Karadeniz Pet

Bu grit kumunu nasıl kullanıcam ..

• Konbuyu başlatan Aziz SARI
  • Başlangıç tarihi
A

Aziz SARI

Guest
Merhaba arkadaşlar . Kuş kumu olan grit kumu alıcam bugün de , bunu nasıl kullanıcam yemliğe mi dökeceğim yoksa yuvalık ın içerisine mi. Bilgilendiren olursa çok memnun olurum. Aynı şekilde Nijer Tohumu nu da kuş yemiyorsa ne yapmalıyım .. :)

Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim ...

Kuş kumunu ayrı bir yemlikte kafese asıcaksın. Nijer tohumunu ise yumurta maması yapınca ezerek içine de koyabilirsin

Kuş kumunu ayrı bir yemlikte kafese asıcaksın. Nijer tohumunu ise yumurta maması yapınca ezerek içine de koyabilirsin

İlla yumurta mamasıyla mı karıştırmak gerekiyor nijer i .Tek verdiğimde neden yemiyorlar. :)

Yumurta maması yaparım ama içine yumurta konulacağı için ömrü en fazla 1 günlük olur . benim kuşlarda 1 günde onu bitiremeyecekleri için ziyan olur bir sürü şey . onun için yapmıyorum genelde yumurta mamasını.

Hocam o zaman istediğin gibi ver. 2 3 günde bir yumurta maması veriliyor zaten yemiyosa yumurta mamasında yiyecektir. istemiyosan keyfiin nasıl istiyosa öle yap.

Hocam o zaman istediğin gibi ver. 2 3 günde bir yumurta maması veriliyor zaten yemiyosa yumurta mamasında yiyecektir. istemiyosan keyfiin nasıl istiyosa öle yap.

Sinirlenmenize gerek yoktu beyfendi .Sadece soru soruyoruz , eğer böyle sinirlenip atarlanıcaksanız vermeyin cevap olsun bitsin . Ayrıca ne ben sizi tanıyorum ne siz beni tanıyorsunuz . onun için atarlanmaya gerek yok bence. Kolay gelsin size .

Aksiyona gerek yok arkadaşlar kuş kumunu yuvalığa koyanlarda var kafesin içine asanda var ben yuvalığa koyuyorum ayrıca nijeri yemle karıştırıp verirsen dahaiyi olur yem kabına 1 çay kaşığı koyman yeterlidir

Sinirlendiğimi nereden çıkardın ? merak ettim şimdi :D

Sinirlendiğimi nereden çıkardın ? merak ettim şimdi :D

Valla mesajında atarlanma sözcüklerinden çok var buda senin sinirlendiğinizi gösteriyor. soru soruyoruz bilgilenmek amaçlı ama böyle cevap verecekseniz bir daha soru sormayalım.

Bilmemek ayıp değildir , öğrenmemek ayıptır . :)

( Eğer yanlış anlamışsam da kusura bakmayın bir daha da davos a gelmem.. :D )

Tamam hocam bende özür dilerim nijeri yemliğe koy yine yemezlerse orasını artık bilemem.

Geri