evinizde teramycin gibi antiseptik bir krem vardıysa çok hafif hergün bi kere kullansaydınız iyi olurdu..

Vazelin sur demislerdi vazelin suruyordum, yavrucak pek bir rahatsiz oluyordu kiyamam :) Yarin eczaneye ugrayayim bakalım.

Yavrum benim. Kim bilir neler yaşadı. Eminönünde çok oluyo bu tarz kuşlardan. Tıkış tepiş kafeslerde baktıkları için kuşlar birbirini yoluyor. Aktardan kantron yağı alın. Eczaneden de bactroban krem alın. Krem ama merhem değil. Bi gün birini öteki gün diğerini yaraya sürün. İkisi de yaranın hızlı iyileşmesini sağlar.

Ben ankara'dayim ve sokaktan buldum :( bunlari deneyecegim ama vazelin mi bactroban mi teramycin mi bilemedim :((
Her gun birisinden mi sursem acaba?

Ya o degil kuş çok urkmus nasıl korkuyor benden :( bakalim yavas yavas alistirmaya calisiyorum ama 2 tane olduklari icin zor oluyor. Kiskaniyor bizimki bunu, biraz ilgi gosterince buna hemen ucup bunun ustune konuyor :) gerci bu sari olan bizim kusun pesinde, o kafesten cikarsa cikiyor yoksa hayatta cikmiyor :)

terramicyn in daha çok antiseptik, bactroban antibiyotik etkisi var diye biliyorum, terramicy hemen hemen tüm basit kesik yaralarda kullanılıyor, çok ciddi komplikasyon yoksa terramicyn ve iyi beslenme yardımcı olabilir ama yinede bir veterinere götürebilirseniz yada fotoları üzerinden telefonla görüşebilirseniz iyi olur..

terramicyn in daha çok antiseptik, bactroban antibiyotik etkisi var diye biliyorum, terramicy hemen hemen tüm basit kesik yaralarda kullanılıyor, çok ciddi komplikasyon yoksa terramicyn ve iyi beslenme yardımcı olabilir ama yinede bir veterinere götürebilirseniz yada fotoları üzerinden telefonla görüşebilirseniz iyi olur..

Teramycin süreceğim o halde. Azcık daha bekleyip, duzelme olmazsa veterinere goturecegim.
Tesekkur ederim, gelismeleri yine aktarmaya calisacagim :)
Iyi forumlar....

Moderatör tarafında düzenlendi:
2 haftada düzelmemesi normal önce iileşmesi lazım tüg çıkması için krem fln sürün abartıya kaçmadan

Bactroban'ı bana iyi bir veteriner tavsiye etti.

Kuş saldırıya uğramış. Yara yerine 1 hafta terramycin sürün. Sonra da vitamini eksik etmeyin. Tüyleri mutlaka çıkacaktır. Biraz uzun sürer ama merak etmeyin.

Kendine yapılmasını istemediğin hiçbir şeyi asla başkalarına yapma...

Muhabbet kuşlarının doğada şansı yok malesef. Yüksek ihtimal kargadır. Annemin kaçan kuşuna da karga dadanmıştı. Kuşu yakaladığımızda perişandı bunun gibi. Geçmiş olsun.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Merhaba arkafaslar, bu kusu babam disardan bulmus, yakaladik getirdik her sey iyi guzel. Kafasi bulduğumuzda da boyleydi, ama sanki o zamandan bu zamana az daha acilmis gibi. Bizim tahminleriniz kacmadan onceki yuvasinda diğer kuslar tarafindan istenmeyip, dovulduguydu.
Tamam dedik duzelir, 2 hafta oldu, hic tuy cikmadi ustune sanki az daha acildi. Gecen elime aldim severkende hic cekmeme ragmen kuyruk tuyleri elimde kaliverdi sanki cansizmis gibi.
Arkadaslar bu nedir hastalik mi yara ki nedir yahu yardim edin bize

[/url

[url=http://hizliresim.com/jzR4Vr]

Arkadaslar o kafasindaki ufak sey yara ama tuye yakin olan sanki kan toplamis gibi, orasi yara degil.

Merhabalar arkadaşlar, bu konunun ustunden neredeyse 6 ay geçti ama hala kusumun kafasi tuysuz :( yarasi geçti ama hala tuy yok
kiyamam yazik bu boyle kalacak mi?

Geri