petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu gün 4.günümüz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alev Soytürk tarafından 12 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Alev Soytürk

Bu gün 4.günümüz şaşkınla. elimden hala çok korkuyor. kendine dokundurtmuyor. Şu an müzik açık. arada bir ötüyor...

Bir de bu gün eve gelince daha farklıydı...
    Tüylerini kabartıyor. Hiç yerinde durmuyor. Bir aşağı zıplayıp tekrar yukarı zıplıyor. Ötmeye başlamış.... Normalde sesini pek duymazdım.
    Bir de ağzından kıtır kıtır sesler geliyor.. Tüylerini gagasıyla temizliyor(temizliyor mu desem yoluyor mu desem emin olamadım)

Normal mi? Elime nasıl alıştırabilirim?

2. Uğur ÖZTÜRK

ben önceden şöyle bir yöntem uyguluyordum ne kadar doğru bilemem aç bırakıyordum yem vermiyordum yemi elimle vere vere alıştırdım. sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinde böyle yaparsan sofraya bile gelebilir yemi sofraya koyarsın sofrada seninle birlikte yemeğini yer :)

3. berke ünal

sakın öyle yapmayın benimkini aç bırakmadıım halde elden yiyo

4. berke ünal

ewe yeni gelmiş size yeni alışıo bugün biraz alışmış ki hareketlenmiş

5. berke ünal

elinize almaya çalismayın kafesteyken parmağınızı ayağına ysklaştırın yavaş yavaş yukarı doğru kaldırın o biner binmezse tekrar tekrar ama çok yavaş olun ondan sonra odanızda bi salın sizi ve odayı tanısın

6. Uğur ÖZTÜRK

tabiki alışma sürecide olabilir yani yanlışsa benim önceden yaptığım yöntemi yapmayın kesinlikle, ben o yöntem ile elimi uzatıyordum kafesinden çıkıp elime geliyordu

7. Ezel ALBAYRAK

4 gün yeterli bi zaman diil.

8. berke ünal

kuşum 2. günde parmağıma gelmeye başlamıştı saldım ama bence arkadaş kafesten hiç çıkarmamış kuşta ancak 1 ayda eve alışır eve ama alışınca süper oluolar

9. Tolga SEZER

Benimki 2 ay oldu hâlâ elime gelmiyor. Dert etmeyin. Herşey zamanla.

10. karasuteam

benim küşünda 2. günü elime geliyor elimde yem yiyor.. kafeste ordan oraya zıplıyor.. birde tam olarak alışsa süper olacak..

11. berke ünal

1 ay içinde aile bireyi ggibi oluolar

12. hasiyne

hasiyne New Member

Beğenileri:
    0
    benim kusumu alali dört ay oldu daha yeni yeni ele alismaya basladi:eek: hala dokundurtmuyor kendine bence erken henüz biraz daha sabir ama dokunmaya nasil alistiricam bende bilmiyorum:(

13. Alev Soytürk

onu dün yaptım :)

14. Alev Soytürk

denemek istiyorum aslında.. çünkü gerçekten korkuyor ama kıyamam... bir kaç gün daha geçsin.. olmazsa denerim..

15. Hakan GÖLGE

kuşun en az 1 hafta alışma süreci var zaten :) tabi her kuşa göre değişir bu zaman ve hemen üstünüze konmasını beklemeyin aç bırakmanızı tavsiye etmem ama elinizi kafese sokun kuş korkucaktır hareketsiz bekleyin belki yer yemesse zorlamayın hergün deneyin elinde sonunda yiyecektir bide bu var elinizi kafese sokun işaret parmağınızı tünek gibi kuşun duruş şekline ayarlayın göğüsüne azıcık ittirin düşeceğini anlıcak elinize binecektir bölece elinizde korku olmayacağını anlıyacak :)

Sayfayı Paylaş